NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Zanimljive primedbe igrača

U ovoj temi ćemo kopirati zanimljive primedbe korisnika, čisto da vidite kako je nama zabavno i zanimljivo da ih čitamo...

11 za
3 protiv
Supervizor
2010-07-24
???

Jugoslav Korac je ostavio primedbu...

(100*6+1)-9 je po vama 592?

... mozemo samo da ga uputimo na ovu poruku o igri Moj Broj.

46 za
9 protiv
Supervizor
2010-07-24
???

paenlightened

7 za
2 protiv
Ćoti
2010-07-25
???

kopirajte moju primedbu, upucenu danas u vezi igre MOJ BROJ, slobodno...

0 za
8 protiv
ZlatnoOko
2010-07-25
???

Bravo za temu,ja sam u dilemi da li nas danas ZlatnoOko zaj..ava ili je ozbiljna da je  50+(8/2)*4  = 324 ,na stranu sto je zagrada u ovoj kombinaciji gde je rezultat ipak 74 - bespotrebna... Ipak su najzanimljivije primedbe onih koji se tek ukljuce i ne procitaju objasnjenja da sa dva razlicita naloga dobijaju ista pitanja (pod uslovom da nisu na listi),pa ospu paljbu po Supervizoru...

13 za
4 protiv
NeparniValjak
2010-07-25
???

rrak UE napisa...

Nema šanse da tada neko dogovori tačno na sva pitanja. Koliko igrača zna odgovor na pitanje"Kada je osnovan košarkaški savez Srbije" ili "Kada je osnovan red Templara"?

... malo. Ali, igrači koji su u vrhu liste nemaju perfektne rezultate. Pogledajmo na primer prethodni mesec, igrač koji je bio prvi imao je 725 poena u igri Ko Zna Zna, od mogućih 900 poena, odnosno oko 80%. To je najbolji igrač, ostali su lošiji.

7 za
1 protiv
Supervizor
2010-07-25
???

U asocijacijama, kad bi mogla malo bolja interakcija i da polje za unos ne prekriva pojedina resenja i da reaguje i taster enter za sklanjanje polja za unos

pravo da vam kazem, spojnice me mnogo nerviraju :), ali to je vec moj problem... zar ne?

pozdrav

15 za
1 protiv
Heca
2010-07-26
???

Heca napisa...

U asocijacijama ... i da polje za unos ne prekriva pojedina resenja

... većina igrača to ne zna: polje za unos možete "uhvatiti" mišem i skloniti ga u stranu. Isto važi i za dijalog gde se prikazuje tačno rešenje na kraju igre - ne samo kod asocijacija, nego kod svih igara.

6 za
3 protiv
Supervizor
2010-07-26
???

rrak UE napisa...

Koliko igrača zna odgovor na pitanje"Kada je osnovan košarkaški savez Srbije" ili "Kada je osnovan red Templara"? 

 

pa onoliko koliko ima google 
 

...

15 za
4 protiv
masxa
2010-07-27
???

Jelly kaže:

9*75=900
10*8=80
900+80+2=982!!!
Rezultat mi je tačan.

... bio bi kada bi 9 x 75 bilo 900.  wink

36 za
1 protiv
Supervizor
2010-07-27
???

Slobo 77 napisa...

6+3+1*75+20+7 po mom racunanju je 777 a po vasem 111

... ako neko može da provali kako bi to bilo 777, neka javi wink

33 za
1 protiv
Supervizor
2010-07-27
???

Supervizor napisa...

Slobo 77 napisa...

6+3+1*75+20+7 po mom racunanju je 777 a po vasem 111

... ako neko može da provali kako bi to bilo 777, neka javi wink

Cini mi se da je u ovoj zemlji matematicka pismenost niza nego u Avganistanu...Da li je moguce da u tolikoj meri ljudi ne znaju gde da stavljaju zagrade?

40 za
1 protiv
Kalimist
2010-07-27
???

Kalimist napisa...

Supervizor napisa...

Slobo 77 napisa...

6+3+1*75+20+7 po mom racunanju je 777 a po vasem 111

... ako neko može da provali kako bi to bilo 777, neka javi wink

Cini mi se da je u ovoj zemlji matematicka pismenost niza nego u Avganistanu...Da li je moguce da u tolikoj meri ljudi ne znaju gde da stavljaju zagrade?

... Овај није ни чуо за заграде. Иначе, стање по питању математике ће бити све горе и горе како долазе нове генерације... Пре пар месеци такимчари у ТВ Слагалици (мислим, у полуфиналу) нису знали шта је геометријска средина два броја.

15 za
4 protiv
Цане Вукић
2010-07-27
???

Петар Марковић napisa...


... Овај није ни чуо за заграде. Иначе, стање по питању математике ће бити све горе и горе како долазе нове генерације... Пре пар месеци такимчари у ТВ Слагалици (мислим, у полуфиналу) нису знали шта је геометријска средина два броја.

 

Да то сам и ја приметио, с'тим што такмичари нису били млађег нараштаја.

Али не замерим им ко зна да ли би се и ја усудио да притиснем тастер ако је резултат тесан и одгооврим за 5 секунди...

7 za
0 protiv
Fellow
2010-07-27
???

Kalimist napisa...

Supervizor napisa...

Slobo 77 napisa...

6+3+1*75+20+7 po mom racunanju je 777 a po vasem 111

... ako neko može da provali kako bi to bilo 777, neka javi wink

Cini mi se da je u ovoj zemlji matematicka pismenost niza nego u Avganistanu...Da li je moguce da u tolikoj meri ljudi ne znaju gde da stavljaju zagrade?

...

Петар Марковић napisa...

Kalimist napisa...

Supervizor napisa...

Slobo 77 napisa...

6+3+1*75+20+7 po mom racunanju je 777 a po vasem 111

... ako neko može da provali kako bi to bilo 777, neka javi wink

Cini mi se da je u ovoj zemlji matematicka pismenost niza nego u Avganistanu...Da li je moguce da u tolikoj meri ljudi ne znaju gde da stavljaju zagrade?

... Овај није ни чуо за заграде. Иначе, стање по питању математике ће бити све горе и горе како долазе нове генерације... Пре пар месеци такимчари у ТВ Слагалици (мислим, у полуфиналу) нису знали шта је геометријска средина два броја.

smiley

4 za
2 protiv
slobo77
2010-07-28
???

Ako imate nešto da napišete, a nije direktno vezano za ovu temu, otvorite novu. Dalje poruke koje nemaju veze sa temom će biti brisane.
 

4 za
0 protiv
Supervizor
2010-07-29
???

NEBOJSA-JEVT0VIC napisa...

Bravo za temu,ja sam u dilemi da li nas danas ZlatnoOko zaj..ava ili je ozbiljna da je  50+(8/2)*4  = 324 ,na stranu sto je zagrada u ovoj kombinaciji gde je rezultat ipak 74 - bespotrebna... Ipak su najzanimljivije primedbe onih koji se tek ukljuce i ne procitaju objasnjenja da sa dva razlicita naloga dobijaju ista pitanja (pod uslovom da nisu na listi),pa ospu paljbu po Supervizoru...

Ja sam mislio da se funkcija u zagradi tretira kao prioritetna i samim tim ne bih rekao da ja bespotrebna. S tim u vidu ovdje bi trebalo po meni da je rezultat 66, a ne 74 a pogotovo ne 324, ili sam ja mozda nesto propustio ... :)

23 za
1 protiv
Sinn
2010-07-31
???

Ja sam se i pomirio s tim da relativno malo ljudi zna prioritete racunskih operacija i zagrada, ali me jeza podidje kad vidim da se u zagradu stavljaju dva broja koji se mnoze ili dele. Sto je najgore, to i nije nepravilno, ali mi deluje idiotski. Po toj logici sledece bi trebalo da bude stavljanje svakog posebnog broja u zagradu.
 

13 za
2 protiv
Kalimist
2010-07-31
???

Sinn napisa...

NEBOJSA-JEVT0VIC napisa...

Bravo za temu,ja sam u dilemi da li nas danas ZlatnoOko zaj..ava ili je ozbiljna da je  50+(8/2)*4  = 324 ,na stranu sto je zagrada u ovoj kombinaciji gde je rezultat ipak 74 - bespotrebna... Ipak su najzanimljivije primedbe onih koji se tek ukljuce i ne procitaju objasnjenja da sa dva razlicita naloga dobijaju ista pitanja (pod uslovom da nisu na listi),pa ospu paljbu po Supervizoru...

Ja sam mislio da se funkcija u zagradi tretira kao prioritetna i samim tim ne bih rekao da ja bespotrebna. S tim u vidu ovdje bi trebalo po meni da je rezultat 66, a ne 74 a pogotovo ne 324, ili sam ja mozda nesto propustio ... :)

Da ispravim samog sebe... u ovom slucaju zagrada zaista nije potrebna, vise sam generalizovao pitanje o zagradi. Koliko je meni poznato, ukoliko se u racunici nalaze operacije istog prioriteta (mnozenje i dijeljenje npr) racunanje se vrsi sa lijeva na desno, bez obzira koja je operacija prva a koja druga. Neka me neko ispravi ako grijesim.

4 za
1 protiv
Sinn
2010-07-31
???

 

Kalimist napisa...

Ja sam se i pomirio s tim da relativno malo ljudi zna prioritete racunskih operacija i zagrada, ali me jeza podidje kad vidim da se u zagradu stavljaju dva broja koji se mnoze ili dele. Sto je najgore, to i nije nepravilno, ali mi deluje idiotski. Po toj logici sledece bi trebalo da bude stavljanje svakog posebnog broja u zagradu.
 

...

Vidiš, ja ponekad stavljam te "nepotrebne" zagrade zbog lakše čitljivosti izraza.

Možda je to navika iz nekih ranijih programskih jezika u kojima sam programirao u kojima je za svaki slučaj bilo poželjno staviti zagradu...

Npr.

(((70+5)/25)+4)*50

mi je nekako čitljivije nego:

((70+5)/25+4)*50

 

@ZlatnoOko

Koliki je rezultat :)

Šala cheeky

3 za
5 protiv
Fellow
2010-07-31
???

slobo77 napisa...

Kalimist napisa...

Supervizor napisa...

Slobo 77 napisa...

6+3+1*75+20+7 po mom racunanju je 777 a po vasem 111

... ako neko može da provali kako bi to bilo 777, neka javi wink

Cini mi se da je u ovoj zemlji matematicka pismenost niza nego u Avganistanu...Da li je moguce da u tolikoj meri ljudi ne znaju gde da stavljaju zagrade?

...

Петар Марковић napisa...

Kalimist napisa...

Supervizor napisa...

Slobo 77 napisa...

6+3+1*75+20+7 po mom racunanju je 777 a po vasem 111

... ako neko može da provali kako bi to bilo 777, neka javi wink

Cini mi se da je u ovoj zemlji matematicka pismenost niza nego u Avganistanu...Da li je moguce da u tolikoj meri ljudi ne znaju gde da stavljaju zagrade?

... Овај није ни чуо за заграде. Иначе, стање по питању математике ће бити све горе и горе како долазе нове генерације... Пре пар месеци такимчари у ТВ Слагалици (мислим, у полуфиналу) нису знали шта је геометријска средина два броја.

smiley

...Ovde je "najljepše" 1*75, dal ima smisla nešto množiti jedinicom, e sad jedino ako je umesto te jedinice imao još jednu 7, pa je nameravao sve ovo staviti u zagradu pa pomnožiti sa 7, al čisto sumnjam, valjda bi i sam primetio, nisam u stanju da provalim kako bi to bilo 777

2 za
3 protiv
MaLin
2010-08-01
???

111 po bazi 2  = 7 po bazi deset, al nikako 777

4 za
1 protiv
MaLin
2010-08-01
???

Ma fali samo zagrada, treba da bude (6+3+1)*75+20+7=777.

18 za
1 protiv
Marvin
2010-08-01
???

Marvin napisa...

Ma fali samo zagrada, treba da bude (6+3+1)*75+20+7=777.

...Svaka čast

6 za
0 protiv
MaLin
2010-08-01
???

Fellow napisa...

 

Kalimist napisa...

Ja sam se i pomirio s tim da relativno malo ljudi zna prioritete racunskih operacija i zagrada, ali me jeza podidje kad vidim da se u zagradu stavljaju dva broja koji se mnoze ili dele. Sto je najgore, to i nije nepravilno, ali mi deluje idiotski. Po toj logici sledece bi trebalo da bude stavljanje svakog posebnog broja u zagradu.
 

...

Vidiš, ja ponekad stavljam te "nepotrebne" zagrade zbog lakše čitljivosti izraza.

Možda je to navika iz nekih ranijih programskih jezika u kojima sam programirao u kojima je za svaki slučaj bilo poželjno staviti zagradu...

Npr.

(((70+5)/25)+4)*50

mi je nekako čitljivije nego:

((70+5)/25+4)*50

 

@ZlatnoOko

Koliki je rezultat :)

Šala cheeky

...Mislim da je ovo najčitljivije (70+5)*4+50

5 za
3 protiv
MaLin
2010-08-01
???

Slažem se cool ali poenta nije bila pronalaženja najboljeg rešenja nego karikirao sam "nepotrebne" zagrade.

4 za
0 protiv
Fellow
2010-08-01
???

Fellow napisa...

Slažem se cool ali poenta nije bila pronalaženja najboljeg rešenja nego karikirao sam "nepotrebne" zagrade.

...U kojem je to programskom jeziku bilo bolje napisati više zagrada nego što je zaista potrebno?

Zaista bi volio da znam, jer što reče Kalimist, nema smisla napisati (8/4) iako nije pogrešno, kao programer morao si učiti šta je to algoritam, pa si crtao dijagrame toka, zar ne,pa ti je tvoj učitelj govorio da između dva algoritma koji dovode do tačnog rješenja bolji onaj gde imamo manji broj koraka, zaista mi nije jasno kako se postiže bolja čitljivost, ako se napiše više nego što treba.Pozdrav i puno sreće i tekućem mjesecu.

1 za
4 protiv
MaLin
2010-08-02
???

Zagrade u programiranju imaju veliki značaj pri redosledu izvršavanja operatora i u drugim komandama a ne samo u matematičkim izrazima.

Ali, recimo jezik SmallTalk sve matematičke izraze je obrađivao sa leva na desno.

Lepo si objasnio za korake za pronalaženje optimalnog rešenja, ali davno je prošlo vreme kada su programeri štedeli bajtove da bi program bio brži i manji. U današnje vreme kada mi je procesor u telefonu brži nego prvi PC, bitno je da kod koji se napiše bude tačan, čitljiv i jasan čoveku. Ja volim da programiram sa što više komentara da bi posle lakše shvatio o čemu se radi.

Naravno treba da postoji optimizacija i uvek je podržavam samo da li će se nešto izvršiti za 2 i 7 milisekundi obično ne pravi razliku alii troši programerovo vreme.

To što je meni čitljivije zbog nekog prethodnog iskustva tebi nije (čak se i rimuje) - hoću reći, individualno je.

Pozdrav i tebi i uživaj u Slagalici!

1 za
2 protiv
Fellow
2010-08-03
???

Fellow napisa...

Zagrade u programiranju imaju veliki značaj pri redosledu izvršavanja operatora i u drugim komandama a ne samo u matematičkim izrazima.

Ali, recimo jezik SmallTalk sve matematičke izraze je obrađivao sa leva na desno.

Lepo si objasnio za korake za pronalaženje optimalnog rešenja, ali davno je prošlo vreme kada su programeri štedeli bajtove da bi program bio brži i manji. U današnje vreme kada mi je procesor u telefonu brži nego prvi PC, bitno je da kod koji se napiše bude tačan, čitljiv i jasan čoveku. Ja volim da programiram sa što više komentara da bi posle lakše shvatio o čemu se radi.

Naravno treba da postoji optimizacija i uvek je podržavam samo da li će se nešto izvršiti za 2 i 7 milisekundi obično ne pravi razliku alii troši programerovo vreme.

To što je meni čitljivije zbog nekog prethodnog iskustva tebi nije (čak se i rimuje) - hoću reći, individualno je.

Pozdrav i tebi i uživaj u Slagalici!

...dozvoli još ovo pa ko što ti reče da završimo.

Narvno da treba pisati komentare, al kao što oboica dobro znamo njih kompajler zanemaruje, tačno je i to što si rekao za procesore, tj nije veliki bauk ako smo u u početničkim proceduralnim programima koristili 3 umjesto dvije promjenljive, ali kad počnemo da radimo ozbiljnije stvari, da radimo sa datotekama, bazama podataka, tražimo meta podatke od da bi mogli proslijediti upite i dobiti ono što nas interesuje, kad se naši programi sastoje od n klasa, nakupi se viška.

Prvi moj ozbiljniji projekat je radio sve kako treba i prošao je, da bi nakon izvjesnog vremena kad sam ponovo pogledao, i malo bolje proučio, shvatio sam da je jedno četvrtina koda viška, što nije malo, program je i dalje radio kako treba.

Znaš kako kaže Fata, marka tam marka vam, nakupi se.

2 za
4 protiv
MaLin
2010-08-03
???

Postoji li šansa da na forumu igramo igru PALINDROM???

1 za
1 protiv
konj_AleksandraM
2010-08-03
???

konj_AleksandraM napisa...

Postoji li šansa da na forumu igramo igru PALINDROM???

... pretpostavljam da moze. Samo otvorite novu temu za to.

2 za
2 protiv
Supervizor
2010-08-03
???

Ova diskriminacija stvarno nema smisla!  Zaista je nemoguce boriti se kao zena u muskom kvizu. Koja normalna  zena zna nazive stadiona, rezultate utakmica, transfere igraca i sl? Malo, malo pa spojnice imaju sportsku temu, a u KZZ je bar 30% pitanja iz oblasti sporta. Danas ih je bilo 80%. Ionako su zene malobrojne na kvizovima, a ovim ih zastrasujete i odbijate. Ucinite nesto!

21 za
13 protiv
Nada&Ivan;
2010-08-04
???

@Nadalina

Moj savjet je da ako poznaješ još nekoliko dama, da zajednički napravite nekoliko spojnica u kojima nema sporta, recimo nešto u vezi cvijeća, šminke, frizura, šta ja znam, uglovno nešto što vi dame volite, mislim da postoji nekoliko časopisa koji su namjenji isključivo damama, tu možeš naći tema koliko hoćeš, jer nikako nisam za diskriminaciju ni po kom osnovu, daj bože da je vas što više i da nam budete žive i zdrave.

Pozdrav

7 za
7 protiv
konj_AleksandraM
2010-08-04
???

@Nadalina

Moj je predlog da ako vec svi imamo razlicita pitanja u toku meseca,da bar u spojnicama Supervizor povede racuna o polu,i da npr. max dve budu iz oblasti fudbala kada su zene u pitanju,a u KZZ da generalno ne bude previse pitanja o sportu,koliko god to nama poznavaocima istog ne islo u prilog...

9 za
6 protiv
NeparniValjak
2010-08-04
???

I zamolio bih Supervizora,ako je to moguce,da mi na kraju meseca kaze koliko je igraca resilo danasnju asocijaciju koja je meni zapala,nemam zamerku ni na kolonu ni na konacno resenje,cisto bih da znam kome bi to resenje moglo pasti na pamet!

4 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-08-04
???

@Nebojša

Da, nešto slično se i meni desilo, ko zna, možda je u pitanju ista asocijacija, rješim sve kolone i znam šta je glavno rješenje, al jest đavola kad postoji n termina za njega, pa ukcam jedan od njih nije, drugi nije, nikako da ubodem, na kraju istekne vrijeme , pokaže se rješenje, sasvim OK , al ajd potrefi ga.

I još nešto, otvaram polja jedne kolone, ponudim rješenje, kaže nije, i zaitsa to nije nije rješenje iste, kad na kraju to što sam ponudio za kolonu ispadne GLAVNO RJEŠENJE a meni nije palo napamet da ga ponovo nudim kad je već jedno rečeno da nije tačno, hoću da kažem, da ono što se nudi u koloni ne bi smjelo ni pod razno da asocira na glavno rješenje, ili možda griješim.Baš bi volio da vidim šta drugi misle o tome.

4 za
0 protiv
konj_AleksandraM
2010-08-04
???

@Konju,

ma ne,ne postoji sinonim za ovo konacno resenje,a i lako su resive kolone,dakle asocijacija je skroz ok,i siguran sam da nije ta koju pominjes,nebitno!

2 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-08-04
???

Nadalina napisa...

Ova diskriminacija stvarno nema smisla!  Zaista je nemoguce boriti se kao zena u muskom kvizu. Koja normalna  zena zna nazive stadiona, rezultate utakmica, transfere igraca i sl? Malo, malo pa spojnice imaju sportsku temu, a u KZZ je bar 30% pitanja iz oblasti sporta. Danas ih je bilo 80%. Ionako su zene malobrojne na kvizovima, a ovim ih zastrasujete i odbijate. Ucinite nesto!

...Apsolutno se slazem sa ovim. Nije da mi sport nije jaca strana, ali bi bilo lepo videti jos neke stvari ovde. Meni je danas u KZZ recimo bilo sedam ili osam sportskih pitanja, sto mi i ne smeta, ali opet nije korektno prema onima koje sport ne interesuje. Mozda bi mogao da se primenjuje sistem sa TV-a, gde je prvo pitanje uvek iz oblasti gramatike, deseto iz sporta, a od ostalih jedno je sigurno iz kulture, jedno iz istorije, jedno iz geografije.

13 za
6 protiv
Kalimist
2010-08-04
???

Kalimist napisa...

Mozda bi mogao da se primenjuje sistem sa TV-a, gde je prvo pitanje uvek iz oblasti gramatike, deseto iz sporta, a od ostalih jedno je sigurno iz kulture, jedno iz istorije, jedno iz geografije.

... mogao bi, kada nam igrači ne bi slali 90% pitanja u vezi sporta i 10% u vezi svega ostalog. wink I ovako izbacimo gomilu pitanja iz sporta, tačnije fudbala (koji broj kopački je nosio Robert Prosinečki ili koji tim je osvojio Englesku treću ligu u sezoni 2009/2010).

A ovo da je 7-8 sportskih: bilo je 6: vaterpolo, fudbal, 2x tenis, 2x atletika. Stvarno previše, slažem se. Trenutno se trudimo da bude max 2 fudbalska dnevno, jer smo sa time jako "popunjeni"... i tako je atletika "prošla ispod radara" k'o da nije sport, jer je nema često.

6 za
0 protiv
Supervizor
2010-08-04
???

konj_AleksandraM napisa...

 

I još nešto, otvaram polja jedne kolone, ponudim rješenje, kaže nije, i zaitsa to nije nije rješenje iste, kad na kraju to što sam ponudio za kolonu ispadne GLAVNO RJEŠENJE a meni nije palo napamet da ga ponovo nudim kad je već jedno rečeno da nije tačno, hoću da kažem, da ono što se nudi u koloni ne bi smjelo ni pod razno da asocira na glavno rješenje, ili možda griješim.Baš bi volio da vidim šta drugi misle o tome.

...

Kolona B paradajz,karfiol,kupus,...resenje POVRCE,a konacno resenje PAPRIKA,na to si mislio?

1 za
0 protiv
BuridanovMagarac
2010-08-05
???

BuridanovMagarac napisa...

konj_AleksandraM napisa...

 

I još nešto, otvaram polja jedne kolone, ponudim rješenje, kaže nije, i zaitsa to nije nije rješenje iste, kad na kraju to što sam ponudio za kolonu ispadne GLAVNO RJEŠENJE a meni nije palo napamet da ga ponovo nudim kad je već jedno rečeno da nije tačno, hoću da kažem, da ono što se nudi u koloni ne bi smjelo ni pod razno da asocira na glavno rješenje, ili možda griješim.Baš bi volio da vidim šta drugi misle o tome.

...

Kolona B paradajz,karfiol,kupus,...resenje POVRCE,a konacno resenje PAPRIKA,na to si mislio?

...Ne, nisam .

2 za
0 protiv
konj_AleksandraM
2010-08-05
???

konj_AleksandraM napisa...

BuridanovMagarac napisa...

konj_AleksandraM napisa...

 

I još nešto, otvaram polja jedne kolone, ponudim rješenje, kaže nije, i zaitsa to nije nije rješenje iste, kad na kraju to što sam ponudio za kolonu ispadne GLAVNO RJEŠENJE a meni nije palo napamet da ga ponovo nudim kad je već jedno rečeno da nije tačno, hoću da kažem, da ono što se nudi u koloni ne bi smjelo ni pod razno da asocira na glavno rješenje, ili možda griješim.Baš bi volio da vidim šta drugi misle o tome.

...

Kolona B paradajz,karfiol,kupus,...resenje POVRCE,a konacno resenje PAPRIKA,na to si mislio?

...Ne, nisam .

Mozda ne bi trebalo da otkrivate potencijalne odgovore drugim igracima? Mozak na godisnjem?

1 za
2 protiv
Sinn
2010-08-05
???

Sinn napisa...

konj_AleksandraM napisa...

BuridanovMagarac napisa...

konj_AleksandraM napisa...

 

I još nešto, otvaram polja jedne kolone, ponudim rješenje, kaže nije, i zaitsa to nije nije rješenje iste, kad na kraju to što sam ponudio za kolonu ispadne GLAVNO RJEŠENJE a meni nije palo napamet da ga ponovo nudim kad je već jedno rečeno da nije tačno, hoću da kažem, da ono što se nudi u koloni ne bi smjelo ni pod razno da asocira na glavno rješenje, ili možda griješim.Baš bi volio da vidim šta drugi misle o tome.

...

Kolona B paradajz,karfiol,kupus,...resenje POVRCE,a konacno resenje PAPRIKA,na to si mislio?

...Ne, nisam .

Mozda ne bi trebalo da otkrivate potencijalne odgovore drugim igracima? Mozak na godisnjem?

..."Otkrivate" ,ne bi rekao da sam išta otkrio niti pokrio, nego sam samo htio da kažem šta podrazumjevam pod lošom asocijacijom.I otkud znaš da ni Magarac nije dao primjer iz glave.Šta si htio da kažeš primjedbom "Mozak na godišnjem" ja mogu da je protumačim samo kao uvredu.Osim toga za korektnost postoji neko kose zove Supervizor.

5 za
0 protiv
konj_AleksandraM
2010-08-05
???

@Sinn
Nisam za takvo izražavanje na forumu.

@Bukefalos
Asocijacija i nije tako loša kakvih ima. Zavisi i od drugih kolona...

@Svi
Ako se žalite na asocijaciju uputite primedbu Supervizoru odmah po završetku igre.
Tako se neće  "otkriti" i supervizor po pravilu reaguje ako ima problema...

4 za
0 protiv
Fellow
2010-08-05
???

Izvinjavam se na uvredi, uzrok frustracije je da mi se vec par puta desava da me zapadne upravo ta igra za koju vec neko da odgovor u komentaru ili forumu. Bez ljutnje molim vas, pozdrav.

1 za
1 protiv
Sinn
2010-08-05
???

Pregledom detaljne statistike lako se dolazi do zakljucka da igra asocijacija ubedljivo odskace po broju dobijenih poena,u proseku duplo vise u odnosu na druge igre...

Iako ce biti onih koji ce reci da i na TV Slagalici postoji nesrazmera (slazem se sa njima),to nije razlog da se ovde ne napravi takmicenje od sest po broju osvojenih poena izjednacenih igara. Ne znam sta ostali igraci misle,ali je maksimum od 33 poena za pogodak nakon jednog otvorenog polja po meni optimalno!

6 za
2 protiv
NeparniValjak
2010-08-05
???

NEBOJSA-JEVT0VIC napisa...

Pregledom detaljne statistike lako se dolazi do zakljucka da igra asocijacija ubedljivo odskace po broju dobijenih poena,u proseku duplo vise u odnosu na druge igre...

Iako ce biti onih koji ce reci da i na TV Slagalici postoji nesrazmera (slazem se sa njima),to nije razlog da se ovde ne napravi takmicenje od sest po broju osvojenih poena izjednacenih igara. Ne znam sta ostali igraci misle,ali je maksimum od 33 poena za pogodak nakon jednog otvorenog polja po meni optimalno!

...Mislim da sam vec ranije i predlozio supervizoru smanjenje bodova koji se dobijaju za asocijacije, bas zbog ujednacenog bodovanja svih igara, ali se ne secam na cemu se zavrsilo. Iskreno, malo mnogo nelogicno deluje da za odgovorena sva pitanja u KZZ dobijete 15 poena manje nego za neku superlaku asocijaciju gde je sreca pomogla da se resi iz prve.

Na TV-u ovaj disbalans jos vise dobija na znacaju, jer tamo postoji protivnik. Asocijacije su jedina od svih sest igara kod kojih sreca ima uticaj, i umesto da zbog toga nosi manje poena,ona nosi brdo, ako se ne varam teoretski maksimum je 67. Na zalost, mislim da od promena tamo nema nista, ali se nadam da ce biti ovde.

6 za
1 protiv
Kalimist
2010-08-06
???

Kalimist napisa...

Mislim da sam vec ranije i predlozio supervizoru smanjenje bodova koji se dobijaju za asocijacije, bas zbog ujednacenog bodovanja svih igara, ali se ne secam na cemu se zavrsilo.

... problem je što bi to poremetilo stanje na ukupnoj rang listi, jer bi opao prosek koji je moguće ostvariti. Na taj način bi igrači koji su igrali do sada bili u prednosti u odnosu na nove igrače.

2 za
0 protiv
Supervizor
2010-08-06
???

Sinn napisa...

Izvinjavam se na uvredi, uzrok frustracije je da mi se vec par puta desava da me zapadne upravo ta igra za koju vec neko da odgovor u komentaru ili forumu. Bez ljutnje molim vas, pozdrav.

...Ne se sekirati, idemo dalje kao da ništa nije bilo!

5 za
2 protiv
konj_AleksandraM
2010-08-06
???

Supervizor napisa....

... problem je što bi to poremetilo stanje na ukupnoj rang listi, jer bi opao prosek koji je moguće ostvariti. Na taj način bi igrači koji su igrali do sada bili u prednosti u odnosu na nove igrače.

...

Ima li nekog roka do kog ce se voditi ukupna rang lista,npr. da od 1.1.2011. krene nova ,ili ova ostaje trajna pocev  od 1.5. pa do 21.12.2012. (po kalendarui Maja)  kraja sveta? 

3 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-08-07
???

Mislim da bi se trebalo nagraditi izvanredno resenje  SLAGALICE, tj. kada igrac ponudi duzu rec od  kopjutera. Predlazem da to bude bonus od 5 poena.

16 za
3 protiv
Nada&Ivan;
2010-08-08
???

Nadalina napisa...

Mislim da bi se trebalo nagraditi izvanredno resenje  SLAGALICE, tj. kada igrac ponudi duzu rec od  kopjutera. Predlazem da to bude bonus od 5 poena.

...

Slazem se u potpunosti,ali citajuci ranija objasnjenja - bojim se da je nemoguce!! A opet,jednostavno  mi deluje da tu kombinaciju u kojo je rec takmicara duza od ponudjene  supervizor zameni drugom za naredne igrace,makar je broj varijacija sa slovima neogranicen...Dakle,u tom slucaju nebitno je sto ce racunar upamtiti novu rec kao najduzu,a ujedno se i povecava fond reci...

4 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-08-08
???

Neke teme gdje ima puno poruka postaju pomalo nepregledne, pa kako bi bilo da se poruke koje su starije od 15 dana nekako maskiraju, to je dovoljno vremena da se pročitaju i da se odgovori ako se drukčije misli, a opet ostaviti da se neke ponovo vrate ako neko zamoli.Valjda neće biti puno molbi.
 

4 za
1 protiv
cicvara
2010-08-08
???

Napišemo riječ od 8 slova i onda u poslednjih 10 sekundi pronađemo riječ od 10 ili 11 slova.Da li je poslednjih 10 sekundi dovoljno da se obriše stara i napiše nova ako znamo da dugme OBRIŠI briše samo jedno slovo (ne vrijedi ni da se oblježi cijela riječ, opet briše samo jedno slovo), vrlo teško, jedva da se stigne obrisati stara a kamoli da se stigne napisati nova a da pri tom ne izostavi neko slovo.Da bi 90 sekundi zaista bilo 90 sekundi, predlažem da se pored dugmeta OBRIŠI stavi još  jedno dugme "OBRIŠE SVE" ili još bolje,da dugme OBRIŠI može obrisati čitavu riječ ako smo je obilježili.

U igri "Moj Broj" dugmad "OBRIŠI" i "KRAJ" su previše blizu, te vjerujem da se većini deslio (meni nekoliko puta) da se umjesto OBRIŠI pritisne KRAJ i ode mast u propast.

12 za
2 protiv
MaLin
2010-08-09
???

@Elnesone

Poslednjih desetak sekundi i jeste vreme za pisanje,prodje voz za razmisljanje.. Racunaj da imas 10 sekundi manje,isto tako i kod brojeva!

6 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-08-09
???

cicvara napisa...

Neke teme gdje ima puno poruka postaju pomalo nepregledne, pa kako bi bilo da se poruke koje su starije od 15 dana nekako maskiraju, to je dovoljno vremena da se pročitaju i da se odgovori ako se drukčije misli, a opet ostaviti da se neke ponovo vrate ako neko zamoli.Valjda neće biti puno molbi.
 

... da, već je u planu. Poruke koje su starije od 7 dana i imaju manje od 5 glasova (za i protiv kada se sabere) će biti "sabijene" u jedan red. Kada se klikne na taj red, otvara se cela poruka.

To je ideja, videćemo kako može da se realizuje da radi u različitim browserima.

3 za
0 protiv
Supervizor
2010-08-09
???

elnesone napisa...

Napišemo riječ od 8 slova i onda u poslednjih 10 sekundi pronađemo riječ od 10 ili 11 slova.Da li je poslednjih 10 sekundi dovoljno da se obriše stara i napiše nova ako znamo da dugme OBRIŠI briše samo jedno slovo (ne vrijedi ni da se oblježi cijela riječ, opet briše samo jedno slovo), vrlo teško, jedva da se stigne obrisati stara a kamoli da se stigne napisati nova a da pri tom ne izostavi neko slovo.Da bi 90 sekundi zaista bilo 90 sekundi, predlažem da se pored dugmeta OBRIŠI stavi još  jedno dugme "OBRIŠE SVE" ili još bolje,da dugme OBRIŠI može obrisati čitavu riječ ako smo je obilježili.

U igri "Moj Broj" dugmad "OBRIŠI" i "KRAJ" su previše blizu, te vjerujem da se većini deslio (meni nekoliko puta) da se umjesto OBRIŠI pritisne KRAJ i ode mast u propast.

... dobre ideje.

Samo, mislim da zaslužuju posebnu temu.

3 za
0 protiv
Supervizor
2010-08-09
???

Supervizor napisa...

elnesone napisa...

Napišemo riječ od 8 slova i onda u poslednjih 10 sekundi pronađemo riječ od 10 ili 11 slova.Da li je poslednjih 10 sekundi dovoljno da se obriše stara i napiše nova ako znamo da dugme OBRIŠI briše samo jedno slovo (ne vrijedi ni da se oblježi cijela riječ, opet briše samo jedno slovo), vrlo teško, jedva da se stigne obrisati stara a kamoli da se stigne napisati nova a da pri tom ne izostavi neko slovo.Da bi 90 sekundi zaista bilo 90 sekundi, predlažem da se pored dugmeta OBRIŠI stavi još  jedno dugme "OBRIŠE SVE" ili još bolje,da dugme OBRIŠI može obrisati čitavu riječ ako smo je obilježili.

U igri "Moj Broj" dugmad "OBRIŠI" i "KRAJ" su previše blizu, te vjerujem da se većini deslio (meni nekoliko puta) da se umjesto OBRIŠI pritisne KRAJ i ode mast u propast.

... dobre ideje.

Samo, mislim da zaslužuju posebnu temu.

...Ma samo kad bi mogli u ovim igrama koristiti tastaturu (kad je već imamo), priznaćete da je lakše kucati, nego mišem nabadati slovo po slovo, naravno ostaviti i dalje opciju upotrebe miša za one koji to žele.

6 za
1 protiv
nobody
2010-08-09
???

Nobody: slažem se da je lakše kucati, ali omogućavanje kucanja ostavlja prostor za malverzacije jer je dosta teško programski iskontrolisati da li su ukucana samo slova i brojevi koji su dozvoljeni. Jer tu je i kucanje i copy/paste, pa onda neki browseri omogućavaju i drag&drop teksta, a možda postoji i još ponešto što ni ne znamo...

3 za
1 protiv
Supervizor
2010-08-09
???

Lijepo je kad se posle odigrane igre, pokaže rješenje iste, al kao što rekao onaj dječak u filmu "Kuduz" ne mogu ja to sve popamtit, a morsko mi i pisati, nego kad prođe tekući mjesec i tri dana narednog,ako bi na forumu mogli imati nešto kao izvještaj gdje bi bila sva pitanja i rješenja , pa da to možemo sebi lijepo isprintati i to bi nam onda bio nekakav priručnik iz kojeg bi mogli dosta toga naučiti, ja mislim da ovakvom praksom posle 5 mjeseci ne bi bilo takmičara koji ne bi bio sposoban dnevno osvojiti minimum 150 bodova.

3 za
0 protiv
nobody
2010-08-10
???

nobody napisa...

Lijepo je kad se posle odigrane igre, pokaže rješenje iste, al kao što rekao onaj dječak u filmu "Kuduz" ne mogu ja to sve popamtit, a morsko mi i pisati, nego kad prođe tekući mjesec i tri dana narednog,ako bi na forumu mogli imati nešto kao izvještaj gdje bi bila sva pitanja i rješenja , pa da to možemo sebi lijepo isprintati i to bi nam onda bio nekakav priručnik iz kojeg bi mogli dosta toga naučiti, ja mislim da ovakvom praksom posle 5 mjeseci ne bi bilo takmičara koji ne bi bio sposoban dnevno osvojiti minimum 150 bodova.

... zar ne bi to pokvarilo uživanje za one koji još nisu igrali?

5 za
1 protiv
Supervizor
2010-08-10
???

Supervizor napisa...

nobody napisa...

Lijepo je kad se posle odigrane igre, pokaže rješenje iste, al kao što rekao onaj dječak u filmu "Kuduz" ne mogu ja to sve popamtit, a morsko mi i pisati, nego kad prođe tekući mjesec i tri dana narednog,ako bi na forumu mogli imati nešto kao izvještaj gdje bi bila sva pitanja i rješenja , pa da to možemo sebi lijepo isprintati i to bi nam onda bio nekakav priručnik iz kojeg bi mogli dosta toga naučiti, ja mislim da ovakvom praksom posle 5 mjeseci ne bi bilo takmičara koji ne bi bio sposoban dnevno osvojiti minimum 150 bodova.

... zar ne bi to pokvarilo uživanje za one koji još nisu igrali?

...U pravu ste, o tome nisam razmišljao .

3 za
0 protiv
nobody
2010-08-10
???

nobody napisa...

Supervizor napisa...

nobody napisa...

Lijepo je kad se posle odigrane igre, pokaže rješenje iste, al kao što rekao onaj dječak u filmu "Kuduz" ne mogu ja to sve popamtit, a morsko mi i pisati, nego kad prođe tekući mjesec i tri dana narednog,ako bi na forumu mogli imati nešto kao izvještaj gdje bi bila sva pitanja i rješenja , pa da to možemo sebi lijepo isprintati i to bi nam onda bio nekakav priručnik iz kojeg bi mogli dosta toga naučiti, ja mislim da ovakvom praksom posle 5 mjeseci ne bi bilo takmičara koji ne bi bio sposoban dnevno osvojiti minimum 150 bodova.

... zar ne bi to pokvarilo uživanje za one koji još nisu igrali?

...U pravu ste, o tome nisam razmišljao .

...Kome je do uživanja, nek ne gleda, jer ako pogleda sam je sebi pokvario.

5 za
3 protiv
cicvara
2010-08-10
???

Dobar sajt, samo previše tamnih boja, ponekad imam osjećaj kao da sam u tunelu.

1 za
2 protiv
merilin
2010-08-13
???

NeparniValjak napisa...

Ima li nekog roka do kog ce se voditi ukupna rang lista,npr. da od 1.1.2011. krene nova ,ili ova ostaje trajna pocev  od 1.5. pa do 21.12.2012. (po kalendarui Maja)  kraja sveta? 

...

pošto je lista po proseku, a ne ukupnom broju poena, plan je da ostane trajno. Vremenom će biti dodat limit minimalnog broja odigranih igara (100 najverovatnije) za ulazak na tu listu, tako da će neki budući "extra igrači" već posle 17 dana igranja na 100% moći da se pojave u samom vrhu.

1 za
1 protiv
Supervizor
2010-08-13
???

Što se tiče pregleda prošlih igara, uvek možete otvoriti još jedan nalog i igrati sve igre ponovo. To je svakako mnogo zanimljivije od suvoparnog čitanja sa papira.

3 za
0 protiv
Supervizor
2010-08-13
???

@Supervizor: sigurno da je imalo bezbroj smesnih primedbi, a da to imate negde zapisano, dajte da se smejemo malo :) Naravno, ne mora da se zna od koga je ( jer verujem da sam i ja imao neke takve :D ).

1 za
0 protiv
Kalimist
2010-08-17
???

Kalimist napisa...

@Supervizor: sigurno da je imalo bezbroj smesnih primedbi, a da to imate negde zapisano, dajte da se smejemo malo :) Naravno, ne mora da se zna od koga je ( jer verujem da sam i ja imao neke takve :D ).

... pa ima dobrih, samo je tesko uvek staviti u kontekst, jer ne znamo tacno šta je igrač radio da dođe to takvog komentara. Evo par zanimljivih:

  • neznam igrati dobro (komentar posle igre asocijacija)
  • kuc, kuc, ima li koga (verovatno testira kako radi slanje primedbi)
  • ko je bre zaduzen za ispravnost reci (piše u pravilima igre, ali niko to ne čita)
  • Odbojka i kuvanje nemaju NISTA zajednicko...!!!!!!
  • Mnogo glupo. Sta roda i prodavnica. Mozda za genijalce, koji kupuju u Idei... (kakva ironija, takmičar pominje IDEU, a prevideo je market RODA)
  • Koliko ja znam i Ivo Andrić je dobio nobelovu nagradu za književnost za roman na Drini ćuprija, a za ovog drugog ne znam (na pitanje: ko je ODBIO nagradu)
  • Mihael Šumaher je osvojio 7 titula a ne 5! (a pitanje je bilo koliko je osvojio sa Ferarijem, a ne ukupno)
  • aloooo.... uradi se tacno matemticki zadatak... pa gdje su bodovi.. stavrno mi idete vise na zivce... sa ova glupim propustima.. pisem vam vec deseti, put bar se dostijite odgovoriti,... ako nista drugo napravite automatski dogovor. prestajem vas igrati.. neodgovorni ste... (standardni komentar u igri moj broj, gde se igrač preračunao i stavio množenje umesto sabiranja)
12 za
1 protiv
Supervizor
2010-08-17
???

milanjo napisa...

NERADITI je reč

... NE RADITI nije reč, već su dve reči.

7 za
1 protiv
Supervizor
2010-08-18
???

Supervizor napisa...

milanjo napisa...

NERADITI je reč

... NE RADITI nije reč, već su dve reči.

...

Kao Radisa u V.Bratu,imao je pravo na dve reci od porodice.,a oni su mu napisali DOBROSMO,NEBRINI,ko zeli neka potrazi na YT...

4 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-08-18
???

NeparniValjak napisa...

Supervizor napisa...

milanjo napisa...

NERADITI je reč

... NE RADITI nije reč, već su dve reči.

...

Kao Radisa u V.Bratu,imao je pravo na dve reci od porodice.,a oni su mu napisali DOBROSMO,NEBRINI,ko zeli neka potrazi na YT...

...hahaha, sjajno :)

0 za
0 protiv
Kalimist
2010-08-18
???

Mihailo Simic napisa...

Havijer Sotomajor nije svetski prvak u vis nego u dalj (8,95)

... ali, evo snimka:

http://www.youtube.com/watch?v=IclEQA48IOE

A i Wikipedia se slaže.

3 za
0 protiv
Supervizor
2010-08-18
???

Kalimist napisa...

NeparniValjak napisa...

Supervizor napisa...

milanjo napisa...

NERADITI je reč

... NE RADITI nije reč, već su dve reči.

...

Kao Radisa u V.Bratu,imao je pravo na dve reci od porodice.,a oni su mu napisali DOBROSMO,NEBRINI,ko zeli neka potrazi na YT...

...hahaha, sjajno :)

...

Potrazi na YT da vidis i logicki objasnjeno,kako moze da ako se brzo kaze DOBROSMO bude jedna rec,spektakl,sa sve pokretom ruke!!!

0 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-08-18
???

Supervizor napisa...

U ovoj temi ćemo kopirati zanimljive primedbe korisnika, čisto da vidite kako je nama zabavno i zanimljivo da ih čitamo...

...

imam primjedbu na dugme strat...

zasto igra ne pocinje kad pritisnemo neko polje, jednostavnije je, ili ga makar staviti u nivou panela za igru.

ovako je dugme start na samom dnu ekrana, pa moramo da se vracamo na vrh ekrana kako bi igrali

2 za
2 protiv
trener
2010-08-19
???

Imam primedbu na igru parovi, stalno su Vam pitanja iz sporta , Ili sam ja samo te zapamtila jer ih ne znam. Teme su uglavnom  spoj igrace i klubove, pa igrace i prezimena , pa kosarkase i njihova prezimena itd...  Trazim nove teme :) pozzzzzzzzzzzz

1 za
0 protiv
crna_mamba
2010-08-19
???

trener napisa...

imam primjedbu na dugme start...

zasto igra ne pocinje kad pritisnemo neko polje, jednostavnije je, ili ga makar staviti u nivou panela za igru.

ovako je dugme start na samom dnu ekrana, pa moramo da se vracamo na vrh ekrana kako bi igrali

... ne morate da se vraćate ne vrh, kada se stranica učita tačno se pozicionira tako da igra bude na ekranu.

Dugme START je namerno na dnu, da bi igrači pročitali pravila, jer inače dobijamo 10 puta više primedbi.

2 za
0 protiv
Supervizor
2010-08-20
???

crna_mamba napisa...

Imam primedbu na igru parovi, stalno su Vam pitanja iz sporta , Ili sam ja samo te zapamtila jer ih ne znam. Teme su uglavnom  spoj igrace i klubove, pa igrace i prezimena , pa kosarkase i njihova prezimena itd...  Trazim nove teme :) pozzzzzzzzzzzz

... očigledno Vam je "upala" takva rotacija. Ako gledamo na primer avgust (igrači koji nisu na rang listi) u poslednjih 12 dana nije bilo sportske spojnice. Igrači na rang listi u ovom mesecu, od 31 dan imaju 7 sportskih spojnica i 24 nesportske. Očigledno Vaš nalog ima takvu rotaciju da Vam se sve skupilo "zajedno".

Sve zavisi kakva nam pitanja šalju igrači. Šaljite nam nešto drugo, pa će biti i toga.

0 za
0 protiv
Supervizor
2010-08-20
???

Da li možete da u pregledu pitanja,asocijacija i spojnica da obeležite one koji su prihvaćeni (i pojaviće se u kvizu ili su bili u kvizu), one koji su odbijeni i one koje još nisu obrađeni od strane Supervizora?

Ovo čisto tražim da ne bi uporno slali ono što ne odgovara...

3 za
0 protiv
Fellow
2010-08-20
???

Fellow napisa...

Da li možete da u pregledu pitanja,asocijacija i spojnica da obeležite one koji su prihvaćeni (i pojaviće se u kvizu ili su bili u kvizu), one koji su odbijeni i one koje još nisu obrađeni od strane Supervizora?

Ovo čisto tražim da ne bi uporno slali ono što ne odgovara...

... Da, mislim da bi moglo da se doda jedan pokazatelj da se vidi da li je "obrađeno" ili ne. Ubacićemo to. U principu, prihvata se sve što ima nekog smisla, čim stignemo da pregledamo. Čak i ako ima grešku ili slično, onda ispravimo. Jedino sportskih pitanja i naročito spojnica imamo previše, to bolje ne šaljite.

U principu, sadržaja sada već ima sasvim dovoljno (za oko godinu dana možda) ali je ogroman posao sve pregledati, proveriti da li je tačno i odabrati šta će da ide u igru. Razmišljali smo o nekom načinu da uključimo nekako igrače u to, ali ništa pametno nismo smislili. Jedan momak iz Kragujevca se bio javio da bi on možda hteo to da radi, ali je odustao. Ne znam, možda bi bilo zanimljivo nekome ko se priprema za televizijske kvizove da to pregleda, samo pitanje da li bi mu posle bilo zanimljivo da igra igre na sajtu kada je već sve video...

0 za
0 protiv
Supervizor
2010-08-20
???

Supervizor napisa...

. Jedino sportskih pitanja i naročito spojnica imamo previše, to bolje ne šaljite.

 

...A ja glavu razbih smisljajuci nesportske spojnice,neke poslah - neke jok!!!

0 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-08-20
???

sokolacrs napisa...

uran je grcki bog, sram vas bilo.a pitanje je bilo za grcke bogove. samim tim igra ne vazi. hvala.

...???

7 za
2 protiv
Supervizor
2010-08-23
???

jimmy page napisa...

brt greska! daj poene! Miki i silja idu i idu dusko dugousko i patak daca. Ima u video klubu ili na netu pa proveri.

... smiley

5 za
0 protiv
Supervizor
2010-08-25
???

Supervizor napisa...

jimmy page napisa...

brt greska! daj poene! Miki i silja idu i idu dusko dugousko i patak daca. Ima u video klubu ili na netu pa proveri.

... smiley

...Sjajno! Mislim da je ovaj ubio sve do sad :)

4 za
0 protiv
Kalimist
2010-08-25
???

Nisam iz srbije ali redovito igram slagalicu .Moj problem je što kod igre asocijacije postoje riječi koje su similarne ali zbog različitosti u jednom slovu server mi ne priznaje.npr.danas: Vi kažete Jerusalim a ja sam urednu upisivala Jeruzalem i nije mi naravno priznato.Ako postoji način da se ovaj problem riješi bila bih vam zahvalna.Šaljem Vam lijep pozdrav i radite odličan posao:)
 

4 za
0 protiv
lost in translation
2010-08-26
???

lost in translation napisa...

Nisam iz srbije ali redovito igram slagalicu .Moj problem je što kod igre asocijacije postoje riječi koje su similarne ali zbog različitosti u jednom slovu server mi ne priznaje.npr.danas: Vi kažete Jerusalim a ja sam urednu upisivala Jeruzalem i nije mi naravno priznato.Ako postoji način da se ovaj problem riješi bila bih vam zahvalna.Šaljem Vam lijep pozdrav i radite odličan posao:)
 

... naravno, nakon odigrane igre imate opciju "prijavi problem sa igrom" i tamo nam upišite šta se desilo (npr. jerusalim i jeruzalem). Ako vidimo da je primedba na mestu, ispravićemo igru (npr. dodati mogućnost da se upiše Jeruzalem) i dodeliti Vam poene ili omogućiti da odigrate ponovo.

4 za
0 protiv
Supervizor
2010-08-26
???

Supervizor napisa...

Slobo 77 napisa...

6+3+1*75+20+7 po mom racunanju je 777 a po vasem 111

... ako neko može da provali kako bi to bilo 777, neka javi wink

...pa da je stavio zagradu (6+3+1)*75 bilo bi...

2 za
0 protiv
mimicakg
2010-08-27
???

Не схватам зашто водитељке морају да читају шта има у спојницама, као да преносе преко радија. Сви све видимо, само троше време.
 

0 za
2 protiv
Matorac
2010-08-29
???

pa kad su zene, poznatije kao glupe. kad je neka zena nesto uradila u slagalici ;)

2 za
16 protiv
masxa
2010-09-01
???

 

Matorac napisa...

Не схватам зашто водитељке морају да читају шта има у спојницама, као да преносе преко радија. Сви све видимо, само троше време.
 

...cesto citaju cak i zbog samih takmicara, jer se ne vidi sve sto treba na monitoru.

 

masxa napisa...

pa kad su zene, poznatije kao glupe. kad je neka zena nesto uradila u slagalici ;)

...pre 11-12 godina, ne secam se bas tacno kad, bila je devojka koja je bukvalno unistavala svoje protivnike. Mislim da je uzela apsolutno sve licitacije, vecinu sa 20 tacnih odgovora. Zao mi je sto se ne secam kako se zove. Osim toga tu su i Nadalina, Milica Markovic, Slavka Bakalov, da se ne naljute ostale sto ih nisam pomenuo. I naravno, da ne zaboravim najbolju od svih, Noru Dimov, mada nije bila u Slagalici, ali je u Naponu imala nastup za pamcenje.

7 za
0 protiv
Kalimist
2010-09-01
???

Ne znam da li mislis na istu osobu. Ja se secam jedne zene iz Panceva koja je bila izvanredna. Isto tako, odlicna je bila jedna prelepa psiholoskinja koja je ubedljivo odnela pobedu u ciklusu. Mislim da se zove Branislava. Zene se retko javljaju. Odnos je 1:10 u odnosu na muskarce. Sta je razlog? E, o tome bi se mogla otvoriti tema na ovom forumu,.

2 za
0 protiv
Nada&Ivan;
2010-09-07
???

Meni je bila zanimljiva ona starija gospođa koja se nije nijednom osmehnula a stigla je do finala...

Nadalina napisa...

 Odnos je 1:10 u odnosu na muskarce. Sta je razlog? E, o tome bi se mogla otvoriti tema na ovom forumu,.

...

Slazem se ali mislim da to nažalost, ne bi ništa promenilo...

3 za
0 protiv
Fellow
2010-09-07
???

Nadalina napisa...

Ne znam da li mislis na istu osobu. Ja se secam jedne zene iz Panceva koja je bila izvanredna. Isto tako, odlicna je bila jedna prelepa psiholoskinja koja je ubedljivo odnela pobedu u ciklusu. Mislim da se zove Branislava. Zene se retko javljaju. Odnos je 1:10 u odnosu na muskarce. Sta je razlog? E, o tome bi se mogla otvoriti tema na ovom forumu,.

...secam se Branislave, mislim da je u svom superfinalnom ciklusu bila treca ili cetvrta, kvalitetan takmicar, ali je se ne setih u prvi mah, kao ni sjajne Sofije Necin. Odnos zena i muskaraca je mozda cak i ispod 1:10, a kao jedan od mogucih razloga bih naveo neobjasnjivi strah od toga da se ne pokazu lose pred kamerama, dakle nedostatak hrabrosti drugim recima, koji doduse postoji i kod muskaraca, ali ne u tolikoj meri.

2 za
0 protiv
Kalimist
2010-09-08
???

Nadalina napisa...

Ne znam da li mislis na istu osobu. Ja se secam jedne zene iz Panceva koja je bila izvanredna. Isto tako, odlicna je bila jedna prelepa psiholoskinja koja je ubedljivo odnela pobedu u ciklusu. Mislim da se zove Branislava. Zene se retko javljaju. Odnos je 1:10 u odnosu na muskarce. Sta je razlog? E, o tome bi se mogla otvoriti tema na ovom forumu,.

...

I ja se secam te zene iz Panceva,ali ne i njenog imena,fenomenalan utisak je ostavila...Licno poznajem vise kvalitetnih potencijalnih takmicarki koje ubedjujem dugo da se prijave,jer slutim da usled tog odnosa (koji je i po meni manji od 1:10) imaju prioritet pri odabiru,da ih organizatori jedva cekaju,ali,razliciti su im argumenti odbijanja,jedna je preslaba u brojevima (ako se pojavi 100 super,ako ne - agonija),jedna se boji da se ne izblamira,jedna je pak preniska u odnosu na Danijelu...,a kad posmatramo zajedno znanje im je vise nego solidno...

Bas sam juce sa jednom drugaricom gledao "portugalca" (plavi takmicar,u crvenoj majci sa zelenim aplikacijama koja podseca na portugalski dres) koji je odneo ubedljivu pobedu,imala je rec JEDNORECJE (obojica su imala po 7 slova),imala je tacan broj (nisu nasli laganih 50 * (7-3) + npr 6+2+5),asocijaciju je odmah nakon kolone A koja je glasila VLADAVINA pogodila (PRAVO) a njima je trebalo da otvore sve kolone,ali ni to joj nije bilo dovoljno da je ubedim da se prijavi,zenska cud je cudo...

2 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-09-08
???

Kalimist napisa...

Nadalina napisa...

Ne znam da li mislis na istu osobu. Ja se secam jedne zene iz Panceva koja je bila izvanredna. Isto tako, odlicna je bila jedna prelepa psiholoskinja koja je ubedljivo odnela pobedu u ciklusu. Mislim da se zove Branislava. Zene se retko javljaju. Odnos je 1:10 u odnosu na muskarce. Sta je razlog? E, o tome bi se mogla otvoriti tema na ovom forumu,.

...secam se Branislave, mislim da je u svom superfinalnom ciklusu bila treca ili cetvrta, kvalitetan takmicar, ali je se ne setih u prvi mah, kao ni sjajne Sofije Necin. Odnos zena i muskaraca je mozda cak i ispod 1:10, a kao jedan od mogucih razloga bih naveo neobjasnjivi strah od toga da se ne pokazu lose pred kamerama, dakle nedostatak hrabrosti drugim recima, koji doduse postoji i kod muskaraca, ali ne u tolikoj meri.

... U pravu si i ti i SkromanMegaloman. Mi po definiciji moramo da budemo lepe i vitke, dobro obucene i privlacne. Cim nam nesto fali, eto komentara. Da li se neko seca sta je obukao bilo koji muskarac, ikada?  Meni su uglavnom komentarisali kako sam se ugojila, kakve sam to naocari nabila i sl. Da ne bude zabune, komentarisale su ZENE.

5 za
0 protiv
Nada&Ivan;
2010-09-08
???

Nadalina napisa

 

 

 

  Meni su uglavnom komentarisali kako sam se ugojila, kakve sam to naocari nabila i sl. Da ne bude zabune, komentarisale su ZENE.

...Obicno kad u svom drustvu komentarisem slicne stvari,kazem im da otvore VuKAJliju pod slovom Z i nadju tumacenje reci ZAVIST...

2 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-09-08
???

Ako sam dobro uočio, što se tiče igara u ovom mjesecu

KZZ nikad nije bila lakša, spojnice solidne, ali zato asocijacije, nikad teže, isfulo sam ih bog zna koliko.

2 za
0 protiv
konj_AleksandraM
2010-09-17
???

Moze li neko da mi izracuna ovo (100+6)*8+20

0 za
0 protiv
crna_mamba
2010-09-17
???

crna_mamba napisa...

Moze li neko da mi izracuna ovo (100+6)*8+20

...868

7 za
1 protiv
Слађан
2010-09-17
???

Odmah posle igre, poslao sam poruku i supervizoru. U igri Slagalica, kompjuter je nasao rec od 12 slova - DERATIZIRATI. Ja sam nasao tu istu rec, ali nisam smeo da je otkucam, jer je, po mom misljenju, rec iz hrvatskog jezika i mislio sam da nece biti priznata. 

2 za
9 protiv
Dejan Svjetlana Popović
2010-09-19
???

Dejan Svjetlana Popović napisa...

Odmah posle igre, poslao sam poruku i supervizoru. U igri Slagalica, kompjuter je nasao rec od 12 slova - DERATIZIRATI. Ja sam nasao tu istu rec, ali nisam smeo da je otkucam, jer je, po mom misljenju, rec iz hrvatskog jezika i mislio sam da nece biti priznata. 

... procitajte pravila igre.

2 za
0 protiv
Supervizor
2010-09-19
???

Kod slova, kada treba dati objasnjenje reci koje nema u bazi, potrebno je oceniti i reci drugih takmicara. Danas me je jedna opasno nasmejala. Rec: URASTETI; objasnjenje: URASTETI dlaka :)

14 za
1 protiv
Kalimist
2010-09-21
???

Kalimist napisa...

Kod slova, kada treba dati objasnjenje reci koje nema u bazi, potrebno je oceniti i reci drugih takmicara. Danas me je jedna opasno nasmejala. Rec: URASTETI; objasnjenje: URASTETI dlaka :)

...

Genijalno,od mene bi dobio 10 bonus poena!

3 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-09-21
???

NeparniValjak napisa...

Kalimist napisa...

Kod slova, kada treba dati objasnjenje reci koje nema u bazi, potrebno je oceniti i reci drugih takmicara. Danas me je jedna opasno nasmejala. Rec: URASTETI; objasnjenje: URASTETI dlaka :)

...

Genijalno,od mene bi dobio 10 bonus poena!

...Malo je 10, specijalna nagrada - 1 mesec besplatno na listi :D

3 za
0 protiv
Meda
2010-09-21
???

Evo današnjih legendi (reči koje nisu u bazi a potrebno ih je oceniti):

REČ                         OBJAŠNJENJE

GLADNJA                 ja sam naj GLADNJA
TETRISNE               TETRISNE igrice

blushcheekylaugh

10 za
1 protiv
Fellow
2010-10-14
???

Fellow napisa...

Evo današnjih legendi (reči koje nisu u bazi a potrebno ih je oceniti):

REČ                         OBJAŠNJENJE

GLADNJA                 ja sam naj GLADNJA
TETRISNE               TETRISNE igrice

blushcheekylaugh

...Bravo Fellow yes

6 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-10-14
???

Bravo i za njih, ulepšali su mi veče cool

4 za
0 protiv
Fellow
2010-10-14
???

Evo jos nekih objasnjenja...

RAZGRANI      plodovi su

DIRAT    nemoj me

ODKINUTO     skinuto od necega!

10 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-10-14
???

potpuno se slažem s nadalinom glede ovih sportskih pitanja. ok kad su pitanja koja pokrivaju neka najopštija znanja o sportu, ali većinom su takva da je nemoguće znati odgovore ako ga ne pratiš pomno godinama. još kad se potrefi 90% sportskih pitanja, ili svaki drugi dan sportske spojnice... totalni fail.

isto tako mi na živce idu pitanja o treš hitovima sa pinka ili imenima likova iz trećerazrednih tv serija. mislim, što bi neko znao/znala koju pesmu (koja je "trajala" cca 4 nedelje dok je nije zamenila neka druga slična) izvodi nekakav amadeus bend ili neki sličan xy? jel' to stvarno "opšta kultura"?

 

6 za
7 protiv
nitja
2010-10-21
???

Pozdravi svima, novi sam korisnik pa se još ne snalazim u svemu; ali napredujem!

Imam jednu nedoumicu: da li negde na forumu ima tema o TV slagalici, odnosno o komentarima na istu? Ne gledam redovno (za to su zaduženi mama i tata), ali kad god stignem uživam.

Pre neki dan u KZZ je bilo pitanje: Ko igra glavnu žensku ulogu u filmu "Violina kapetana Korelija"?

Odgovor je bio: Penelope Kruz

Gledala sam film koji se zove MANDLOLINA KAPETANA KORELIJA, ali izgleda da g-đa Canić nije.

5 za
1 protiv
Biljana Končar
2010-10-27
???

evo nekih reči:

neispast-suprotno od ispasti

batalini

firnar

tavano

Za ove poslednje tri nije bilo moguće smisliti čak ni glupo objašenjenje već je ta reč opet ponovljena kao objašnjenje.

2 za
0 protiv
Radomir-ue
2010-10-28
???

Jos mjesec dana pauze, obeco sam!

2 za
4 protiv
MaLin
2010-11-01
???

UKENJATI se od straha i sl.

7 za
2 protiv
Hagrid
2010-11-04
???

Danas na oceni reči:

REČ:

     PUSENIŠAKTLR

Objašnjenje:

     PUSENIŠAKTLR stavite da je tacno plsss ja uvek stavim

 

Nema dalje!
Šteta što nema koji je korisnik ovo stavio da ga javno pohvalim... broken heart

7 za
1 protiv
Fellow
2010-11-09
???

Fellow napisa...

Danas na oceni reči:

REČ:

     PUSENIŠAKTLR

Objašnjenje:

     PUSENIŠAKTLR stavite da je tacno plsss ja uvek stavim

 

Nema dalje!
Šteta što nema koji je korisnik ovo stavio da ga javno pohvalim... broken heart

...

RASPUŠTENI :)

2 za
0 protiv
miki12
2010-11-10
???

Fellow napisa...

Danas na oceni reči:

REČ:

     PUSENIŠAKTLR

Objašnjenje:

     PUSENIŠAKTLR stavite da je tacno plsss ja uvek stavim

 

Nema dalje!
Šteta što nema koji je korisnik ovo stavio da ga javno pohvalim... broken heart

... eh, da mi je da vidim tog lika laugh

1 za
0 protiv
Danijel Todorovic
2010-11-10
???

Hagrid napisa...

UKENJATI se od straha i sl.

...da se tematski nadovežem, nije mi priznata reč REKTALNO  laugh

 


 

0 za
1 protiv
mita72
2010-11-10
???

Ovo postoji na netu, mada bi trebalo proveriti autentičnost.


Ako se ovo zaista dogodilo, emisija je verovatno prekinuta da bi ekipa došla k sebi od smeha laugh

 

 

 


 

17 za
0 protiv
mita72
2010-11-10
???

Svaka cast za genija nad genijima MARKOJ poslednje 3 slagalice i sva 3 puta 30 na Ko zna zna i sva tri puta 45 na asocijacije.Sve cisto i posteno,nema lazi,nema prevare.Zasluzeno 1.mesto!wink

10 za
1 protiv
Dejan_Kostic
2010-11-17
???

masxa napisa...

pa kad su zene, poznatije kao glupe. kad je neka zena nesto uradila u slagalici ;)

...pre 11-12 godina, ne secam se bas tacno kad, bila je devojka koja je bukvalno unistavala svoje protivnike. Mislim da je uzela apsolutno sve licitacije, vecinu sa 20 tacnih odgovora. Zao mi je sto se ne secam kako se zove. Osim toga tu su i Nadalina, Milica Markovic, Slavka Bakalov, da se ne naljute ostale sto ih nisam pomenuo. I naravno, da ne zaboravim najbolju od svih, Noru Dimov, mada nije bila u Slagalici, ali je u Naponu imala nastup za pamcenje.

Беше у то време и једна Бранислава, чини ми се из Новог Сада, али, рекао бих, није била баш девојка.

2 za
1 protiv
Matorac
2010-11-20
???

Matorac napisa...

Беше у то време и једна Бранислава, чини ми се из Новог Сада, али, рекао бих, није била баш девојка.

...mozda znam o kome se radi. Pojavila se u superfinalu, cini mi se petom ciklusu, u kome je pobedio Zoran Radisavljevic. Mislim da je bila treca u tom ciklusu.

1 za
0 protiv
Kalimist
2010-11-20
???

NABUDOTEKIS - riba koja vise ne pliva u nasim morima

5 za
2 protiv
misa63
2010-11-21
???

Ovo su reči koje je neko "objašnjavao"  u igri "Slagalica":

-PROVOKANTA

-SPIRITES

-IRELATIVA


 

3 za
0 protiv
Radomir-ue
2010-11-22
???

Pozdrav svima!

Nisam upoznata sa pravilima foruma, ali bih iznela svoj problem sa igranjem koji mi se cesto desava. Volela bih da znam da li neko jos ima isti problem i da li ga je moguce resiti. 

Cesto mi se, zbog gubitka internet konekcije, desi da mi se ne ucitaju rezultati igrice, a da na stranici koja se pojavi kao obavestenje da je stranica kojoj zelim da pristupim nedostupna, ne postoji opcija da probam ponovo, vec jedini nacin da se vratim na igricu je opcija "back". Tada me ponovo vrati na pocetak igice, tj. moram igrati ponovo, ali mi se rezultati ne priznaju sa objasnjenjem da sam vec videla resenja. Do sada mi je Supervizor uglavnom dozvoljavao da igram igricu ponovo i to sa izmenjenim zadatkom ili pitanjima, sto je potpuno u redu. Medjutim, ne znam tacno kog datuma, igrica " ko zna, zna" mi se uopste nije ucitala, te nisam videla nijedno pitanje. Kada sam se ponovo vratila na pocetak, upisano mi je 0 poena, ali mi, i pored moje primedbe, nije priznato pravo da odigram igricu.

Volela bih da znam da li je moguce ovaj problem resiti, tj. da li je moguce da se usled biranja opcije "back" igrica vrati na ucitavanje rezultata, a ne na ponovno igranje. Neka mi neko ne zameri na mom nepoznavanju informatike jer ne znam mnogo o racunarima, niti o mogucnostima interneta.

Hvala unapred.

0 za
0 protiv
nensi
2010-11-22
???

nensi napisa...

Volela bih da znam da li je moguce ovaj problem resiti, tj. da li je moguce da se usled biranja opcije "back" igrica vrati na ucitavanje rezultata, a ne na ponovno igranje.

... Back ne treba nikada koristiti. U slučaju da se desi prekid, a sistem još nije upisao rezultat, jedino što ima smisla probati je da uradite Refresh ili Reload stranice. Više detalja u pravilima igre.

3 za
0 protiv
Supervizor
2010-11-22
???

Hvala !!

1 za
0 protiv
nensi
2010-11-22
???

Gde se nalazi galerija UFICI? Steta sto nije ponudjen odgovor U FICI !!!

6 za
5 protiv
NeparniValjak
2010-11-22
???

Opet "zanimljivost" iz ocene reči:

VANDVREDARI                      VANDVREDARI na satrovackom devalviran

blush

11 za
3 protiv
Fellow
2010-11-24
???

Molba da se ponovi igra, sa objašnjenjem:

Da covek ne poveruje! Opet smo zeznule skocka dok smo glumile da radimo na kompjuteru. Ovog puta nije usao sef nego je zvonio telefon. Obecavamo da vise necemo igrati slagalicu na poslu. Puno pozdrava super Supervizoru i unapred hvala.

18 za
1 protiv
Supervizor
2010-12-03
???

Supervizor napisa...

Molba da se ponovi igra, sa objašnjenjem:

Da covek ne poveruje! Opet smo zeznule skocka dok smo glumile da radimo na kompjuteru. Ovog puta nije usao sef nego je zvonio telefon. Obecavamo da vise necemo igrati slagalicu na poslu. Puno pozdrava super Supervizoru i unapred hvala.

...

Ovo dozvoli da ponovo odigraju - bez razmisljanja...Sjajno...

13 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-12-04
???

Igrač: NeparniValjak

 


2010-12-03 
Igra Poena
Slagalica 33
Moj broj 30
Spojnice 32
Skočko 30
Ko zna, zna 14
Asocijacije 40
Ukupno 179

Ne mogu odoleti a da se ne pohvalim svojim KZZ...

6 za
9 protiv
NeparniValjak
2010-12-04
???
Dobro je Nebojsa,prvih 100 godina malo zapinje ali posle toga ide ko podmazano.
6 za
1 protiv
vkrnac
2010-12-05
???

Непарни, ако се хвалиш својим КЗЗ, зашто дајеш резултате осталих игара?

7 za
3 protiv
Цане Вукић
2010-12-05
???

Supervizor napisa...

Molba da se ponovi igra, sa objašnjenjem:

Da covek ne poveruje! Opet smo zeznule skocka dok smo glumile da radimo na kompjuteru. Ovog puta nije usao sef nego je zvonio telefon. Obecavamo da vise necemo igrati slagalicu na poslu. Puno pozdrava super Supervizoru i unapred hvala.

...

...Lako je tebi Supervizore, ti si Čak Noris, pa možeš da igraš skočka, pričaš telefonom i biješ se sa dvojicom, ali je nama smrtnicima to problem, pa i ja dajem svoj glas da se ovoj devojci/ženi dozvoli ponavljanje igre....mislim, stvarno nemoguća situacija...

3 za
1 protiv
istok
2010-12-05
???

брат Ђура napisa...

Непарни, ако се хвалиш својим КЗЗ, зашто дајеш резултате осталих игара?

...

Čemu pitanje kad je odgovor više nego očigledan? Sujeta je majka svih grehova.

Malo ko hoće da prizna nažalost, pa ni sebi.

2 za
4 protiv
Sinn
2010-12-06
???

I to sve pod maskom da se predstavi kao "skroman". Da je kojim slučajem imao prosečan rezultat od 120-150, siguran sam ne bi prijavio slab učinak u KZZ. Ovo sve pišem, ne da bih uvredio ni ponizio našeg Nebojšu. On je izuzetno inteligentan čovek koji se već dokazao na delu, i koji je jedan od najboljih, ako ne najbolji takmičar na sajtu, i imam samo jednu prijateljsku poruku za njega u vidu citata: "Ви сте светлост свету; не може се град сакрити кад на гори стоји 

7 za
4 protiv
Sinn
2010-12-06
???

Da li se nekom desilo da mu prilikom igranja neke od igara ispise da je pokusao da zaustavi vreme?  Kako vreme moze da se zaustavi? I da li moze da se zaustavi? O cemu se radi? Da ne napominjem da sam dobio NULA bodova u spojnici gde sam siguran da sam znao sva resenja. Neverovatno.

0 za
0 protiv
Milan Jovanović
2010-12-06
???

L`ane, le roi et moi

nous serons mort demain

L`ane de faim

le roi d`ennui

et moi d`amour.

Spojnica je danas bila super.

3 za
1 protiv
imagine
2010-12-06
???

Sinn napisa...

брат Ђура napisa...

Непарни, ако се хвалиш својим КЗЗ, зашто дајеш резултате осталих игара?

...

Čemu pitanje kad je odgovor više nego očigledan? Sujeta je majka svih grehova.

Malo ko hoće da prizna nažalost, pa ni sebi.

...Ljudi,opustite se,ja sam svoj rezultat ispisao zbog "bolje sebe izvrgavat' ruglu,nego pomoc traziti na google-u wink",spontano i u trenu,bez ikakvih namera,Vkrnac je to razumeo na pravi nacin,a ono cime se imam hvaliti svakako nije rezultat od 170+ poena na jednom ovako razbibriznom sajtu... Neki su preozbiljno shvatili ovu igru,pravo znanje se da pokazati na RTS-u,ne znam cemu ovde softveri za tacan broj i skocka,pa kako bih okusio tu vrstu "zadovoljstva" da me moj drug Meda nadmasi u brojevima,to mu necu niokada zaboraviti !!!

P.S. Cim budem (a ubih se da nadjem kako) prebacio iz VOB u AVI format jedan stari snimak - e onda cu ga postaviti i javno se "hvaliti",unapred molim da ne zamerite...

6 za
5 protiv
NeparniValjak
2010-12-06
???

Milan Jovanović napisa...

Da li se nekom desilo da mu prilikom igranja neke od igara ispise da je pokusao da zaustavi vreme?  Kako vreme moze da se zaustavi? I da li moze da se zaustavi? O cemu se radi? Da ne napominjem da sam dobio NULA bodova u spojnici gde sam siguran da sam znao sva resenja. Neverovatno.

... Dešava se da igrači pokušaju da isključe JavaScript u toku igre (kod igara gde nema puno kliktanja to ima smisla) i onda vreme prestane da odbrojava. Neki igrači su tako imali perfektan rezultat u igri KZZ jer su je rešavali po 40 minuta. Da bi se ovo sprečilo, server takođe računa vreme i ako se primeti odstupanje onda Vam se pojavi takva poruka. Slično se dešava i ako neko recimo pred kraj igre zatvori tab u browseru, i onda ga pozove iz history-ja, pa vreme počne da odbrojava od početka.

4 za
0 protiv
Supervizor
2010-12-06
???

Supervizor napisa...

... Dešava se da igrači pokušaju da isključe JavaScript u toku igre (kod igara gde nema puno kliktanja to ima smisla) i onda vreme prestane da odbrojava. Neki igrači su tako imali perfektan rezultat u igri KZZ jer su je rešavali po 40 minuta. Da bi se ovo sprečilo, server takođe računa vreme i ako se primeti odstupanje onda Vam se pojavi takva poruka. Slično se dešava i ako neko recimo pred kraj igre zatvori tab u browseru, i onda ga pozove iz history-ja, pa vreme počne da odbrojava od početka.

... A ja mislio da sam ukapirao sve nacine kako ljudi varaju.  Kad ono svaki dan nesto novo iskrsne, te ovo gore napisano, te program za resavanje igre moj broj, te 26 naloga, te google, te asocijacije su poskidane sa youtuba pa ih znamo napamet, te nas osmoro u sobi resavamo zajedno, te kad god se pozalimo supervizoru da nas pusti ponovo da odigramo iz nekog nebuloznog razloga on to i uradi, te ovo te ono.  I posle se supervizor i neki igraci cude kad kazem da je ovde takmicenje u vestini prevare, i da se treba sve debelo reformisati.

Ako supervizor zeli neki savet u vezi podizanja regularnosti neka pita, da se tu mnogo toga popraviti.

5 za
1 protiv
klasicna budala
2010-12-06
???

MladenMitrovic napisa...

Ako supervizor zeli neki savet u vezi podizanja regularnosti neka pita, da se tu mnogo toga popraviti.

... može, evo slušam...

4 za
0 protiv
Supervizor
2010-12-06
???

Ma, LOL!!! Bravo za matematicare! A sad - pravac Osnovna Skola.

3 za
0 protiv
altas
2010-12-06
???

Najžalosnije je što kako stvari stoje ne znamo pravo realno stanje igrača koji se nalaze na listi (ako je ovo gore pomenuto moguće). Mislim da Supervizor nije kriv  što neki igrači varaju. Ništa ovo nije ni čudno.Odavno se izgubio fer plej. Šta mi znači neki rezultat ako znam da sam varao? Ja sebe ne bi mogao smliti  posle toga. Pozdrav za sve časne igrače i Supervizora.
 

9 za
2 protiv
Radomir-ue
2010-12-06
???

Molba supervizoru da više ne ismejava korisnike sajta, pogotovo ne one koji plaćaju da bi koristili sajt (ne znam u koju grupu spadaju ove dame što ih je citirao bez trunke savesti).

0 za
10 protiv
Dakinsljam
2010-12-07
???

NeparniValjak napisa...

Neki su preozbiljno shvatili ovu igru,pravo znanje se da pokazati na RTS-u...

Zar je to pravo znanje???

0 za
6 protiv
Dakinsljam
2010-12-07
???

Dakinsljam napisa...

Molba supervizoru da više ne ismejava korisnike sajta, pogotovo ne one koji plaćaju da bi koristili sajt (ne znam u koju grupu spadaju ove dame što ih je citirao bez trunke savesti).

Kakva bre savest, kad je primedba debilna? :)) Nisam se do sad složio sa supervizorom baš po svakom pitanju, ali sam 100% siguran da nikad nikog nije javno ismejao.

Ti mora da si alternativni nalog upravo onih "devojaka" koje su se i bunile :)

7 za
2 protiv
vojvoda021
2010-12-07
???

Kalimist @Supervizor: sigurno da je imalo bezbroj smesnih primedbi, a da to imate negde zapisano, dajte da se smejemo malo...... I on stavlja zatim nekolike komentare...

Dakle, samo da bismo se svi njima smejali. To je ruzno kad on kao supervizor to radi.

Nebitno da li je "debilna"

Nisam alternativni nalog, niti znam ko su ti ljudi

1 za
5 protiv
Dakinsljam
2010-12-07
???

Dakinsljam napisa...

NeparniValjak napisa...

Neki su preozbiljno shvatili ovu igru,pravo znanje se da pokazati na RTS-u...

Zar je to pravo znanje???

...

Naravno,U OVOJ  IGRI koje se igramo ovde na sajtu,pravo znanje se pokazuje tamo gde treba...

5 za
5 protiv
NeparniValjak
2010-12-07
???

Dakinsljam napisa...

Molba supervizoru da više ne ismejava korisnike sajta, pogotovo ne one koji plaćaju da bi koristili sajt (ne znam u koju grupu spadaju ove dame što ih je citirao bez trunke savesti).

... ne vidim gde sam ikoga ismejavao? Samo sam iskopirao šta su igrači pisali meni kao primedbe. Ako je nekoga sada stid, možda nije trebao tako da piše. Ovo i jesam javno objavio da bi ljudi malo mućnuli glavom pre nego što napišu neku primedbu koja nema smisla.

A ove dame su me slatko nasmejale i dobile priliku da odigraju ponovo igru. Njihov komentar je objavljen jer je zanimljiv i može nekome da ulepša dan kada ga pročita, a ne da bi ikoga ismejavao.

14 za
1 protiv
Supervizor
2010-12-07
???

Ti mozes mene da ismejes ako nesto glupo napisem na forumu jer je to javno, ali kad ti ljudi posalju nesto - samo tebi, zasto bi ti to delio sa drugima??? Uostalom zar tvoj zadatak kao supervizora nije upravo to - da budes tu za igrace? A ako ti takvi ljudi jos placaju "clanarinu" onda u najmanju ruku nije korektno to sto radis. A evo jednog od odgovora tim ljudima:

"ako neko može da provali kako bi to bilo 777, neka javi"

Nisi ga ismejao, nego si stavio njegov post da mu se drugi smeju. U cemu je razlika???

Ako je nekoga sad stid, ne mislim da je sam kriv, vec ti sto podrzavas druge da mu se smeju.

I ljudi se smeju tim primedbama zato sto misle da su "debilne", kao sto vidis gore (ne bih da komentarisem te likove kome "debilizmi" ulepsaju dan)

3 za
9 protiv
Dakinsljam
2010-12-07
???

Dakinsljam napisa...

Ti mozes mene da ismejes ako nesto glupo napisem na forumu jer je to javno, ali kad ti ljudi posalju nesto - samo tebi, zasto bi ti to delio sa drugima???

... sve primedbe poslate Supervizoru mogu da postanu javne. To se zove transparentnost. Nigde ne piše da je to tajno. I ne samo to, prvobitna ideja je bila da sve primedbe idu javno i da se glasa. Međutim, javlja se problem da bi se previše često otkrili odgovori na neke igre.

Baš bih voleo da Vas vidim kako bi reagovali kada dnevno treba da proverite preko 200 primedbi na igru moj broj od kojih NI JEDNA ne bude greška kompjutera. U najgorem slučaju bude da rezultat nije stigao na server zbog prekida veze i sl. Primer za Moj Broj je namerno stavljen na sajt, da drugi igrači vide da ne treba da šalju takve primedbe, jer mogu da budu "ismejani" ovde od strane ostalih igrača.

Ali, koliko ja vidim, ljudi ovde ne vole konstruktivne predloge, ne vole da priznaju kada nisu u pravu, pa ćemo najverovatnije potpuno ukinuti primedbe za igru Moj Broj i gotovo. Nema primedbi - nema problema. Mislite da bi tako bilo bolje?

12 za
1 protiv
Supervizor
2010-12-07
???

Dakinsljam napisa...

A ako ti takvi ljudi jos placaju "clanarinu" onda u najmanju ruku nije korektno to sto radis.

... ne vidim kakve to veze ima. Zar ovi ostali što ne plaćaju ne treba da imaju isti tretman? Primedbe se gledaju isto za sve igrače, bez obzira da li su na rang listi ili ne. U administrativnom interfejsu gde se pregledaju primedbe se čak i ne vidi da li je igrač na rang listi ili nije, ne vidi se ni ime, samo ID broj.

7 za
1 protiv
Supervizor
2010-12-07
???

Supervizor napisa...


... Primer za Moj Broj je namerno stavljen na sajt, da drugi igrači vide da ne treba da šalju takve primedbe, jer mogu da budu "ismejani" ovde od strane ostalih igrača.

Primeri sa Andricem i Sumaherom je u istom komentaru, a sluze bas kao sto ti kazes: da budu "ismejani"

Potpuno se slazem sa onom pricom o transparentnosti a posebno o delu da to nema veze sa clanirinom - jednostavno nije u redu ni prema kome!

0 za
2 protiv
Dakinsljam
2010-12-07
???

Supervizor napisa...


Baš bih voleo da Vas vidim kako bi reagovali kada dnevno treba da proverite preko 200 primedbi na igru moj broj od kojih NI JEDNA ne bude greška kompjutera....

Ne bih vise bio Supervizor. Sigurno je da ne bih namestao ljude da im se drugi smeju. Jednostavno ne smatram da je njihovo neznanje (u matemetici npr.) nesto sto nam dozvoljava da im se smejemo.

0 za
10 protiv
Dakinsljam
2010-12-07
???

Dakinsljam napisa...

Supervizor napisa...

Baš bih voleo da Vas vidim kako bi reagovali kada dnevno treba da proverite preko 200 primedbi na igru moj broj od kojih NI JEDNA ne bude greška kompjutera....

Ne bih vise bio Supervizor. Sigurno je da ne bih namestao ljude da im se drugi smeju. Jednostavno ne smatram da je njihovo neznanje (u matemetici npr.) nesto sto nam dozvoljava da im se smejemo.

... ne ismeja se neznanje, već činjenica da ne znaju - a bune se kako su u pravu. Da ne pričam da me dobar broj takmičara psuje u primedbama.

3 za
0 protiv
Supervizor
2010-12-07
???

Dakinsljam napisa...

Kalimist @Supervizor: sigurno da je imalo bezbroj smesnih primedbi, a da to imate negde zapisano, dajte da se smejemo malo...... I on stavlja zatim nekolike komentare...

Dakle, samo da bismo se svi njima smejali. To je ruzno kad on kao supervizor to radi.

 

(ne bih da komentarisem te likove kome "debilizmi" ulepsaju dan)

...da, prosto neverovatno kako "deblizmi", kako ih ti nazva, izazovu smeh kad ih neko pročita. Prosto nemoguće. Sad ću da isklučim sarkazam pa da te pitam šta je u osnovi humora? Ako ne u 100, onda bar u 99% slučajeva ( mada ja ne znam na šta bi išao taj jedan procenat ) osnova svake šale, vica i sl. je nečija glupost. A vidiš, ja volim da se smejem, pa ne vidim razlog zbog kojeg ne bih tražio to što sam tražio.

Ako pogledam situaciju s druge strane, Supervizor nije imao nameru ovde da bilo koga vređa, već da se malo nasmejemo, i da malo stavi ljudima do znanja da prekinu da šalju glupe primedbe, tipa dobijanja broja 777, jer se takve stvari uče u petom razredu osnovne škole, provlače se do kraja iste, a ponavljaju u srednjoj. I onda se povrh svega nađe gomila "heroja" koja pametuje oko toga da sistem računanja brojeva ovde ne radi kao na TV-u ( eeeej??? ), i da je u pitanju greška, a nijednog trenutka im posle svega ne padne na pamet da bar malo prelistaju udžbenike i nešto nauče, a ne da lupetaju o stvarima o kojima očito ne znaju ništa. Da malo odem od teme, to i jeste glavni problem ovog naroda - svi se petljaju u sve što stignu, o većini stvari ne znaju ništa, a nemaju ama baš nikakvu želju ( niti vide potrebu, na kraju krajeva ) da nešto nauče.

Prema tome, valjalo bi da prekinete da se penjete po kičmi čoveku koji vam je omogućio da se igrate ovde i da naučite nešto, bar ne zbog ovakvih gluposti.

21 za
2 protiv
Kalimist
2010-12-07
???

 Supervizor nije imao nameru ovde da bilo koga vređa, već da se malo nasmejemo, i da malo stavi ljudima do znanja da prekinu da šalju glupe primedbe

Zar ne mislite Ti i Supervizor da na ovom sajtu ima sasvim dovoljno zabave i bez toga da se smejemo takvim ljudima? Ja licno mislim. Cini mi se da bi bolje bilo da im odgovara sa strpljenjem ili da napravi neku genericku poruku koju ce da im vraca umesto ovoga (ako su vec toliko tipske). Ako je neko nasao svoj komentar u ovome, verujem da ga je stid i da se ukljuci u ovu diskusiju. A to je ruzan osecaj, i ne treba ga imati, pogotovo ako je neko nesto pogresno procitao na ovakvom razbibriznom sajtu.

Za rec "debilizmi" nadam se da je ocigledno da sam je namerno tako napisao i da ne mislim da su takvi prethodne primedbe igraca.

Da se zna, ne podrzavam psovke (te ljude treba da bude stid, zaista, samo ovde nisu oni ti koji su postidjeni).

0 za
4 protiv
Dakinsljam
2010-12-07
???

Dakinsljam napisa...

Zar ne mislite Ti i Supervizor da na ovom sajtu ima sasvim dovoljno zabave i bez toga da se smejemo takvim ljudima?

... ja već danima sa ovim sajtom imam mnogo više muke nego zabave. Jedino što me drži su ovi igrači koji uživaju igrajući igre i vraćaju se sajtu svaki dan. Objava komentara za mene lično nije imala cilj da pruži zabavu, jer sam ga svakako video, već da smanji ovo drugo kroz manji broj primedbi. Ali nije baš urodilo plodom, jer relativno mali procenat igrača dolazi na forum.

Ako neko misli da je lako, neka se javi, konkurs za dodatne Supervizore je trajno otvoren... do sada su dvojica odustala nakon par dana i jedan i pre nego što je počeo kada sam mu objasnio šta sve treba da se radi.

13 za
1 protiv
Supervizor
2010-12-07
???

Samim tim što nikada nisam pročitao ničije ime uz primedbu govori da Supervizor nema nameru da NEKOG posebno ismeje ili izvrne ruglu, tako da tvoja primedba nije na mestu. A kada se pogleda kakve se sve primedbe šalju, nije ni čudo što ih javno iznosi, kako bi učinio da se iste ne šalju tako često. Mislim da je 99,9% igrača zadovoljno radom Supervizora, s obzirom na nivo posla koji obavlja, pa još da mora da odgovara na ovakve optužbe, stvarno je užas...iako je on Čak Noris laugh...

13 za
1 protiv
istok
2010-12-07
???

Kao sto rekoh, ako mu je mnogo posla nek proba sa generickim porukama.

Covek kad procita svoj komentar znace da je to ON, nema potrebe da ga imenuje supervizor da bi se covek osecao neprijatno.

Ja sam zadovoljan radom supervizora isto - samo nisam zadovoljan ovim ovde. Moram da kazem da sam se razocarao kad sam video i da sam bas zbog toga stavio komentar, sto inace retko radim.

0 za
6 protiv
Dakinsljam
2010-12-08
???

Dobro...jel sad idemo da se raspravljamo u nedogled? A ja sam rekao ovo, ali samo da ti kazem, ma ti ne znas.....Aj nek neko zovne kafu pa da gledamo i farmu.
Receno ono sto se mislilo reci? Tebi smeta, njemu ne smeta, svi shvatili. Ako i dalje mislis da nesto ne stima idi brate mili igraj nesto drugo. To vazi i za ostale. Kome se ne dopada neka ne gleda, slusa, igra i slicno. U redu je iznijeti svoje misljenje argumentovano, sto ste obojica uradili i time je, mene sto se tice, stvar zavrsena. Ako vam nesto stvara nervozu, zasto se i dalje bakcete oko toga?

7 za
1 protiv
Dvorska budala
2010-12-08
???

Supervizor napisa...

Jelly kaže:

9*75=900
10*8=80
900+80+2=982!!!
Rezultat mi je tačan.

... bio bi kada bi 9 x 75 bilo 900.  wink

...hahahahhahahahahahahahsmiley VRH!!!  ali "rezultat mi je tacan."!! ludnica... slatko se ismejah... wink

7 za
2 protiv
Ivana Antovic
2010-12-08
???

Imam i ja jednu slicnu gde sam bio ubedjen, u datom trenutku, da je 14*75=1000.I bio sam ubedjen da sam u pravu.Par minuta kasnije sam se, sam sebi smejao.

5 za
1 protiv
raborg
2010-12-08
???

U kom paralelnom univerzumu AZIJA znaci zemlja izlazeceg sunca?????????????

Ooooooooooo gluposti ljudska gde ti je granica????????????????????????????

2 za
4 protiv
imagine
2010-12-09
???

U pitanju je igra Ko zna zna.

2 za
2 protiv
imagine
2010-12-09
???

imagine napisa...

U kom paralelnom univerzumu AZIJA znaci zemlja izlazeceg sunca?????????????

Ooooooooooo gluposti ljudska gde ti je granica????????????????????????????

...Ne branim autora pitanja, jer malo ko moze da zna ali... wasum ili asum na akadskom znaci izdici se, izaci, a na fenicanskom asa ili istok, sve reference za izlazak sunca. I grci su imali slicnu rijec , ali se smatra da su fenicani bili kumovi imenu. Sa druge strane ovo je veoma diskutabilno, jer se prvi pomeni imena Azija odnose na Anatoliju...e jbg ode ja sad daleko...uglavnom moze, ali je nekorektno od autora da postavi takvo pitanje, jer ovo znaju samo arheolozi yes i istoricari (ili oni ekstremno nacitani), da ne spominjem da nije dokazano (ih a vec rekao gore...Boze svasta).

Autori, ajde budite malo korektniji prema autoru ovog sajta ili supervizoru, nije logicno da covjek zna sve odgovore i da ih provjerava. Samim tim bicete i korektniji prema drugim igracima.

8 za
1 protiv
Dvorska budala
2010-12-09
???

Marvin napisa...

Ma fali samo zagrada, treba da bude (6+3+1)*75+20+7=777.

...aha... SAMO :)))

1 za
1 protiv
Klosharka
2010-12-09
???

Bacago napisa...

.. jer ovo znaju samo arheolozi yes i istoricari (ili oni ekstremno nacitani), da ne spominjem da nije dokazano (ih a vec rekao gore...Boze svasta).

 

...Сада знамо и ми. Хвала на објашњењу. Можда смо изгубили неки поен али смо нешто и научили.

5 za
0 protiv
pastacu
2010-12-09
???

raborg napisa...

Imam i ja jednu slicnu gde sam bio ubedjen, u datom trenutku, da je 14*75=1000.I bio sam ubedjen da sam u pravu.Par minuta kasnije sam se, sam sebi smejao.

...Raborze,delijo,ako ti je za utehu - meni je jutros (u cajtnotu,ali ne opravdava) bilo 7*6 - 9 = 31,pa to pomnozih sa 25,dodah-oduzeh nesto sitno,i kad ugledah rezultat - šok...Tako da i ovog meseca imam jednu nulicu na brojevima,definitivno jutro nije pametnije od veceri kada je igranje Slagalice u pitanju!

5 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-12-09
???

Nisam se pobunila zato sto to niko ne zna ( ili znaju samo retki ), vec zato sto je Zemlja izlazeceg sunca Japan. Naime Nippon na japanskom znaci zemlja izlazeceg sunca. Japan a ne Azija.

4 za
2 protiv
imagine
2010-12-09
???

Mene je malo zbunilo pitanje ( vezano za prošli mjesec ) o ubistvu Aleksandra Obrenovića, ako se dobro sjećam pitanje je bilo u kom mjesecu je ubijen, al se ne mogu sjetiti dal je bilo u pitanju po starom il novom kalendaru, znam samo da sam se iznenadio kad sam vidio rješenje, e sad ako sam ja predvidio to, onda je moja greška, nisam se sjetio tad da pogledam, već sam prešao na sledeće pitanje zbog vremena.

1 za
0 protiv
konj_AleksandraM
2010-12-09
???

Supervizor napisa...

Jugoslav Korac je ostavio primedbu...pa jeste zato sto prvo ide mnozenje sto se uci u 2 razredu

(100*6+1)-9 je po vama 592?

... mozemo samo da ga uputimo na ovu poruku o igri Moj Broj.

...

1 za
1 protiv
Up Zuza
2010-12-09
???

Pre neki dan sam izgubila poene, mucila se jer u asocijaciji nijje preihvaceno "dj" umesto "đ", vrtela se, vrtela, pa pocela i da lupam sve neke glupe odgovore, kad na kraju ispade da jesam znala odgovor, ali sa "dj".  (Anđelina Žoli, ja napisala Andjelina Džoli, pa potom i Žoli, ali džaba...) Moracu da predjem na cirilicu. Definitivno!

2 za
2 protiv
Fraulitza
2010-12-10
???

Fraulitza napisa...

Pre neki dan sam izgubila poene, mucila se jer u asocijaciji nijje preihvaceno "dj" umesto "đ", vrtela se, vrtela, pa pocela i da lupam sve neke glupe odgovore, kad na kraju ispade da jesam znala odgovor, ali sa "dj".  (Anđelina Žoli, ja napisala Andjelina Džoli, pa potom i Žoli, ali džaba...) Moracu da predjem na cirilicu. Definitivno!

... Prihvata sistem obe varijante, mora da ste "omašili" neko drugo slovo.

3 za
0 protiv
Supervizor
2010-12-11
???

A moja danasnja asocijacija? Poslah primedbu odmah posle dobijanja nula poena i nista!

0 za
3 protiv
Milos Milutinovic
2010-12-11
???

Milos Milutinovic napisa...

A moja danasnja asocijacija? Poslah primedbu odmah posle dobijanja nula poena i nista!

... rok za odgovore na primedbe je 24h radnim danima i 48h vikendom. I mi ponekad spavamo i jedemo, nismo roboti.

10 za
2 protiv
Supervizor
2010-12-11
???

bozicm napisa...

Zadatak: 565, 9, 6, 3, 2, 15, 100
Upisano: 100 * 6 - ( ( 3 + 2 ) * 9 )

molim odgovor koliko je 600-45=565

... hm, mislim da nije 565, već 555. wink

10 za
1 protiv
Supervizor
2010-12-11
???

MaLin napisa...

Napišemo riječ od 8 slova i onda u poslednjih 10 sekundi pronađemo riječ od 10 ili 11 slova.Da li je poslednjih 10 sekundi dovoljno da se obriše stara i napiše nova ako znamo da dugme OBRIŠI briše samo jedno slovo (ne vrijedi ni da se oblježi cijela riječ, opet briše samo jedno slovo), vrlo teško, jedva da se stigne obrisati stara a kamoli da se stigne napisati nova a da pri tom ne izostavi neko slovo.Da bi 90 sekundi zaista bilo 90 sekundi, predlažem da se pored dugmeta OBRIŠI stavi još  jedno dugme "OBRIŠE SVE" ili još bolje,da dugme OBRIŠI može obrisati čitavu riječ ako smo je obilježili.

U igri "Moj Broj" dugmad "OBRIŠI" i "KRAJ" su previše blizu, te vjerujem da se većini deslio (meni nekoliko puta) da se umjesto OBRIŠI pritisne KRAJ i ode mast u propast.

...DAAAAAAAAAA!

6 za
1 protiv
Fraulitza
2010-12-11
???

E, znate sta, smucila su mi se pitanja tipa "Taj i taj je umro koje godine?", ma bas je to jako bitno!

3 za
1 protiv
Fraulitza
2010-12-12
???

Pa, ko zna zna...ja uglavnom ne, ali jedan moj prijatelj bas satra te podatke da to vec izlazi iz okvira normalnog i ulazi u zonu sumraka.

5 za
2 protiv
Dvorska budala
2010-12-12
???

 

Fraulitza napisa...

E, znate sta, smucila su mi se pitanja tipa "Taj i taj je umro koje godine?", ma bas je to jako bitno!

...Takodje je previse "sportskih" spojnica. Malo, malo, pa prvaci Lige sampiona i godine ili najbolji golgeteri itd. Mislim da ce se svi zenski igraci sloziti. 

7 za
5 protiv
nensi
2010-12-12
???

Sinn napisa...

Sinn napisa...

NEBOJSA-JEVT0VIC napisa...

Bravo za temu,ja sam u dilemi da li nas danas ZlatnoOko zaj..ava ili je ozbiljna da je  50+(8/2)*4  = 324 ,na stranu sto je zagrada u ovoj kombinaciji gde je rezultat ipak 74 - bespotrebna... Ipak su najzanimljivije primedbe onih koji se tek ukljuce i ne procitaju objasnjenja da sa dva razlicita naloga dobijaju ista pitanja (pod uslovom da nisu na listi),pa ospu paljbu po Supervizoru...

Ja sam mislio da se funkcija u zagradi tretira kao prioritetna i samim tim ne bih rekao da ja bespotrebna. S tim u vidu ovdje bi trebalo po meni da je rezultat 66, a ne 74 a pogotovo ne 324, ili sam ja mozda nesto propustio ... :)

Da ispravim samog sebe... u ovom slucaju zagrada zaista nije potrebna, vise sam generalizovao pitanje o zagradi. Koliko je meni poznato, ukoliko se u racunici nalaze operacije istog prioriteta (mnozenje i dijeljenje npr) racunanje se vrsi sa lijeva na desno, bez obzira koja je operacija prva a koja druga. Neka me neko ispravi ako grijesim.

...

mislim da mnozenje ima prednost nad deljenjem, ili gresim

1 za
13 protiv
Ceca.bgd
2010-12-12
???

nensi napisa...

 

Fraulitza napisa...

E, znate sta, smucila su mi se pitanja tipa "Taj i taj je umro koje godine?", ma bas je to jako bitno!

...Takodje je previse "sportskih" spojnica. Malo, malo, pa prvaci Lige sampiona i godine ili najbolji golgeteri itd. Mislim da ce se svi zenski igraci sloziti. 

...

I meni je previše domaće kinematografije u spojnicama, koju uopšte ne pratim... te uloge ovog našeg glumca, te uloge drugog našeg glumca, te domaće "sapunice".... Jbg, svako ima slabe tačke kad su interesovanja u pitanju.

9 za
1 protiv
Sinn
2010-12-13
???

Kad vidim da se drugi hvale, evo i mene:

 

Današnji rezultat
Igra Poena
Slagalica 30
Moj broj 30
Spojnice 32
Skočko 30
Ko zna, zna 2
Asocijacije 19
Ukupno

143

 

Svaka cast za danasnja pitanja i asocijaciju, odakle ih izvukoste bre? I stvarno mi nije jasno kakve veze imaju LEK i MAGISTRALA, da ne otkrivam ostalo. Voleo bih da mi neko bar objasni, odnosno dovede u vezu ova dva pojma

5 za
6 protiv
Milan Jovanović
2010-12-13
???

Ја сам ову асоцијацију решио захваљујући чистој срећи, тј. лупио сам на основу једне једине колоне. А, лек и магистрала имају везе, прогуглај мало...

5 za
1 protiv
Цане Вукић
2010-12-13
???

Samo je pitanje koliko procenata ljudi zna za vezu izmedju leka i magistrale: daj Bože da zna do 10 procenata i smem se kladiti da nikome za konačno rešenje nije pomogla veza magistrala-lek.

2 za
5 protiv
Radomir-ue
2010-12-13
???

Nasao sam na google-u. Kojih bre 10% ljudi? Pa to nezna ni 1%o ljudi. Pa to je pitanje da li i lekari znaju, mozda poneko iz farmaceutske industrije

5 za
4 protiv
Milan Jovanović
2010-12-13
???

I normalno da nije, pomogla nego zestoko odmogla, odnosno skroz odvukla od koncnog resenja

2 za
1 protiv
Milan Jovanović
2010-12-13
???

Milan Jovanović napisa...

Kad vidim da se drugi hvale, evo i mene:

 

Današnji rezultat
Igra Poena
Slagalica 30
Moj broj 30
Spojnice 32
Skočko 30
Ko zna, zna 2
Asocijacije 19
Ukupno

143

 

Svaka cast za danasnja pitanja i asocijaciju, odakle ih izvukoste bre? I stvarno mi nije jasno kakve veze imaju LEK i MAGISTRALA, da ne otkrivam ostalo. Voleo bih da mi neko bar objasni, odnosno dovede u vezu ova dva pojma...

 

...Kao u onoj reklami "o,da,znam kako vam je",i ja je ne resih,a i ne znam kakve veze imaju LEK i MAGISTRALA...

 

3 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-12-13
???

Ни ја је не реших. Ретко добра асоцијација. Свака част ономе ко ју је послао. 

4 za
2 protiv
pastacu
2010-12-13
???

Milan Jovanović napisa...

Nasao sam na google-u. Kojih bre 10% ljudi? Pa to nezna ni 1%o ljudi. Pa to je pitanje da li i lekari znaju, mozda poneko iz farmaceutske industrije

...Vala bas!

2 za
1 protiv
Fraulitza
2010-12-13
???

Koliko ja vidim poenta je da niko ne pogodi konačno rešenje asocijacije, a da "kao ima vezu". Pa lako je takvu napraviti:usko stručna asocijacija i pogodiće tih nekoliko procenata "odabranih".

Evo pitanja: šta povezuje  ljuštenje i drvo?

U kakvoj vezi su magla i biljke?

Šta je veza između pčele i vratila?

Šta povezuje stub i sto?

Šta povezje zvono i turbinu? (ovo pitanje je klasični primer)

E ako na ovih 5 pitanja  u roku od minut  odgovre ona 4 takmilčara  koja su bila protiv moga mišljenja da nema smilsa davati pitanja na koje zna odgovor manje od 10 % učesnika (ili populacije), ja povlačim sve što sam rekao.

PS: ali bez Google-a.

Pozdrav za sve takmičare i Supervizora.

3 za
1 protiv
Radomir-ue
2010-12-13
???

E danas je bila asocijacija koja  " može da ima veze sa jednim kockarskim rekvizitom". Nisam pogodio konačno resenje i pored svih kolona, ali kada sam video šta je konačno rešenje sve je bilo logično (jedna od kolona je i država naš sused). Odlično napravljena asocijacija.

PS: Da ne bude žalim se kad ne rešim  asocijaciju zato što je nisam rešio, a ne zato što je nelogična.

2 za
0 protiv
Radomir-ue
2010-12-15
???

... bez komentara.

7 za
1 protiv
Supervizor
2010-12-15
???

Supervizor napisa...

... bez komentara.

...Mora da je tenor bio izuzetno los.

8 za
1 protiv
raborg
2010-12-15
???

raborg napisa...

...Mora da je tenor bio izuzetno los.

...laughlaughlaughlaughlaugh

Ajme nisam prestao da se smijem 5 minuta

4 za
1 protiv
Dvorska budala
2010-12-16
???

Supervizore, ovo je ozbiljan problem.

Da čoveku možda nije iskočila Opera?

2 za
1 protiv
Zimba
2010-12-19
???

Pre pet dana sam stavio onih 5 pitanja (prevashodno  za ona 4 takmičara koji su bili protiv moga stava da "mali procenat ljudi zna vezu između leka i magistrale-bez Google-a) i do dana današnjeg niko nije dao nikakav odgovor na onih 5 pitanja. Da li vam to nešto govori? (mada jedan od odgovora može biti da redovno ne posećuju forum).

0 za
6 protiv
Radomir-ue
2010-12-19
???

Sto se tice magistrale i leka , ne znam jer recimo meni je mama farmaceut i ja sam to znala, zna i ona i apsolutno svaki farmaceut i svaki farmaceutski tehnicar i svaki lekar opste prakse to zna, tako da nije to bas mali procenat ljudi. Sto se tice veze izmedju ljustenja i drveta odgovor je kora, zvono i turbina za mene je veza brod, sto i stub ne znam bas mozda noga?!? , a ovo ostalo nemam reci.

1 za
0 protiv
imagine
2010-12-19
???

1. kora

2. vlaga

3. helikopter

4. noge

5. para (vodena)

3 za
0 protiv
Dvorska budala
2010-12-20
???

Zaboravio sam...nisam bio protiv, btw...i ovo je bez googla, zaista.

E, a sad daj tacne odgovore, cisto da vidim gdje sam? :D :D :D

1 za
0 protiv
Dvorska budala
2010-12-20
???

a brateeeeeeeeeeeeee bre! 12 slova, imaginativna! a računar je sastavio imaginativan! i neki kreten naleti i nije mi priznao reč! a breeee! isuviše sam sujetan da to podnesem! aaaaaaaa :-(

1 za
8 protiv
Igor Jovanovic
2010-12-20
???

Svaka čast što si bar pokušao da odgovoriš za razliku od ostalih koji su opet bili "deklarativno" protiv:

1.  furnir ( jedan od postupaka dobijanja furnira je ljuštenjem)

2.  zamagljivač (mašina koja se koristi za zaštitu bilja)

3. radilica (jasna je veza)

4. bušilica

5. bronza ( legura koja se uglavnom koristi za izradu turbina i zvona)

Svi tvoji odgovori imaju smisla, ali da sam ja ovo stavio kao vezu u asocijacijama (bilo je lako napraviti od ovoga asocijaciju) i samo ovo naveo kao tačno rešenje, malo ljudi bi našlo vezu.

Bacago, puno pozdrava za tebe. Na osnovu ovoga se može videti da si OK lik.

4 za
0 protiv
Radomir-ue
2010-12-20
???

Sjajni odgovori....ali i logicniji od mnogih koji su bili u asocijacijama. Mislim da nije stvar u tezini, nego samo u nelogicnostima.
Npr. noc jeste suprotno od dan, ali ne moze biti asocijacija za dan sam po sebi. Zato se obicno sastavljaci trude da takve rijeci upotrebljavaju kad bas nema izbora i to obicno na kraju kolone. Kad takvu rijec dobijete na pocetku, tesko mozete da pretpostavite sta je u pitanju i takmicaru su fakticki "oduzeti" bodovi.
Sa druge strane upotrebljavaju se previse uopstene asocijacije npr. noge - sto. Pa i ja imam noge, i moj pas ih ima.... Ista stvar kao sa prethodinim primjerom, moze ali na kraju kolone.
Treca vrsta asocijacija koje "gube" takmicare jesu homonimi - rijeci istog oblika, a razlicitog znacenja. I ovde se obicno primjenjuje pravilo da se takve rijeci upotrebe na kraju kolone ili se upotrebljavaju neke malo slozenije rijeci da bi se dobio smisao. Tesko da ga neko moze naci ako je u koloni rijec sto (stotinu lil sto za rucavanje?) a u ostatku kolone nesto sto moze biti i namjestaj i broj. 
Poslednja vrsta "problematicnih" asocijacija su nepovezani pojmovi. Ako su u koloni svi pojmovi vezani za jednu oblast i samo jedan iskace, bez obzira na rjesenje kolone, tesko da ce se neko dosjetiti sta je u pitanju. I ovo je klasicno zbunjivanje takmicara i moze se smatrati zeljom autora da se asocijacija ne rijesi. Obicno, sastavljaci bi trebali da postave sve razlicite oblasti (ako su znalci) pa da na taj nacin zbune takmicara. U suprotnom, to ljudima djeluje samo kao pakost.
Naravno ima tu jos sitnih detalja ali se oni nekako manje primjecuju (recimo da svi pojmovi budu i stom padezu npr. jedna; velika; hipnotisana; rjesenje - gomila, a ne jedna, velika, hipnotisan).
U svakom slucaju ne moze objasnjenje biti da sve treba da lici na RTS-ovu asocijaciju ili "znas kako je, puno toga je vec bilo pitano pa ljudi nemaju inspiraciju". Do sada je napisano na milione ukrstenica pa ih ljudi i dalje rade. Isto vazi i za ostale "zagonetke". A treba biti bolji ili teziti ka boljem, zar ne?
Dakle, poruka sastavljacima: Ne pravite asocijacije da zajebete takmicara nego asocijacije koje bi vi htjeli da rjesavate.

Poz

10 za
2 protiv
Dvorska budala
2010-12-21
???

Uh, ovde je razvijena jedna cela teorija o asocijaciji... Dobro sto nisam slao nikad, inace bih sigurno prevideo neke od ovih stvari. wink

E sad, ovo za homonime na kraju kolone - da li je to neka opste prihvacena praksa ili ti samo predlazes da bude ovako? Prvi put cujem za ovo

0 za
1 protiv
Dakinsljam
2010-12-21
???

Dakinsljam napisa...

E sad, ovo za homonime na kraju kolone - da li je to neka opste prihvacena praksa ili ti samo predlazes da bude ovako? Prvi put cujem za ovo

...Ne, praksa nije da se ne upotrebljavaju ili da se upotrebljavaju iskljucivo na kraju, nego da se ne dovode u drugaciji kontekst. Kao sto rekoh gore, odnosno malo drugacije, ne mora na kraju, ali se gleda da bude u funkciji zagonetke...hmmm kako to da plasticno objasnim...ako su recimo polja: sto, noga, drvo, zglob onda je prvo na sta covjek pomisli neka vrsta namjestaja. E trt...ja napisem stonoga...ima sto nogu, zivi na drvetu (u stvari zivi u sumi, ali sto traziti dlaku u jajetu) i "sastoji" se od vise zglobova, odnosno zglavaka.  U ovom slucaju autor nije napravio asocijaciju da napravi zanimljiv "enigmatski" problem nego da, kao sto rekoh gore, zajebe takmicara.cheeky

Malo je tesko to definisati, ali se vidi kroz same igre. Toliko sam sjajnih asocijacija vidio sa  odlicnom upotrebom "zamki" za igrace. yes One i sluze da igrac razmislja o pojmu, ali ako ga autor navodi na krivi trag sa namjerom da se problem ne rijesi, onda je to nesto potpuno drugo.

I naravno...pravila je malo tesko utvrditi...to podsjeca malo na ukrstenice. Npr, ako rjesavate ukrstenice, gdje postoji dosta materijala za sve vrste kvizova, onda ste poceli da razdvajate dobre od losih ukrstenica. Pa tako meni na zivce ide kad autor ukrstenice u trenutku inspiracije stavi selo u Gani ili jos bolje selo u Kini..pa ajde ti provjeri ima li toga negdje! Ali zafalilo slova. E tak oi ovde kad nestane inspiracije udri onda sta bilo samo da glavno rjesenje ima smisao. Normalno ne ocekujem da se sad to usvoji ustavom, nego cisto dajem prijedlog. Pravite asocijacije kao sto zelite da ih rjesavate...ne lake nego zabavne.wink

4 za
1 protiv
Dvorska budala
2010-12-21
???

Upravo dobih ovakvu primedbu... stvarno ne znam da li da se prizna to. Šta mislite?

sastavio sam rec PREOKIDANOST i dao obrazloznje da je to stanje prevelike okidanosti(lisca...recimo).zasto nije priznata?

1 za
0 protiv
Supervizor
2010-12-21
???

Prvo vidi okidanost pa ako ima onda moze i preokidanost...ali to je stanje, jel' tako? Okidanje odnosno previse okidanja moze samo dovesti do umora ili kvara ali tesko da moze dovesti do preokidanosti wink laugh

3 za
1 protiv
Dvorska budala
2010-12-21
???

ŠVALERATONI  su takmičenja švalera

kakvo objašnjenje....!

8 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-12-21
???

Supervizor napisa...

Upravo dobih ovakvu primedbu... stvarno ne znam da li da se prizna to. Šta mislite?

sastavio sam rec PREOKIDANOST i dao obrazloznje da je to stanje prevelike okidanosti(lisca...recimo).zasto nije priznata?

...

Ne bih rekao da postoji reč okidanost. Ima neko Milkin mobilni? :)

6 za
1 protiv
vojvoda021
2010-12-21
???

... Мислим да би Милка признала реч, јер мислим да сам виђао да признаје речи које немају неко практично смислено значење, које се не користе, а формално би могле, тј. нису неправилне...

Него, кренем малопре да уносим објашњење за десетку коју смислих, и како сам притиснуо ''спејс'' тастер, тако ми се доле испод поља за унос објашњења појавио текст који сам за исту реч унео пре неколико месеци. А, реч уопште није спорна - ДЕКЛАРИСАН. Је л' то не обогаћујете базу нашим бајним сјајним речима, или је случајност у питању?

5 za
0 protiv
Цане Вукић
2010-12-22
???

Ђура Чворовић napisa...

Него, кренем малопре да уносим објашњење за десетку коју смислих, и како сам притиснуо ''спејс'' тастер, тако ми се доле испод поља за унос објашњења појавио текст који сам за исту реч унео пре неколико месеци. А, реч уопште није спорна - ДЕКЛАРИСАН. Је л' то не обогаћујете базу нашим бајним сјајним речима, или је случајност у питању?

... S' obzirom da se dnevno pregleda oko 3000 reči, sasvim je moguće da određeni procenat promakne. Neko nepisano pravilo je da je bolje da dobru reč "omašimo" nego da neka loša reč uđe u rečnik i ona krene računar da je predlaže kao rešenje drugim takmičarima.

4 za
0 protiv
Supervizor
2010-12-22
???

Juče sam u igri slagalica sastavio reč koja ne postoji, mada je zvučala kao da ima logike.

U polju za objašnjenje značenja sam dopisao "Nemoj da priznaš reč", jer sam svestan da nisam uspeo da sastavim nešto normalno za predvidjeno vreme ali je neko ipak priznao i ja sam dobio  24 poena

:)

6 za
1 protiv
Djipalo Junuz
2010-12-22
???

Nije pitanje nego primedba...sam program nije bas uradjen kako bi trebalo,tako da mnogi igraci imaju maksimalan broj poena,kao sto bi i ja mogao da imam kod svakog,ali ama bas svakog zadatka...necu da kazem postupak,ali je veoma jednostavno doci do maksimuma...potrudite se oko toga,zbog igraca koji se trude i daju 300 dinara za upis...

2 za
5 protiv
BoDa
2010-12-22
???

BoDa napisa...

Nije pitanje nego primedba...sam program nije bas uradjen kako bi trebalo,tako da mnogi igraci imaju maksimalan broj poena,kao sto bi i ja mogao da imam kod svakog,ali ama bas svakog zadatka...necu da kazem postupak,ali je veoma jednostavno doci do maksimuma...potrudite se oko toga,zbog igraca koji se trude i daju 300 dinara za upis...

Igrači koji nisu na rang listi mogu da manipulišu, oni koji jesu ne mogu, barem ne na način o kojem ti pričaš.

Pogledaj statistiku po svakoj igri posebno pa ćeš se uveriti. http://www.slagalica.tv/statistika/novembar2010 

5 za
1 protiv
vojvoda021
2010-12-22
???

Bacago svaka čast za opservaciju o asocijacijama. Iz ovog teksta i laik može da zaključi šta je pravi takmičar u svakom pogledu. Pozdrav za tebe.

2 za
2 protiv
Radomir-ue
2010-12-22
???

Pozdrav i za tebe, samo nemoj toliko da me hvalis umislicu si svasta laughwink
a u stvari sam samo dovoljno mator cool

3 za
1 protiv
Dvorska budala
2010-12-23
???

Nemam "takvih sklonosti".

Skromnost je dobra osobina.

2 za
0 protiv
Radomir-ue
2010-12-23
???

Da se i ja malo žalim - stvarno ste preterali sa našim glumcima i njihovim ulogama u ( uglavnom ) retardiranim serijama, naročito iz pera ona dva idiota koje su roditelji krstili imenima Siniša i Ljiljana.  Dovoljna je sramota za ovu zemlju što postoje serije kao što su "Stižu dolari", "Srećni ljudi", "Porodično blago" i slične gluposti, to što se javljaju i ovde ipak je previše. Ovo je valjda sajt posvećen znanju i opštoj kulturi, a navedene serije i amaterska gluma, režija i zapleti u njima sigurno ne spadaju u te kategorije.

12 za
8 protiv
Kalimist
2010-12-26
???

Kalimist napisa...

Ovo je valjda sajt posvećen znanju i opštoj kulturi, a navedene serije i amaterska gluma, režija i zapleti u njima sigurno ne spadaju u te kategorije.

Bravo!!!!!!

7 za
7 protiv
Dakinsljam
2010-12-26
???

Jako me zanima misljenje ostalih igraca o sledecoj situaciji:

Trazeni broj je 664 ponudjeni brojevi 5, 8, 6, 4, 15 i 60

Tacan broj se dobija sledecom formulom:

( 8 + 6 ) * ( 50 - 4 ) + 5 + 15    =  664

a ja sam napisao :

( 8 + 6 ) * ( 50 - 4 ) + 5 + 

i verovatno zbog loseg misa kada sam kliknuo na 15 nije prihvatilo.

Iz gore navedenog se jasno vidi da je posle + trebalo da pise 15, jer je samo broj  15 i ostao jer su ostalih 5 brojeva upotrebljeni, a sa 15 se dobija tacan broj.

Ja sam broj zapisao na papiru (sracunao i prekontrolisao) i nisam imao potrebu da prekontrolisem ponovo vec sam kliknuo na OK i ono greska-netacan matematicki izraz.

Napominjem takodje da mi je ovo omiljena igra i da ima mozda 2 meseca a da nisam promasio tacan broj.Kada sam se zalio supervizoru on je odbio da mi prizna ili da mi ponovo dozvoli da potrazim neki novi broj, pa me interesuje sta vi mislite :

Da li u ovakvim situacijama treba dozvoliti ponovo odigravanje igre ili ne?

Ne ljutim se na supervizora jer je greska moja, ali je takodje i jasno uocljivo da nije greska u resenju vec u unosenju odnosno neproveravanju unosenog.

0 za
12 protiv
Milan Jovanović
2010-12-27
???

Pre svega, kako je 660=44*15, što nije teško primetiti, zar nije bilo lakše naći kao 15*(50-6)+4? wink Ja bih ti dao šansu za novi pokušaj, jer je više nego očigledno šta si hteo, ali moje mišljenje nije bitno. Ono što je bitno je kako supervizor odlučuje, a šta god da odluči verujem da ima razlog za to. Pretpostavljam da je ovog puta razlog to da ako tebi prizna, moraće po istom principu i ostalima koji se budu žalili na ovakav tip problema, a tu bi već nastali problemi. Ili je čovek već ranije rešio da ne daje novu šansu za ovakve situacije, ko će ga znati...

3 za
5 protiv
Kalimist
2010-12-27
???

Milan Jovanović napisa...

Da li u ovakvim situacijama treba dozvoliti ponovo odigravanje igre ili ne?

Мени је прва помисао да си формулу уносио у последњим секундама, а ограничено време, опет, има свој смисао, тако да...

Не знам каква је тренутно ситуација, тј. да ли је супервизор престао да уважава примедбе на мом броју, али ја, једноставно, не могу да схватим оправданост било какве примедбе у овој игри...

8 za
1 protiv
Цане Вукић
2010-12-27
???

Milan Jovanović napisa...

Jako me zanima misljenje ostalih igraca o sledecoj situaciji:

Trazeni broj je 664 ponudjeni brojevi 5, 8, 6, 4, 15 i 60

Tacan broj se dobija sledecom formulom:

( 8 + 6 ) * ( 50 - 4 ) + 5 + 15    =  664

a ja sam napisao :

( 8 + 6 ) * ( 50 - 4 ) + 5 + 

i verovatno zbog loseg misa kada sam kliknuo na 15 nije prihvatilo.

Iz gore navedenog se jasno vidi da je posle + trebalo da pise 15, jer je samo broj  15 i ostao jer su ostalih 5 brojeva upotrebljeni, a sa 15 se dobija tacan broj.

Ja sam broj zapisao na papiru (sracunao i prekontrolisao) i nisam imao potrebu da prekontrolisem ponovo vec sam kliknuo na OK i ono greska-netacan matematicki izraz.

Napominjem takodje da mi je ovo omiljena igra i da ima mozda 2 meseca a da nisam promasio tacan broj.Kada sam se zalio supervizoru on je odbio da mi prizna ili da mi ponovo dozvoli da potrazim neki novi broj, pa me interesuje sta vi mislite :

Da li u ovakvim situacijama treba dozvoliti ponovo odigravanje igre ili ne?

Ne ljutim se na supervizora jer je greska moja, ali je takodje i jasno uocljivo da nije greska u resenju vec u unosenju odnosno neproveravanju unosenog.

Bez ljutnje,ali ne treba da se prizna.Ja sam jednom napravio istu gresku,ma ni na pamet mi nije padalo da se zalim.

8 za
1 protiv
mc80
2010-12-27
???

Ђура Чворовић napisa...

Milan Jovanović napisa...

Da li u ovakvim situacijama treba dozvoliti ponovo odigravanje igre ili ne?

Мени је прва помисао да си формулу уносио у последњим секундама, а ограничено време, опет, има свој смисао, тако да...

Не знам каква је тренутно ситуација, тј. да ли је супервизор престао да уважава примедбе на мом броју, али ја, једноставно, не могу да схватим оправданост било какве примедбе у овој игри...

Moze se prihvatiti primedba samo ako je bilo problema sa konekcijom pri obracunu poena sto se meni desilo,pa mi umesto 30 obracunalo 0 poena.Mada je i tu problem bio do mene jer sam imao losu konekciju zbog slabog signala bezicnog interneta.

2 za
1 protiv
mc80
2010-12-27
???

skrenuli smo sa teme :D

elem, desava se svasta, ali to nije do supervizora; uglavnom su greske do nas, htjeli mi to da priznamo ili ne.wink

uglavnom ne laugh

4 za
0 protiv
Dvorska budala
2010-12-28
???

Pa nisam bas sigurna. Koliko se ja secam, u skoli su nas ucili da navedene matematicke funkcije imaju sledeci prioritet: * , / , +, -. Pa ako ovde izbacimo zagradu bice drugaciji rezultat.  

0 za
3 protiv
l-juda
2010-12-28
???

Добро су нас учили. Зато ми је увек смешно кад такмичари у Слагалици кажу: (3*5) + ...

0 za
3 protiv
Matorac
2010-12-28
???

l-juda napisa...

Pa nisam bas sigurna. Koliko se ja secam, u skoli su nas ucili da navedene matematicke funkcije imaju sledeci prioritet: * , / , +, -. Pa ako ovde izbacimo zagradu bice drugaciji rezultat.  

... prioriteti:

1. zagrade

2. množenje i deljenje

3. sabiranje i oduzimanje

Sabiranje i oduzimanje imaju isti prioritet. Na primer, ako stoji: 5 - 3 + 1, to se gleda kao da sabirate brojeve: 5, -3 i 1. Ako hoćete da dobijete 5 - 4, onda morate koristiti zagradu: 5 - (3 + 1).

4 za
0 protiv
Supervizor
2010-12-28
???

mc80 napisa...

Moze se prihvatiti primedba samo ako je bilo problema sa konekcijom pri obracunu poena sto se meni desilo,pa mi umesto 30 obracunalo 0 poena.Mada je i tu problem bio do mene jer sam imao losu konekciju zbog slabog signala bezicnog interneta.

... Наравно, то се подразумева. Зато, увек када мало успори при слању резултата, ја ударим превентивно један ПринтСкрин...smiley

5 za
2 protiv
Цане Вукић
2010-12-28
???

Milan Jovanović napisa...

Jako me zanima misljenje ostalih igraca o sledecoj situaciji:

Trazeni broj je 664 ponudjeni brojevi 5, 8, 6, 4, 15 i 60

Tacan broj se dobija sledecom formulom:

( 8 + 6 ) * ( 50 - 4 ) + 5 + 15    =  664

a ja sam napisao :

( 8 + 6 ) * ( 50 - 4 ) + 5 + 

i verovatno zbog loseg misa kada sam kliknuo na 15 nije prihvatilo.

Iz gore navedenog se jasno vidi da je posle + trebalo da pise 15, jer je samo broj  15 i ostao jer su ostalih 5 brojeva upotrebljeni, a sa 15 se dobija tacan broj.

Ja sam broj zapisao na papiru (sracunao i prekontrolisao) i nisam imao potrebu da prekontrolisem ponovo vec sam kliknuo na OK i ono greska-netacan matematicki izraz.

Napominjem takodje da mi je ovo omiljena igra i da ima mozda 2 meseca a da nisam promasio tacan broj.Kada sam se zalio supervizoru on je odbio da mi prizna ili da mi ponovo dozvoli da potrazim neki novi broj, pa me interesuje sta vi mislite :

Da li u ovakvim situacijama treba dozvoliti ponovo odigravanje igre ili ne?

Ne ljutim se na supervizora jer je greska moja, ali je takodje i jasno uocljivo da nije greska u resenju vec u unosenju odnosno neproveravanju unosenog.

...KAKO MOZE PONUDJENI BROJ DA BUDE 60

6 za
3 protiv
klasicna budala
2010-12-29
???

klasicna budala napisa...

Milan Jovanović napisa...

Jako me zanima misljenje ostalih igraca o sledecoj situaciji:

Trazeni broj je 664 ponudjeni brojevi 5, 8, 6, 4, 15 i 60

Tacan broj se dobija sledecom formulom:

( 8 + 6 ) * ( 50 - 4 ) + 5 + 15    =  664

...KAKO MOZE PONUDJENI BROJ DA BUDE 60

...Pa covjek je pogrijesio, vidis da je dole stavio 50, sto odmah viceslaugh

4 za
3 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2010-12-30
???

mislim da u spojnicama pretjerujete sa pitanjima iz sporta

6 za
3 protiv
Nikola Božović
2010-12-30
???

V

Nikola Božović napisa...

mislim da u spojnicama pretjerujete sa pitanjima iz sporta

...više puta je "ova pojava" komentarisana i verovatno je suština da je takmičarima najlakše da naprave takve spojnice. Za neke ozbiljnije je potrebno više promišljanja. Ovaj mesec su samo bile sportske i uloge glumaca. Ja ne znam da li je bila bilo kakva druga?

1 za
2 protiv
Radomir-ue
2010-12-30
???

Nema me na rang-listi,a imam uplaceno,clan sam od 19.10.2010,ZASTO?Inace nema ni rezultata koje sam osvoio.

1 za
1 protiv
mileta lacmanovic laco
2011-01-04
???

ja bih bas voleo da napravite neke igre na forumu, kao na primer Ctrl+V ili tako nesto... xD hvALA

2 za
1 protiv
.
2011-01-05
???

mileta lacmanovic laco napisa...

Nema me na rang-listi,a imam uplaceno,clan sam od 19.10.2010,ZASTO?Inace nema ni rezultata koje sam osvoio.

... javite nam se preko e-mail-a, adresu imate na kontakt stranici.

3 za
1 protiv
Supervizor
2011-01-05
???

Nekoliko tamičara nam se ovih dana javilo da nije ispravno PARADAJZ već da se kaže drugačije. Do sada su pomenuli ovakve varijante:

  • paradajiz
  • paradjz
  • paradaiz

Ima li neke oblasti u Srbiji gde se stvarno ovako priča?

9 za
1 protiv
Supervizor
2011-01-06
???

E ovo je... KOJI BROJ CIPELA NOSI ŽAN KLOD VAN DAM??? E.pa, nisam znala da to spada u neku opštu kulturu! A šta ako ja dodam pitanje KOJI BROJ FARMERICA NOSI TETKA MILANOVE BABE! :DDD 

Bez šale, ovo pitanje je  trebalo izbaciti.

10 za
4 protiv
Fraulitza
2011-01-06
???

Fraulitza napisa...

E ovo je... KOJI BROJ CIPELA NOSI ŽAN KLOD VAN DAM??? E.pa, nisam znala da to spada u neku opštu kulturu! A šta ako ja dodam pitanje KOJI BROJ FARMERICA NOSI TETKA MILANOVE BABE! :DDD 

Bez šale, ovo pitanje je  trebalo izbaciti.

... Slazem se da ovo pitanje je totalno nebitno al opste je poznato da doticni gospodin ima izuzetno malu nogu pa se iz ponudjenih odgovora da zakljuciti da je tacan odgovor  36.

6 za
5 protiv
dejan86
2011-01-06
???

Da bi ste bili opsteobrazovani treba da znate i ovo:

1 .Polarni medvedi su levaci.

2 .Mrav moze da povuce 30 puta vecu, a podigne 50 puta vecu tezinu od sopstvene, a kada se otruje, pada uvek na desnu stranu.

3. Kikiriki je jedan od sastojaka dinamita.

4. Nemoguce je kinuti otvorenih ociju.

5. Nemoguce je sisati vlastiti lakat.

6. Bizon moze da skoci uvis metar i po.

7. Bubasvaba moze ziveti 9 dana bez glave nakon cega umire od gladi.

 

I jos mnogo toga...

5 za
3 protiv
mita72
2011-01-09
???

Jedan takmičar reče:

Upisano: ( 6 - ( 4 / 4 ) * ( 8 * 25 ) ) Izvinite,kako je moguce da se dbije -194?
Molim vas naucite matematiku! Hvala ! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

12 za
1 protiv
Supervizor
2011-01-09
???

Al' nije mi jasna ta drčnost i ta samouverenost!

Još jednom supervizoru sve čestitke na staloženosti...
Da sam ja na njegovom mestu odavno bi napavio čistku i u komentarima i na forumu...

9 za
1 protiv
Fellow
2011-01-09
???

Supervizor napisa...

Jedan takmičar reče:

Upisano: ( 6 - ( 4 / 4 ) * ( 8 * 25 ) ) Izvinite,kako je moguce da se dbije -194?
Molim vas naucite matematiku! Hvala ! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...

"Algebra je darezljiva,i cesto daje vise nego sto se od nje trazi"

                                                   Jean le Rond D'Alembert

6 za
1 protiv
NeparniValjak
2011-01-10
???

Supervizor napisa...

Slobo 77 napisa...

6+3+1*75+20+7 po mom racunanju je 777 a po vasem 111

... ako neko može da provali kako bi to bilo 777, neka javi wink

...

Treba  zagrada  kod (6+3+1) , i onda bi dobio 777 ali on to nije provalio i ljuti se. Srecom rezultat nije ni u jednom slucaju 666 sem ako bi se od n jegovog oduzeo tacan rezultat.666 nije bas omiljen broj.

2 za
2 protiv
Marinica
2011-01-10
???

mita72 napisa...

Da bi ste bili opsteobrazovani treba da znate i ovo:

1 .Polarni medvedi su levaci.

2 .Mrav moze da povuce 30 puta vecu, a podigne 50 puta vecu tezinu od sopstvene, a kada se otruje, pada uvek na desnu stranu.

3. Kikiriki je jedan od sastojaka dinamita.

4. Nemoguce je kinuti otvorenih ociju.

5. Nemoguce je sisati vlastiti lakat.

6. Bizon moze da skoci uvis metar i po.

7. Bubasvaba moze ziveti 9 dana bez glave nakon cega umire od gladi.

 

I jos mnogo toga...

...Ovaj...pa i nije bas.

1. Ovo je samo mit i to dokazano netacan.

2. Do 20 puta, a ne tacno 30 i to zavisi od vrste.

3. Nije. Od kikirikija se pravi ulje, od ulja glicerin, od njega nitroglicerin, a zatim dinamit. Da ne
bude kao ono "ko laze taj i krade, ko krade taj i ubija, dakle ko laze taj i ubija. cheeky

4. Moguce je, kao i zijevanje zatvorenih usta. U pitanju je refleks, koji se moze iskontrolisati. Filozofsko pitanje (ne i naucno) je da li kihanje otvorenih ociju moze da se zove kihanjem. wink

5. U stavri urbana legenda kaze: Nemoguce je poljubiti vlastiti lakat, a ako osoba to ipak izvede doci ce do promjene pola. Elem, zabiljezeno je da se i to moze (ginisova knjiga rekorda, recimo).

6. U stvari, mogu da skoce do 2 metra, ali tesko da ce da se odluce na skok 'nako iz gusta. laughVidi odrednicu rodeo u enciklopedijama.

7.  7dana i to od zedji ne od gladi.

I jos mnogo toga....

I jos ponesto za supervizora a on/ona/oni ce znati ocemu se radi: Ovo je bolje objasnjenje

http://en.wikipedia.org/wiki/Caribbean_Sea

a moze da se povuce paralela sa http://bs.wikipedia.org/wiki/Jonsko_more wink

11 za
1 protiv
Dvorska budala
2011-01-10
???


E ovo je... KOJI BROJ CIPELA NOSI ŽAN KLOD VAN DAM??? E.pa, nisam znala da to spada u neku opštu kulturu! A šta ako ja dodam pitanje KOJI BROJ FARMERICA NOSI TETKA MILANOVE BABE! :DDD 

Bez šale, ovo pitanje je  trebalo izbaciti.

...Slažem se.. Ja mislim da je broj farmerica 40.. možda bi prije to pogodio nego da ovaj nosi broj cipela 36. 

1 za
1 protiv
Neven Potkozarac
2011-01-11
???

Hmmm.. jeste primjedba ali i nije, u suštini to je moja greška i moja nestrpljivost... U pitanju je, kada se "klikne" na dugme "Start" zbog loše konekcije ili čega već neće igra da se otvori te piše "Učitava..." , te l kliknem još jednom na to isto dugme (da bi ubrzao :D ) i poslije toga dobijam "0" bodova i izbacuje me iz igre! 

P.S. Dali se to još nekome dešavalo? Ne morate to popravljati, ja sam uzeo brži net! :D :D :D

Hvala, što ste čitali moju glupost! :D

4 za
1 protiv
Neven Potkozarac
2011-01-11
???

Da desavalo se, ali dovoljno je objasniti problem supevizoru i sve je u redu. Samo da ne bude ono kao sa Operom :)

2 za
1 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2011-01-11
???

Neven Potkozarac napisa...

Hmmm.. jeste primjedba ali i nije, u suštini to je moja greška i moja nestrpljivost... U pitanju je, kada se "klikne" na dugme "Start" zbog loše konekcije ili čega već neće igra da se otvori te piše "Učitava..."

... pa baš zato i piše Učitava... da ne bi kliknuli još jednom. Pre nego što je pisalo bilo je mnogo više kliktanja :)

2 za
1 protiv
Supervizor
2011-01-11
???

Supervizor napisa...

Nekoliko tamičara nam se ovih dana javilo da nije ispravno PARADAJZ već da se kaže drugačije. Do sada su pomenuli ovakve varijante:

  • paradajiz
  • paradjz
  • paradaiz

Ima li neke oblasti u Srbiji gde se stvarno ovako priča?

... he, jedan igrač je upravio ostavio sledeću primedbu za istu igru:

jel paradajiz nije paradaiz ? ne razumem sto nije prihvaceno al nema veze

Šta reći...?

4 za
1 protiv
Supervizor
2011-01-11
???

U moravskim selima sasvim je uobicajeno cuti:

 

1. Paradajez

2. Parada'ez

3. Paradajes

4. Parada'es

i

5. Vrenjci smiley

1 za
0 protiv
mita72
2011-01-11
???

Nasmejah se danas grohotom kad iz spojnica naucih da se kardiolog bavi srcem, endokrinolog zlezdama a ginekolog trudnicama?!?!?

Urolog bi verovatno trebalo da se bavi muskarcima?!?!?

5 za
2 protiv
imagine
2011-01-11
???

Supervizor napisa...

Supervizor napisa...

Nekoliko tamičara nam se ovih dana javilo da nije ispravno PARADAJZ već da se kaže drugačije. Do sada su pomenuli ovakve varijante:

  • paradajiz
  • paradjz
  • paradaiz

Ima li neke oblasti u Srbiji gde se stvarno ovako priča?

... he, jedan igrač je upravio ostavio sledeću primedbu za istu igru:

jel paradajiz nije paradaiz ? ne razumem sto nije prihvaceno al nema veze

Šta reći...?

...Sjajno!!!

0 za
1 protiv
BuridanovMagarac
2011-01-11
???

Evo njih dve opet:

Jeste da smo obecale da necemo vise igrati na poslu, ali ko ce docekati popodne? Danas smo opet zeznule skocka i to zbog telefonske zvonjave. U poslednjem pokusaju napravih omasku i umesto skocka, pritisnuh zvezdu. Aloc nasih bednih 20 bodova. Bez sanse smo za plasman ako ostanemo s nulom. Hvala ti dragi Supervizore sto citas i razumes.

7 za
2 protiv
Supervizor
2011-01-12
???

Supervizor napisa...

Evo njih dve opet:

Jeste da smo obecale da necemo vise igrati na poslu, ali ko ce docekati popodne? Danas smo opet zeznule skocka i to zbog telefonske zvonjave. U poslednjem pokusaju napravih omasku i umesto skocka, pritisnuh zvezdu. Aloc nasih bednih 20 bodova. Bez sanse smo za plasman ako ostanemo s nulom. Hvala ti dragi Supervizore sto citas i razumes.

...Ja bih na tvom mestu trazio da caste kafom,pa vratio igru da mogu igrati ponovo...

2 za
3 protiv
BuridanovMagarac
2011-01-12
???

Nakon unosa sledećih reči u igri Slagalica:

OSOSRIMDBNTK
IZBRANITIAMR
KISUMUSANAD
OIAIRKRAVZLT

...igrač salje sledeću primedbu...

ne prihvata rijeci

11 za
0 protiv
Supervizor
2011-01-12
???

Supervizor napisa...

Nakon unosa sledećih reči u igri Slagalica:

OSOSRIMDBNTK
IZBRANITIAMR
KISUMUSANAD
OIAIRKRAVZLT

...igrač salje sledeću primedbu...

ne prihvata rijeci

...

Da nije neki Šveđanin? wink

7 za
0 protiv
istok
2011-01-12
???

Supervizor napisa...

Nekoliko tamičara nam se ovih dana javilo da nije ispravno PARADAJZ već da se kaže drugačije. Do sada su pomenuli ovakve varijante:

  • paradajiz
  • paradjz
  • paradaiz

Ima li neke oblasti u Srbiji gde se stvarno ovako priča?

...Boze,do sada sam govorila paradaiz i mislila da je to ispravno.Hvala na obavestenju.

2 za
4 protiv
Andrijana Ana Bozovic
2011-01-13
???

Moze li neko da mi odgovori, ako je ispravno reci paradajz,  na kom je onda slogu akcenat?

 

 

4 za
0 protiv
Andrijana Ana Bozovic
2011-01-14
???

Andrijana Ana Bozovic napisa...

Moze li neko da mi odgovori, ako je ispravno reci paradajz,  na kom je onda slogu akcenat?

 

 

...pa sama vidi... wink

2 za
0 protiv
.
2011-01-14
???

Andrijana Ana Bozovic napisa...

Moze li neko da mi odgovori, ako je ispravno reci paradajz,  na kom je onda slogu akcenat?

... Na trećem, osim možda u nekim delovima Vojvodine gde je na prvom.

3 za
0 protiv
Supervizor
2011-01-14
???

... А, шта ћемо са чињеницом да у Српском језику нема акцента на последњем слогу?

Осим, опет, у неким крајевима... wink

2 za
1 protiv
Цане Вукић
2011-01-14
???

Kaze se paradajz,ali je akcenat na drugom slogu.
 

2 za
1 protiv
Andrijana Ana Bozovic
2011-01-14
???

Andrijana Ana Bozovic napisa...

Kaze se paradajz,ali je akcenat na drugom slogu.
 

...znaci sama si nasla odgovor,, lepo....

2 za
1 protiv
.
2011-01-14
???

Ђура Чворовић napisa...

... А, шта ћемо са чињеницом да у Српском језику нема акцента на последњем слогу?

Осим, опет, у неким крајевима... wink

... možda je paradajz strana reč devil

3 za
0 protiv
Supervizor
2011-01-14
???

Supervizor napisa...

Ђура Чворовић napisa...

... А, шта ћемо са чињеницом да у Српском језику нема акцента на последњем слогу?

Осим, опет, у неким крајевима... wink

... možda je paradajz strana reč devil

... mozda...

3 za
0 protiv
.
2011-01-14
???

Pitanje za SUPER-milku-caknoris-VIZORA (u vezi sa igrom Slagalica):

Ne vodim preciznu evidenciju, ali otprilike sam odigrao 500-600 slagalica, i nikad u jednoj kucici nisam video slova Lj i Nj. Mozda je malo nefer racunati rec ljuljanje kao 9 slova... Nefer prema drugim recima, ne prema igracima cheeky

1 za
5 protiv
Dakinsljam
2011-01-15
???

Supervizor napisa...

Ђура Чворовић napisa...

... А, шта ћемо са чињеницом да у Српском језику нема акцента на последњем слогу?

Осим, опет, у неким крајевима... wink

... možda je paradajz strana reč devil

... А на ком језику се парадајз тако зове?

0 za
3 protiv
Цане Вукић
2011-01-15
???

Ђура Чворовић napisa...

Supervizor napisa...

Ђура Чворовић napisa...

... А, шта ћемо са чињеницом да у Српском језику нема акцента на последњем слогу?

Осим, опет, у неким крајевима... wink

... možda je paradajz strana reč devil

... А на ком језику се парадајз тако зове?

... na srpskom

3 za
0 protiv
.
2011-01-15
???

Meni je uvek bilo zanimljivo sto se paradajz makar po izgovoru moze dovesti u vezu sa rajem - paradise, ali nesto ne verujem da je to osnova. U italijanskom je zlatni plod pomodoro, a u engleskom tomato, svugde razlicito.

2 za
0 protiv
imagine
2011-01-15
???

@Imagine: interesantno, i meni - paradajz na engleskom bi bio raj, a simpatično mi je i što je na hrvatskom rajčica ( kao neki mali raj jelte ) paradajz :)
 

2 za
0 protiv
Kalimist
2011-01-15
???

Vidis, potpuno sam zaboravila na rajcicu pa da sjajno. Ma fino spisak reci i pravac kod Klajna, jednom je jedna devojka sa faxa dovela svoje drustvo celo sa spiskom reci za koje nisu bili sigurni kako se akcentuju, ne znam samo sta im je Klajn rekao.

1 za
3 protiv
imagine
2011-01-15
???

mozda ovo moje pitanje nema veze sa ovim, ali: Zasto se u prvoj igri nikada ne pojavljuje slovo J? Igrala sam vise od 50 puta i nikada se nije pojavilo ...?? blush

1 za
4 protiv
Nije bitno
2011-01-16
???

Dakinsljam napisa...

Pitanje za SUPER-milku-caknoris-VIZORA (u vezi sa igrom Slagalica):

Ne vodim preciznu evidenciju, ali otprilike sam odigrao 500-600 slagalica, i nikad u jednoj kucici nisam video slova Lj i Nj. Mozda je malo nefer racunati rec ljuljanje kao 9 slova... Nefer prema drugim recima, ne prema igracima cheeky

Vidim da sam skupio glasove "protiv" ovom konstatacijom. Pretpostavljam da je trebalo da naznacim da igram latinicom, ako nesto zavisi od toga....

1 za
3 protiv
Dakinsljam
2011-01-16
???

Dakinsljam napisa...

Dakinsljam napisa...

Pitanje za SUPER-milku-caknoris-VIZORA (u vezi sa igrom Slagalica):

Ne vodim preciznu evidenciju, ali otprilike sam odigrao 500-600 slagalica, i nikad u jednoj kucici nisam video slova Lj i Nj. Mozda je malo nefer racunati rec ljuljanje kao 9 slova... Nefer prema drugim recima, ne prema igracima cheeky

Vidim da sam skupio glasove "protiv" ovom konstatacijom. Pretpostavljam da je trebalo da naznacim da igram latinicom, ako nesto zavisi od toga....

... pa igraj latinicom, bolje je, dobijes vise bodova :)

2 za
2 protiv
.
2011-01-16
???

Supervizor napisa...

Jugoslav Korac je ostavio primedbu...

(100*6+1)-9 je po vama 592?

... mozemo samo da ga uputimo na ovu poruku o igri Moj Broj.

...Hahahahahaha, koliko on ne zna da racuna... :DDDD

2 za
2 protiv
Branislav Shorty Mihajlovic
2011-01-16
???

My name is Stefan napisa...

Dakinsljam napisa...

Dakinsljam napisa...

Pitanje za SUPER-milku-caknoris-VIZORA (u vezi sa igrom Slagalica):

Ne vodim preciznu evidenciju, ali otprilike sam odigrao 500-600 slagalica, i nikad u jednoj kucici nisam video slova Lj i Nj. Mozda je malo nefer racunati rec ljuljanje kao 9 slova... Nefer prema drugim recima, ne prema igracima cheeky

Vidim da sam skupio glasove "protiv" ovom konstatacijom. Pretpostavljam da je trebalo da naznacim da igram latinicom, ako nesto zavisi od toga....

... pa igraj latinicom, bolje je, dobijes vise bodova :)

E, ako si mi rek'o!

2 za
1 protiv
Dakinsljam
2011-01-17
???

 

Dakinsljam napisa...

My name is Stefan napisa...

Dakinsljam napisa...

Dakinsljam napisa...

Pitanje za SUPER-milku-caknoris-VIZORA (u vezi sa igrom Slagalica):

Ne vodim preciznu evidenciju, ali otprilike sam odigrao 500-600 slagalica, i nikad u jednoj kucici nisam video slova Lj i Nj. Mozda je malo nefer racunati rec ljuljanje kao 9 slova... Nefer prema drugim recima, ne prema igracima cheeky

Vidim da sam skupio glasove "protiv" ovom konstatacijom. Pretpostavljam da je trebalo da naznacim da igram latinicom, ako nesto zavisi od toga....

... pa igraj latinicom, bolje je, dobijes vise bodova :)

E, ako si mi rek'o!

... cool smileylaugh

1 za
1 protiv
.
2011-01-17
???

Imam pitanje a nadam se da je ovo pravo mjesto za njega...Da li je moguce da u slagalici postoje dva polja za unos rijeci jedno gdje bi napisali najduzu rijec koju smo trenutno nasli a drugo gdje bi mogli nastaviti dalje kombinovanje...desavalo mi se da nadjem jednu rijec i dok pokusavam sloziti duzu rijec ne stignem napisati ni onu prvu ili je u brzini napisem krivo pa padne 0 sad

7 za
0 protiv
ponki
2011-01-18
???

Da znas da je i meni palo na pamet, ali ne smem da pomenem, jer cim nesto napisem dobijem gomilu negativnih indecision

Dva ili vise polja u slagalici bi bila vrh vrh
 

6 za
0 protiv
Dakinsljam
2011-01-18
???

Uneta reč: VINSUTITONSI

Primedba: imam pravilnu rec to je nomadsko pleme u americi

9 za
0 protiv
Supervizor
2011-01-20
???

Prejak

1 za
0 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2011-01-20
???

postoji pitanje: koliko ima prostih brojeva prve desetice. tacan odgovor je 5 ( 1,2,3,5,7)! a trazeni odgovor je 4!

 

1 za
4 protiv
Milivoje Knezevic
2011-01-20
???

Milivoje Knezevic napisa...

postoji pitanje: koliko ima prostih brojeva prve desetice. tacan odgovor je 5 ( 1,2,3,5,7)! a trazeni odgovor je 4!

 

... već je bilo na forumu, broj 1 nije prost broj:

http://sr.wikipedia.org/sr/Прост_број

4 za
0 protiv
Supervizor
2011-01-20
???

Supervizor napisa...

Uneta reč: VINSUTITONSI

Primedba: imam pravilnu rec to je nomadsko pleme u americi

...ima jos jedan

NOSNEMIZAN daltonizam za mirise

Ako nista mora se priznati mastovitost smiley

4 za
0 protiv
Dvorska budala
2011-01-20
???

Primetio sam da na počektu meseca budu jako teške  i nelogične igre (posebno spojnice, a nekad i asocijacije).Kako mesec prolazi vraćaju se u "normalu".

1 za
4 protiv
Radomir-ue
2011-01-22
???

Molim suprevizora za objasnjenje resenja spojnica od 12 sept.2009 gde su, kao sinonimi, povezani "radijator" i "hladnjak".

3 za
0 protiv
milorad radic
2011-01-23
???

milorad radic napisa...

Molim suprevizora za objasnjenje resenja spojnica od 12 sept.2009 gde su, kao sinonimi, povezani "radijator" i "hladnjak".

... Jesi li siguran da nisu bili u pitanju antonimi?

0 za
6 protiv
vojvoda021
2011-01-23
???

У аутомобилима се за грејање користи ''радијатор'' (кроз који пролази топла течност која хлади мотор), а који је по конструкцији исти (само што је, наравно, мањи) као главни ''хладњак''.
 

3 za
0 protiv
Цане Вукић
2011-01-24
???

Ђура Чворовић napisa...

У аутомобилима се за грејање користи ''радијатор'' (кроз који пролази топла течност која хлади мотор), а који је по конструкцији исти (само што је, наравно, мањи) као главни ''хладњак''.
 

Ipak cu sacekati objasnjenje supervizora. Sinonimi su reci koje su po znacenju identicne ili vrlo slicne, a nikako reci, koje, u nekom kontekstu, mogu opisivati pojmove slicne po konstrukciji...

4 za
1 protiv
milorad radic
2011-01-24
???

Ђура Чворовић napisa...

У аутомобилима се за грејање користи ''радијатор'' (кроз који пролази топла течност која хлади мотор), а који је по конструкцији исти (само што је, наравно, мањи) као главни ''хладњак''.
 

... Da, radijator i hladnjak je jedno te isto, u pitanju je radijacija/zračenje toplote, s' tim da je u jednom slučaju cilj da se ugreje prostorija, a u drugom (recimo kod automobila) da se ohladi tečnost u radijatoru.

3 za
1 protiv
Supervizor
2011-01-25
???

Supervizor napisa...

Ђура Чворовић napisa...

У аутомобилима се за грејање користи ''радијатор'' (кроз који пролази топла течност која хлади мотор), а који је по конструкцији исти (само што је, наравно, мањи) као главни ''хладњак''.
 

... Da, radijator i hladnjak je jedno te isto, u pitanju je radijacija/zračenje toplote, s' tim da je u jednom slučaju cilj da se ugreje prostorija, a u drugom (recimo kod automobila) da se ohladi tečnost u radijatoru.

... ako na googlu recimo potražite "radijator hladnjak" naći ćete gomilu stranica gde se pojmovi koriste naizmenično. Primer:

http://www.maturskiradovi.net/forum/Thread-hladjenje-elektronskih-sklopova

2 za
2 protiv
Supervizor
2011-01-25
???

Supervizor napisa...

Jugoslav Korac je ostavio primedbu...

(100*6+1)-9 je po vama 592?

... mozemo samo da ga uputimo na ovu poruku o igri Moj Broj.

... ma ne zna da racuna.... oej n mozda mislio da je 691

2 za
0 protiv
.
2011-01-25
???

Nemam Ime Al Sam Super napisa...

Supervizor napisa...

Jugoslav Korac je ostavio primedbu...

(100*6+1)-9 je po vama 592?

... mozemo samo da ga uputimo na ovu poruku o igri Moj Broj.

... ma ne zna da racuna.... oej n mozda mislio da je 691

... mislio sam ON JE

2 za
0 protiv
.
2011-01-25
???

Danas sam dobio slovo J u slagalici yes

3 za
3 protiv
Dakinsljam
2011-01-31
???

Šta sve Supervizor mora da čita i na šta  sve da odgovara? Izgleda da oni koji pitaju nešto po ko zna koji put, nikada ne čitaju forum (osim kad oni imaju nešto da pitaju ili  kažu).

3 za
0 protiv
Radomir-ue
2011-01-31
???

NeparniValjak napisa...

Bravo za temu,ja sam u dilemi da li nas danas ZlatnoOko zaj..ava ili je ozbiljna da je  50+(8/2)*4   = 324 ,na stranu sto je zagrada u ovoj kombinaciji gde je rezultat ipak 74 - bespotrebna... Ipak su najzanimljivije primedbe onih koji se tek ukljuce i ne procitaju objasnjenja da sa dva razlicita naloga dobijaju ista pitanja (pod uslovom da nisu na listi),pa ospu paljbu po Supervizoru...

...

50+(8/2)*4 =66 A NE 74

NeparniValjak napisa...

Bravo za temu,ja sam u dilemi da li nas danas ZlatnoOko zaj..ava ili je ozbiljna da je  50+(8/2)*4  = 324 ,na stranu sto je zagrada u ovoj kombinaciji gde je rezultat ipak 74 - bespotrebna... Ipak su najzanimljivije primedbe onih koji se tek ukljuce i ne procitaju objasnjenja da sa dva razlicita naloga dobijaju ista pitanja (pod uslovom da nisu na listi),pa ospu paljbu po Supervizoru...

...

1 za
0 protiv
Miroslav Pantelic
2011-02-01
???

Supervizor napisa...

Slobo 77 napisa...

6+3+1*75+20+7 po mom racunanju je 777 a po vasem 111

... ako neko može da provali kako bi to bilo 777, neka javi wink

...

(6+3+1)*75+20+7=777, covek samo ne zna koje racunske operacije imaju prednost....

3 za
0 protiv
zeljko Dobrecevic
2011-02-02
???

Supervizor napisa...

Jugoslav Korac je ostavio primedbu...

(100*6+1)-9 je po vama 592?

... mozemo samo da ga uputimo na ovu poruku o igri Moj Broj.

...

iju..pa koliko je ,ako nije 592?!

2 za
1 protiv
lucka karas
2011-02-02
???

"imam pravilnu rec film sa svarcenegerom"

Reč je: KORATERALNA.

11 za
1 protiv
Supervizor
2011-02-03
???

A što nikad nema brojeva čija je prva cifra "0", i što ima najviše brojeva čija je prva cifra "8"?

3 za
5 protiv
Staniša Ilić
2011-02-03
???

Verovatno bolji izgovor odavno niste culi. Prilikom igranja danasnje igre pronasao sam rec od 10 slova PRENOSNOST i dok sam unosio rec, najmladja cerkica (pre par dana napuli godinu) je iscupala telefonsku uticnicu i tako prekinula vezu, pa sam dobio nula poena. Molim Vas da mi dozvolite da odigram danasnju igru ponovo. Milan R.J.

14 za
0 protiv
Supervizor
2011-02-07
???

Ја бих да пренесем занимљиву примедбу коју сам добио од Супервизора.

Пре пар дана сам пријавио ''проблемчић'' у Спојницама, које су се бавиле ''занимањима'' неких личности. Освојио сам 24 поена - пермутовао два пара - а на основу чланака из Википедије сам ''доказао'' да је више логике имало да су парови били спојени онако како сам ја то урадио, него како је задато. (Хуманистичке науке су биле у питању, па у суштини није било погрешно ни овако ни онако...)

Након извесног времена видим да сам добиио прилику да поново одиграм игру. Отворим, видим да су задати исти парови, повежем како сам и први пут и - освојим опет 24 поена. Значи, ништа није било промењено.

Поново пошаљем примедбу Супервизору да сам добио идентичну спојницу са истим распоредом одговора, а онда добијем одговор:

Мислили смо да хоћете 32 поена па смо вам зато дали да поново играте.

Е, па, вала, је*е ми се за 32 поена ако се слање примедби своди само на искукавање поена...

6 za
2 protiv
Цане Вукић
2011-02-09
???

Ђура Чворовић napisa...

на основу чланака из Википедије сам ''доказао'' да је више логике имало да су парови били спојени онако како сам ја то урадио, него како је задато.

... ovo ne mogu da potvrdim, niste ništa dokazali, osim da bi možda Vaš odgovor mogao da se tumači kao tačan. Zato ništa nije promenjeno i zato ste i dobili da igrate igru ponovo i spojite stvari kako treba, a ne kako ste protumačili.

Inače, spojinice su bile na nivou dileme da li je Bata Živojinović glumac ili političar... pa recimo da može da se prizna i da je političar, ali treba spojiti da je glumac. Naravno, nije bio Bata Živojinović, samo povlačim analogiju.

Ђура Чворовић napisa...

(Хуманистичке науке су биле у питању, па у суштини није било погрешно ни овако ни онако...)

... Ako nije bilo pogrešno "ni ovako ni onako" onda čemu slanje primedbe osim što ste možda hteli dodatne poene?

4 za
2 protiv
Supervizor
2011-02-09
???

Supervizor napisa...

... niste ništa dokazali, osim da bi možda Vaš odgovor mogao da se tumači kao tačan. Zato ništa nije promenjeno i zato ste i dobili da igrate igru ponovo i spojite stvari kako treba, a ne kako ste protumačili.

... Доказао сам на основу тога коју школу је ко завршио. Бавили су се обема делатностима обојица, а као битнији фактор сам узео следеће: шта је ко изучавао на факултету или докторским студијама.

У поретходним случајевима (слања примедби за спојнице) сам добијао поправљену спојницу или неку потпуно нову, никад нисам добио идентичну.

Supervizor napisa...

Inače, spojinice su bile na nivou dileme da li je Bata Živojinović glumac ili političar... pa recimo da može da se prizna i da je političar, ali treba spojiti da je glumac. Naravno, nije bio Bata Živojinović, samo povlačim analogiju.

... Па, да. Могао је нпр. неко да направи спојницу у којој је динкић музичар, а шапер политичар, па бих се опет бунио... С пуним правом, зар не?

Supervizor napisa...

... Ako nije bilo pogrešno "ni ovako ni onako" onda čemu slanje primedbe osim što ste možda hteli dodatne poene?

... Није била погрешна спојница, али би била ''тачнија'' са исправком коју сам предложио.

А, поене сте ми могли и ручно да упишете ако сматрате да сам их заслужио.

Дефинитивно нисам очекивао идентичну спојницу, а још мање коментар који горе обојих у трулу вишњу.

5 za
2 protiv
Цане Вукић
2011-02-09
???

Supervizor napisa...

... i zato ste i dobili da igrate igru ponovo i spojite stvari kako treba, a ne kako ste protumačili.

... Нисам спојницу повезивао на основу тумачења Википедије, него осећаја (један од двојице поменутих је био чувени политичар, аман). А, пошто сам видео да их нисам повезао ''правилно'', онда сам се дао на тумачење...

У примедби сам описао зашто мислим да ствари нису биле спојене ''како треба''.

4 za
1 protiv
Цане Вукић
2011-02-09
???

Ђура Чворовић napisa...

А, поене сте ми могли и ручно да упишете ако сматрате да сам их заслужио.

... pa nismo, tj. nije uopšte jednostavno jer ima mesečna rang lista, ukupna rang lista, broj poena po svakoj igri i sl. Ranije smo "ručno" upisivali poene pa se često dešavalo da se ne slaže sve ako se negde zaboravi. Najjednostavnije je da se ponovo igra.

Ђура Чворовић napisa...

... Нисам спојницу повезивао на основу тумачења Википедије, него осећаја (један од двојице поменутих је био чувени политичар, аман)

... može li mali podsetnik, ne sećam se tačno koja dvojica su bila u pitanju? Možda bi bilo najpametnije zameniti nekog od njih, samo sada više ne znam ni o kom se tačno datumu radi.

2 za
0 protiv
Supervizor
2011-02-09
???

Supervizor napisa...

... može li mali podsetnik, ne sećam se tačno koja dvojica su bila u pitanju? Možda bi bilo najpametnije zameniti nekog od njih, samo sada više ne znam ni o kom se tačno datumu radi.

... Слободан Јовановић и Јован Ристић.

Е, па то сам и очекивао да ћете урадити (променити некога од њих двојице) и онда вратити ''нову'' спојницу. Чини ми се да сте некада једном управо тако урадили после примедбе коју сам послао.

Иначе, свака част на стрпљењу у ''расправи'', ја бих попи*део да сам на вашем месту...yes

3 za
2 protiv
Цане Вукић
2011-02-09
???

Gospodine Cvorovicu kada sam videla da se vama cinilo kako je vase resenje 'tacnije' prosto sam se najezila. Iako ste stavili rec pod navodnike opet je grozno. Mislim da ste tim argumentom sami sebi skocili u usta. Vase resenje je bilo tacnije, i zato vi mislite da imate pravo na ispravku, kao sto je i jedan od pokojnika bio mrtviji pa njega nisu mogli da reanimiraju a ovog drugog manje mrtvog su mogli. 

Molim vas.

4 za
6 protiv
imagine
2011-02-09
???

sta ko gde. kuj djura kaki bakraci. kaka sarma , covek pobego iz armije ti ga nudis na sarmu. 

brljivo to sve.

6 za
7 protiv
klasicna budala
2011-02-09
???

Ti nisi budala ti si kreten!

6 za
5 protiv
Dakinsljam
2011-02-09
???

Ђура Чворовић napisa...

Ја бих да пренесем занимљиву примедбу коју сам добио од Супервизора.

Пре пар дана сам пријавио ''проблемчић'' у Спојницама, које су се бавиле ''занимањима'' неких личности. Освојио сам 24 поена - пермутовао два пара - а на основу чланака из Википедије сам ''доказао'' да је више логике имало да су парови били спојени онако како сам ја то урадио, него како је задато. (Хуманистичке науке су биле у питању, па у суштини није било погрешно ни овако ни онако...)

Након извесног времена видим да сам добиио прилику да поново одиграм игру. Отворим, видим да су задати исти парови, повежем како сам и први пут и - освојим опет 24 поена. Значи, ништа није било промењено.

Поново пошаљем примедбу Супервизору да сам добио идентичну спојницу са истим распоредом одговора, а онда добијем одговор:

Мислили смо да хоћете 32 поена па смо вам зато дали да поново играте.

Е, па, вала, је*е ми се за 32 поена ако се слање примедби своди само на искукавање поена...

...

I ja sam imao sličan slučaj danas, poslao sam primedbu tačnije samo ispravku u spojnicama gde je jednom režiseru pogrešno napisano prezime i kao epilog dobio sam šansu da igram tu igru opet iako mi to uopšte nije bio cilj. Ubuduće slične primedbe neću ni slati više.

p.s.Samo ignorišite ovog trola Klasičnu Budalu i dosadiće mu da piše gluposti kad vidi da nije nikome interesantan.

4 za
3 protiv
vojvoda021
2011-02-09
???

vojvoda021 napisa...

p.s.Samo ignorišite ovog trola Klasičnu Budalu i dosadiće mu da piše gluposti kad vidi da nije nikome interesantan.

Da, imas pravo, naseo sam. Ma meni on jeste interesantan, smesni su mu komentari ali totalno neprikladni. Dakle KRETEN! yes

3 za
5 protiv
Dakinsljam
2011-02-10
???

vojvoda021 napisa...

I ja sam imao sličan slučaj danas, poslao sam primedbu tačnije samo ispravku u spojnicama gde je jednom režiseru pogrešno napisano prezime i kao epilog dobio sam šansu da igram tu igru opet iako mi to uopšte nije bio cilj. Ubuduće slične primedbe neću ni slati više.

... Sećam se ovoga, to je bilo slučajno. U brzini sam umesto na "obriši primedbu" kliknuo na "obriši igru". Posle klika je već bilo kasno, jer nisam mogao da se setim koliko ste poena imali.

7 za
0 protiv
Supervizor
2011-02-10
???

Napravi čovek (ili dama) odličnu asocijaciju-tri pojma koja imaju veze i  četvrti da da bi popunio broj: znam da postoji nosač kofera ali prvi put čujem da se kaže "nosač torbi". Sa tom torbom napravi da  su šanse da pogodiš konačno rešenje ravne nuli jer odvlači misli na drugu stranu. Bolje da su ostala tri pojma (bez ove "torbe").

5 za
2 protiv
Radomir-ue
2011-02-15
???

Primedba za unetu reč OTPLOVINE:

odplovine to kao nije rec ????? uklonjeno više odpolovine divljih deponija

13 za
1 protiv
Supervizor
2011-02-15
???

limes5 kaže:

U pravu sam 100% ! Cijelih brojeva zasigurno nema više nego pozitivnih!!! Pa čovječe,ja studiram matematiku...valjda toliko znam!! Zaista,na prvi pogled bi se reklo da cijelih ima makar duplo više,ali nije tako! Rekao sam u prošloj poruci,SKUPOVI CIJELIH I PRIRODNIH BROJEVA SU EKVIPOTENTNI!!! Upravo spremam ispit iz Teorije skupova....ovo što kažem je sigurno tačno!!Vjerujte mi na riječ!

... sve je to u redu, samo što se u pitanju uopšte ne spominju skupovi.

2 za
3 protiv
Supervizor
2011-02-23
???

Supervizor napisa...

limes5 kaže:

U pravu sam 100% ! Cijelih brojeva zasigurno nema više nego pozitivnih!!! Pa čovječe,ja studiram matematiku...valjda toliko znam!! Zaista,na prvi pogled bi se reklo da cijelih ima makar duplo više,ali nije tako! Rekao sam u prošloj poruci,SKUPOVI CIJELIH I PRIRODNIH BROJEVA SU EKVIPOTENTNI!!! Upravo spremam ispit iz Teorije skupova....ovo što kažem je sigurno tačno!!Vjerujte mi na riječ!

... sve je to u redu, samo što se u pitanju uopšte ne spominju skupovi.

... Hajde,dobro...da ne pominjemo skupovefrown smiley... Recite mi koliko ima cijelih brojeva,a koliko prirodnih?

2 za
0 protiv
limes5
2011-02-23
???

Imao sam istu dilemu i nasao ovo na kraju

http://www.mathwords.com/w/whole_numbers.htm

1 za
0 protiv
Dvorska budala
2011-02-23
???

Bacago napisa...

Imao sam istu dilemu i nasao ovo na kraju

http://www.mathwords.com/w/whole_numbers.htm

...Opet nam ovo ne govori kojih ima više....Piše da je N podskup skupa Z...ali supervizor rece da se ne spominju skupovi....smiley

3 za
0 protiv
limes5
2011-02-23
???

Pitanje je neprecizno postavljeno.Prirodnih brojeva ima beskonacno mnogo,tacnije prebrojivo mnogo.Celih brojeva takodje prebrojivo mnogo.Dakle na jednoj strani imamo beskonacno mnogo brojeva,i na drugoj beskonacno mnogo brojeva.U takvim okolmostima,kada napustamo "konacnost",relacije "vise" i "manje" nisu definisane tj.nemaju smisla.Precizna formulacija ovog pitanja(a  da bi postojeci tacan odgovor bio tacan) bi trebala da glasi:Sta je od navedenog tacno:  a) N je podskup od Z   b) N=Z     c)Z je podskup od N      d) ne moze se odrediti.  Onda bi jedini tacan i ispravan odgovor bio pod a.Ovako,kako je pitanje sada postavljeno,"najtacniji" odgovor bi bio pod d(namerno kazem "najtacniji" pod znacima navoda jer formulacija pitanja nije bas najpreciznija)

P:S.I ja sam istu primedbu poslao kada sam pre 10-tak dana imao ovo pitanje,ali mi nikada nije odgovoreno!?

6 za
0 protiv
mc80
2011-02-23
???

mc80 napisa...

P.S.I ja sam istu primedbu poslao kada sam pre 10-tak dana imao ovo pitanje,ali mi nikada nije odgovoreno!?

... odgovor se šalje možda na 5% primedbi. U 95% slučajeva se ili prihvati (i dobijete mogućnost da igrate ponovo) ili odbije (i ne dobijete mogućnost da igrate ponovo).

3 za
1 protiv
Supervizor
2011-02-23
???

limes5 napisa...

... Hajde,dobro...da ne pominjemo skupovefrown smiley... Recite mi koliko ima cijelih brojeva,a koliko prirodnih?

... celih ima 2 puta više od prirodnih, a prirodnih ima 2 puta manje od celih wink

0 za
4 protiv
Supervizor
2011-02-23
???

Supervizor napisa...

limes5 napisa...

... Hajde,dobro...da ne pominjemo skupovefrown smiley... Recite mi koliko ima cijelih brojeva,a koliko prirodnih?

... celih ima 2 puta više od prirodnih, a prirodnih ima 2 puta manje od celih wink

... Ni takav rezon nije prihvatljiv.....Zaboravili ste nulu! laughwink

2 za
0 protiv
limes5
2011-02-23
???

Supervizor napisa...

Jugoslav Korac je ostavio primedbu...

(100*6+1)-9 je po vama 592?

... mozemo samo da ga uputimo na ovu poruku o igri Moj Broj.

...

Supervizor napisa...

Slobo 77 napisa...

6+3+1*75+20+7 po mom racunanju je 777 a po vasem 111

... ako neko može da provali kako bi to bilo 777, neka javi wink

...(6+3+1)*75+20+7=777

2 za
0 protiv
Lango
2011-02-23
???

limes5 napisa...

Supervizor napisa...

limes5 napisa...

... Hajde,dobro...da ne pominjemo skupovefrown smiley... Recite mi koliko ima cijelih brojeva,a koliko prirodnih?

... celih ima 2 puta više od prirodnih, a prirodnih ima 2 puta manje od celih wink

... Ni takav rezon nije prihvatljiv.....Zaboravili ste nulu! laughwink

... Ovo je više bila šala, zato i smajli na kraju. Mislim da će ovo pitanje morati da se preformuliše. Recimo, da li više ima celih ili prirodnih brojeva od -100 do +100 ili tako nekako.

4 za
0 protiv
Supervizor
2011-02-23
???

limes5 napisa...

... Hajde,dobro...da ne pominjemo skupovefrown smiley... Recite mi koliko ima cijelih brojeva,a koliko prirodnih?

... koji to beše datum, ne mogu nikako da pronađem to pitanje sad...?

3 za
0 protiv
Supervizor
2011-02-23
???

Supervizor napisa...

limes5 napisa...

Supervizor napisa...

limes5 napisa...

... Hajde,dobro...da ne pominjemo skupovefrown smiley... Recite mi koliko ima cijelih brojeva,a koliko prirodnih?

... celih ima 2 puta više od prirodnih, a prirodnih ima 2 puta manje od celih wink

... Ni takav rezon nije prihvatljiv.....Zaboravili ste nulu! laughwink

... Ovo je više bila šala, zato i smajli na kraju. Mislim da će ovo pitanje morati da se preformuliše. Recimo, da li više ima celih ili prirodnih brojeva od -100 do +100 ili tako nekako.

...Naravno da je bila šala,šalom sam i odgovorio!wink Slažem se.Pitanje bi se svakako moralo preformulisati,a možda je to upravo najbolji način...vjerovatno je na to mislio i onaj ko je sastavljao pitanje.

2 za
0 protiv
limes5
2011-02-23
???

Supervizor napisa...

limes5 napisa...

... Hajde,dobro...da ne pominjemo skupovefrown smiley... Recite mi koliko ima cijelih brojeva,a koliko prirodnih?

... koji to beše datum, ne mogu nikako da pronađem to pitanje sad...?

...Meni je to pitanje danas bilo...laugh A danas je 23. Ne znam koje je pitanje bilo po redu...smiley

2 za
1 protiv
limes5
2011-02-23
???

limes5 napisa...

Supervizor napisa...

limes5 napisa...

... Hajde,dobro...da ne pominjemo skupovefrown smiley... Recite mi koliko ima cijelih brojeva,a koliko prirodnih?

... koji to beše datum, ne mogu nikako da pronađem to pitanje sad...?

...Meni je to pitanje danas bilo...laugh A danas je 23. Ne znam koje je pitanje bilo po redu...smiley

...I meni je bilo danas to pitanje.Nego, imam pitanje za mc-a ili limesa , bez obzira sto imamo beskonacno brojeva u oba skupa, zar nije sama cinjenica da je skup prirodnih brojeva poluzatvoren dovoljna da se moze reci da celih brojeva ima vise.

1 za
2 protiv
raborg
2011-02-23
???

Primedbe su totalno smesne. Igrajte se ljudi, proverite svoje znanje ili neznanje. Naucite nesto ako niste znali. Po meni je ovo zabava. Neki se tako grcevito bore za te bodove kao da im od toga zivot zavisi.

4 za
6 protiv
olja265
2011-02-23
???

mc80 napisa...

P.S.I ja sam istu primedbu poslao kada sam pre 10-tak dana imao ovo pitanje,ali mi nikada nije odgovoreno!?

... odgovor se šalje možda na 5% primedbi. U 95% slučajeva se ili prihvati (i dobijete mogućnost da igrate ponovo) ili odbije (i ne dobijete mogućnost da igrate ponovo).

OK,to u potpunosti razumem da nemate vremena da odgovarate na primedbe,narocito ako je vise nego ocigledno da se takmicar bespotrebno zali.U svojoj primedbi sam detaljno naveo da formulacija pitanja nije u potpunosti matematicki ispravna i da ga je mozda trebalo preformulisati.Mislim da ste ovaj put pogresili sto mi niste odgovorili,ali nema veze,ionako je to sitnica na kraju krajeva wink.

 

raborg napisa...

limes5 napisa...

Supervizor napisa...

limes5 napisa...

... Hajde,dobro...da ne pominjemo skupovefrown smiley... Recite mi koliko ima cijelih brojeva,a koliko prirodnih?

... koji to beše datum, ne mogu nikako da pronađem to pitanje sad...?

...Meni je to pitanje danas bilo...laugh A danas je 23. Ne znam koje je pitanje bilo po redu...smiley

...I meni je bilo danas to pitanje.Nego, imam pitanje za mc-a ili limesa , bez obzira sto imamo beskonacno brojeva u oba skupa, zar nije sama cinjenica da je skup prirodnih brojeva poluzatvoren dovoljna da se moze reci da celih brojeva ima vise.

Nije mi jasno kakve veze sad imaju poluzatvoreni skupovi sa ovim??

olja265 napisa...

Primedbe su totalno smesne. Igrajte se ljudi, proverite svoje znanje ili neznanje. Naucite nesto ako niste znali. Po meni je ovo zabava. Neki se tako grcevito bore za te bodove kao da im od toga zivot zavisi.

Mozda si ti najsmesnija,jer ovo o cemu pisemo za tebe su po svemu sudeci spanska sela.

6 za
6 protiv
mc80
2011-02-25
???

ja ovde nista ne razumem sad i mislim da je olja u pravu

4 za
7 protiv
.
2011-02-25
???

@mc:  Mislio sam (doduse plitko) na to kako se prirodni brojevi, na brojevnoj pravoj, protezu do beskonacnosti samo na desno ,za razliku od celih.Medjutim,  iako "zdrav razum" nalaze da celih ima duplo vise, sad mi je jasno da kad se radi o beskonacnim brojevima ne mozemo reci da je neki broj duplo beskonacniji, prosto su oba beskonacna.Pretpostavljam da bi, kad bi se uporedili prirodni brojevi s realnim, mogli reci da realnih ima vise jer, npr. vec izmedju 0 i 1 ima beskonacno (neprebrojivo) mnogo realnih brojeva, pa puta jos jednom beskonacno dovodi da je beskonacnost skupa realnih brojeva viseg stepena nego prirodnih, odnosno beskonacniji je.

5 za
1 protiv
raborg
2011-02-25
???

Za supervizora. Da, nosi 24, ali je pitanja malo "dvosmisleno...

Слика:Kobe Bryant Free Throw.jpg

0 za
3 protiv
istok
2011-02-26
???

Pisalo je 2010. godina, tako da nije.

3 za
0 protiv
MILAN 1997
2011-02-26
???

Mislim da ja ipak nisam najsmesnija. Bilo je puno smesnijih od mene, cak je i supervizor imao izbor najsmesnijih primedbi koje nemaju veze s' mozgom ali 'ajde...ako ti kazes  da sam ja najsmesnija OK - prihvatam.

2 za
1 protiv
olja265
2011-02-27
???

Supervizor napisa...

Slobo 77 napisa...

6+3+1*75+20+7 po mom racunanju je 777 a po vasem 111

... ako neko može da provali kako bi to bilo 777, neka javi wink

...i kod mene je 777 :)

0 za
0 protiv
Sanja
2011-02-28
???

Sanja napisa...

Supervizor napisa...

Slobo 77 napisa...

6+3+1*75+20+7 po mom racunanju je 777 a po vasem 111

... ako neko može da provali kako bi to bilo 777, neka javi wink

...i kod mene je 777 :)

...knjigu za prvi razred osnovne u ruke...

3 za
0 protiv
Kalimist
2011-02-28
???

Preterujes Kalimist, ipak je drugi razred.Tu stvari vec postaju ozbiljnije.

6 za
1 protiv
raborg
2011-02-28
???

6+3+1*75+20+7=9+75+20+7=84+20+7=104+7=111 :) Prednost ima mnozenje :* XD

2 za
1 protiv
JoVaNa
2011-03-01
???

Supervizor napisa...

Slobo 77 napisa...

6+3+1*75+20+7 po mom racunanju je 777 a po vasem 111

... ako neko može da provali kako bi to bilo 777, neka javi wink

...Mozda si mislio (6+3+1)*75+20+7 :)

1 za
2 protiv
Bozidar85
2011-03-16
???

Zanimljiva reč u igri Slagalica:

NABRZILISANA - natjerana da nesto uradi brzo

9 za
2 protiv
Supervizor
2011-03-16
???

Ljudi dajte bre malo na "ko zna zna" lakša pitanja, jeste da je ovo kviz i samo igra, ali ovo u zadnjih par dana su pitanja za statističare i žive enciklopedije!

Pozdrav!

9 za
5 protiv
Staniša Ilić
2011-03-18
???

Jasmin Batijari napisa...

pisao sam rec ENGLENSKA a vi mi niste prihvatili.a kad je vreme isteklo odgovor je bio ENGLESKA.bio sam uznemiren.zbog jednog slova odgovor netacan.a ja u vecini slucajeva sam primetio da je i kad napises ENGLENSKA pravilno.i sada zbog tog jednog slova N imam manje poena.nije fer stvarno.neverovatno.da rec ne postoji ajde nekako moze proc,ali rec se upotrebljav i kao ENGLENSKA a vamo kaze da je odgovor netacan.nije fer.

... hm.

7 za
0 protiv
Supervizor
2011-04-20
???

Supervizor napisa...

Jasmin Batijari napisa...

pisao sam rec ENGLENSKA a vi mi niste prihvatili.a kad je vreme isteklo odgovor je bio ENGLESKA.bio sam uznemiren.zbog jednog slova odgovor netacan.a ja u vecini slucajeva sam primetio da je i kad napises ENGLENSKA pravilno.i sada zbog tog jednog slova N imam manje poena.nije fer stvarno.neverovatno.da rec ne postoji ajde nekako moze proc,ali rec se upotrebljav i kao ENGLENSKA a vamo kaze da je odgovor netacan.nije fer.

... hm.

...AMERNIKA I ENGLENSKA bice zemlja proletnerska

9 za
3 protiv
klasicna budala
2011-04-20
???

JeNste, a štNa ćNe mNo sNa VeNliNkom BriNtaniNjom? HoNće i ona biNti proNleNterNrska?

4 za
4 protiv
Марко Екмеџић
2011-04-20
???

Марко Екмеџић napisa...

JeNste, a štNa ćNe mNo sNa VeNliNkom BriNtaniNjom? HoNće i ona biNti proNleNterNrska?

...ja kad kazem..  kazem malo al glupo

9 za
3 protiv
klasicna budala
2011-04-20
???

Sram da te bude supervizore pokvario si coveku prosek , trenutni mu je  12.24 a da  si priznao rec ENGLENSKA imao bi prosek blizu 13 poena po igri. Ja sam za to da glasamo  da se Jasminu prizna rec....ja sam ZA ......i da dodam Hakala ne diraj Zasmina  j... m.... svooooju !

6 za
2 protiv
Gale Djordjevic
2011-04-20
???

Uz to, solidarno (pod sloganom "Kad možemo za Japan, možemo i za Jasmina") svakom igraču skinuti po 5% poena i direktno ih prebaciti na Jasminov nalog!

Molim Supervizora da u duhu demokratije i Povelje o ljudskim pravima ispravi surovu nepravdu!

Uz to, insistirati kod Borisa Tadića i Vuka Jeremića, da malo stisnu prestolonaslednika, da on na svadbi Kejt i Vilijama, svečano obavesti svoju kumu, kraljicu Elizabetu, da je njena mala i beznačajna zemljica, za nas od sad pa zanavek - ENGLENSKA!

I bolje im je da se mnogo ne bune, poslaćemo im Jasmina...

5 za
5 protiv
Марко Екмеџић
2011-04-20
???

Марко Екмеџић napisa...

Uz to, solidarno (pod sloganom "Kad možemo za Japan, možemo i za Jasmina") svakom igraču skinuti po 5% poena i direktno ih prebaciti na Jasminov nalog!

Molim Supervizora da u duhu demokratije i Povelje o ljudskim pravima ispravi surovu nepravdu!

Uz to, insistirati kod Borisa Tadića i Vuka Jeremića, da malo stisnu prestolonaslednika, da on na svadbi Kejt i Vilijama, svečano obavesti svoju kumu, kraljicu Elizabetu, da je njena mala i beznačajna zemljica, za nas od sad pa zanavek - ENGLENSKA!

I bolje im je da se mnogo ne bune, poslaćemo im Jasmina...

...Ma kakve molbe kakvi bakraci INISTIRATI na imenu Englenska ili kao alternativa BUK (bivse ujedinjeno kraljevstvo) u suprotnom sazvati savet bezbednosti i zatraziti donosenje nove rezolucije 1974 koja bi u slucaju odbijanja ultimatuma odobrila vojnu intarvenciju zdruzenih snaga SRBUTA ( Srbija , Burundi i Tadzikistan) sa generalom Dzasminom na celu !!!

4 za
4 protiv
Gale Djordjevic
2011-04-20
???

U jednoj od Spojnica za ovaj mesec gde treba spojiti  prezimena francuskih kompozitora sa njihovim imenima pojavljuje se i Frederik Šopen kao jedan od pojmova. Verovatno će skoro svi uspeti da pravilno povežu njegovo ime i prezime, ali budući da je čovek bio Poljak očigledno je zalutao u ovoj spojnici :-)

8 za
1 protiv
Igor 86
2011-06-16
???

Pa, otac mu je bio Francuz, pa onda nekako može i da prođe. A kasnije je dobio i francusko državljanskko. Ali ipak se smatra poljskim kompozitorom.

2 za
2 protiv
baron-samedi
2011-06-17
???

Koliko su Asocijacije postale u najmanju ruku smešne, govori i podatak da je u jednoj od njih iz ovog meseca konačno rešenje bilo identično kao i jedno polje u koloni D. Čudi me da supervizor toleriše ovakve stvari, u pravoj Slagalici tako nešto ne bi moglo  ni da se zamisli.

3 za
0 protiv
Igor 86
2011-06-23
???

Igor 86 napisa...

Koliko su Asocijacije postale u najmanju ruku smešne, govori i podatak da je u jednoj od njih iz ovog meseca konačno rešenje bilo identično kao i jedno polje u koloni D.

... i nije Vam palo na pamet da treba ostaviti primedbu nakon odigrane igre?

Naravno da nije u redu da kolona i konačno rešenje budu isti. Javite mi koja je to asocijacija pa da ispravimo.

4 za
2 protiv
Supervizor
2011-06-23
???

nevencica napisa...

moj današnji matematički izraz je TAČAN! MOLIM VAS DA PROVERITE! Koristila sam dve male zagrade, zato što program nema srednju ni veliku zagradu!

...

12 za
0 protiv
Supervizor
2011-06-28
???

ljiljana51 napisa...

MOJA ZENA JE PUKLA KAO LAJSNA I JA NEMOGU DA POGADJAM OVE ASOCIJACIJE OD NJE,AKO MOZETE POMOZITE MI DA SE RESIM SVOJE ZENE!!! UNAPRED ZHVALAN GLUPI MUZ!!!

... surprise

9 za
1 protiv
Supervizor
2011-08-01
???

Igor 86 napisa...

Koliko su Asocijacije postale u najmanju ruku smešne, govori i podatak da je u jednoj od njih iz ovog meseca konačno rešenje bilo identično kao i jedno polje u koloni D. Čudi me da supervizor toleriše ovakve stvari, u pravoj Slagalici tako nešto ne bi moglo  ni da se zamisli.

...Slažem se da je bilo loših asocijacija, ali tvrdnja da se u pravoj Slagalici ne bi moglo desiti navedeno, nije tačna.  U jednoj asocijaciji se u jednoj koloni dolazilo od  testere do zuba, a onda konačno rešenje je bilo testera.  Kad sam im ukazao na to, komentar je bio da nije bitno jer pobednik je već bio poznat.

6 za
0 protiv
Rakosnik
2011-08-02
???

Ne znam gdje ovo da stavim, pa neka bude ovdje. Nisam primjetio nista na prvu loptu o rang listama, pa mozete apropo ovoga da stavite da bude vidljivije... Nista spektakularno nemam reci lise onoga sto je ocigledno svakom iole pronicljivom covjeku koji se ovdje nadje, a to je da definitivno one rang liste su u najmanju ruku smijesne...E sad nisu smjesne zbog onih koji to rade nego zbog vas koji ste dozvolili to..Krajnje je neozbiljno da uzimate novac od ljudi(opet ponavljam NOVAC), za neke rang liste gdje se rezultati postizu ne na osnovu znanja vec na osnovu repeticije ili nasumicnog guglovanja ili  na osnovu sporije reakcije. Ovo govorim zato sto mislim(aj necu da tvrdim - nisam ekspert) da je zaista lako napraviti program gdje nije moguce npr:

/stopirati slagalicu pa natenane potraziti najduzu rijec

/ isto to sa brojevima

/zavrsiti spojnice lose, pogledati rezultate pa Jovo nanovo

/zavrsiti ko zna zna lose, pa opet jovo na novo

/pogledati konacno resenje asocijacije, pa je oplest ponovo sa jednim otvorenim poljem...

Ne dozvolite da vam se ovo desava, a nije mi jasno kako dozvoljavate do sad. Prijatno.

0 za
10 protiv
blekon
2011-10-06
???

To postoji odavno ali ne za RANG LISTU!!!!

3 za
0 protiv
MILAN 1997
2011-10-06
???

blekon napisa...

Ne dozvolite da vam se ovo desava, a nije mi jasno kako dozvoljavate do sad.

... to već sve odavno nije dozvoljeno za one koji su na rang listi.

5 za
0 protiv
Supervizor
2011-10-06
???

Meda napisa...

NeparniValjak napisa...

Kalimist napisa...

Kod slova, kada treba dati objasnjenje reci koje nema u bazi, potrebno je oceniti i reci drugih takmicara. Danas me je jedna opasno nasmejala. Rec: URASTETI; objasnjenje: URASTETI dlaka :)

...

Genijalno,od mene bi dobio 10 bonus poena!

...Malo je 10, specijalna nagrada - 1 mesec besplatno na listi :D

...

Ako se ne brijes redovno urasteti dlaka. Jel ovo dobro

4 za
10 protiv
Zaklina Kostic Ex Antic
2011-10-07
???

Supervizor napisa...

Slobo 77 napisa...

6+3+1*75+20+7 po mom racunanju je 777 a po vasem 111

... ako neko može da provali kako bi to bilo 777, neka javi wink

 

(6+3+1)*75+20+7=777 :)

...

1 za
2 protiv
Vladan Todorović
2011-10-11
???

007 napisa...

Molim Vas da ponovimo igru moj broj, jer je mom muzu isteklo vreme, dok sam ga ja omela!!! Ja sam trudna i mislila sam da imam kontrakcije, pa je propustio da odigra igru!!! Nije bilo greske na serveru, priznajem u cemu je problem i molim Vas da prihvatite moju molbu!!! Unapred zahvalna!!!

... originalno smiley

18 za
0 protiv
Supervizor
2011-10-12
???

Supervizor napisa...

Jugoslav Korac je ostavio primedbu...

(100*6+1)-9 je po vama 592?

... mozemo samo da ga uputimo na ovu poruku o igri Moj Broj.

...pa to jeste 592

1 za
2 protiv
Ilija Loncar
2011-10-12
???

Supervizor napisa...

007 napisa...

Molim Vas da ponovimo igru moj broj, jer je mom muzu isteklo vreme, dok sam ga ja omela!!! Ja sam trudna i mislila sam da imam kontrakcije, pa je propustio da odigra igru!!! Nije bilo greske na serveru, priznajem u cemu je problem i molim Vas da prihvatite moju molbu!!! Unapred zahvalna!!!

... originalno smiley

Potvrda od lekara, i priznajte, bez dileme wink. Sa srećom, Bond. Džejms Bond.

2 za
0 protiv
istok
2011-10-16
???

Pitanje za Supervizora - od kada to metonimija nije stilska figura??? Kada kliknete na taj odgovor u igri Ko zna, zna dobijete -1 poen,,,

8 za
0 protiv
Igor 86
2011-10-16
???

Igor 86 napisa...

Pitanje za Supervizora - od kada to metonimija nije stilska figura??? Kada kliknete na taj odgovor u igri Ko zna, zna dobijete -1 poen,,,

... postoji mesto gde se prijavljuju problemi sa igrama. Osim ako npr. Vi kažete jedno, a ja drugo pa onda na forumu mogu svi da diskutuju na tu temu. U ovom slučaju to nije slučaj.

4 za
1 protiv
Supervizor
2011-10-16
???

Supervizor napisa...

Igor 86 napisa...

Pitanje za Supervizora - od kada to metonimija nije stilska figura??? Kada kliknete na taj odgovor u igri Ko zna, zna dobijete -1 poen,,,

... postoji mesto gde se prijavljuju problemi sa igrama. Osim ako npr. Vi kažete jedno, a ja drugo pa onda na forumu mogu svi da diskutuju na tu temu. U ovom slučaju to nije slučaj.

...Naravno da postoji mesto za to, tamo sam vam i poslao poruku još juče. Budući da se vi niste oglasili, postavio sam je i ovde u nadi da ćete je videti...

3 za
1 protiv
Igor 86
2011-10-16
???

Igor 86 napisa...

...Naravno da postoji mesto za to, tamo sam vam i poslao poruku još juče. Budući da se vi niste oglasili, postavio sam je i ovde u nadi da ćete je videti...

... pa dobro, vikend je, neće pobeći primedba nigde ;)

4 za
0 protiv
Supervizor
2011-10-16
???

arapeen napisa...

wow, ovaj sto je pravio ovu asocijaciju pije neku mnogo jaku kafu kad je sipa kasikom a ne kasicicom...

... laugh

2 za
0 protiv
Supervizor
2011-10-17
???

Poštovani Supervizore,

poslao sam Vam triputa primedbu za igru Spojnice za datum 12.10. , ali mi niste udostojili  odgovora, čak ni da je neosnovana. Zašto?

5 za
0 protiv
istok
2011-10-20
???

istok napisa...

Poštovani Supervizore,

poslao sam Vam triputa primedbu za igru Spojnice za datum 12.10. , ali mi niste udostojili  odgovora, čak ni da je neosnovana. Zašto?

... pojma nemam. Ima preko 400 primedbi dnevno, stvarno ne pamtim pojedinačne ni znam koji je igrač šta poslao.

Možda da napišete o čemu se tačno radi ili pošaljete primedbu ponovo uz naznaku da ste je pomenuli i na forumu.

5 za
2 protiv
Supervizor
2011-10-22
???

Supervizor napisa...

istok napisa...

Poštovani Supervizore,

poslao sam Vam triputa primedbu za igru Spojnice za datum 12.10. , ali mi niste udostojili  odgovora, čak ni da je neosnovana. Zašto?

... pojma nemam. Ima preko 400 primedbi dnevno, stvarno ne pamtim pojedinačne ni znam koji je igrač šta poslao.

Možda da napišete o čemu se tačno radi ili pošaljete primedbu ponovo uz naznaku da ste je pomenuli i na forumu.

...

Važi. Samo da overim u opštini wink. Neću Vam je slati peti put, glupo je, a nije ni bitno. Mada, dosta govori....

5 za
5 protiv
istok
2011-10-22
???

istok napisa...

Važi. Samo da overim u opštini wink. Neću Vam je slati peti put, glupo je, a nije ni bitno. Mada, dosta govori....

... opet kažem, ako ne znam o čemu se radi, ne mogu ni znati zašto primedba nije usvojena. Nije isključeno da je u pitanju neki previd, ali primedbi "za spojnice" ima gomila svaki dan.

5 za
4 protiv
Supervizor
2011-10-23
???

Pitanje za učenike I razreda: koja reč nije pravilno napisana?:

 pojma nemam. Ima preko 400 primedbi dnevno, stvarno ne pamtim pojedinačne ni znam koji je igrač šta poslao  wink

1 za
5 protiv
miki12
2011-10-23
???

miki12 napisa...

Pitanje za učenike I razreda: koja reč nije pravilno napisana?:

 pojma nemam. Ima preko 400 primedbi dnevno, stvarno ne pamtim pojedinačne ni znam koji je igrač šta poslao  wink

400 surprise

2 za
1 protiv
Dakinsljam
2011-10-24
???

miki12 napisa...

Pitanje za učenike I razreda: koja reč nije pravilno napisana?:

...nije baš da je u pitanju reč, ali može biti da je greška stavljanje dve tačke odmah iza upitnika?

5 za
1 protiv
Kalimist
2011-10-24
???

Данас отворим асоцијације и у колони Б отвторим поље ЈАЈЕ. Укуцам рјешење колоне-КОКОШ али то није рјешење. Отворим у истој колони БАТАК и укуцам рјешење-ПИЛЕ. Рјешење ми се признаје с тим да је право рјешење колоне-КОКОШКА. Закључујем да су ПИЛЕ и КОКОШКА синоними али КОКОШ и КОКОШКА нису. Знам да Вас смарамо али покушајте да елеминишете овакве глупости типа МРКВА-ШАРГАРЕПА и слично!

2 za
5 protiv
Latinović Vladimir
2011-10-24
???

Latinović Vladimir napisa...

Данас отворим асоцијације и у колони Б отвторим поље ЈАЈЕ. Укуцам рјешење колоне-КОКОШ али то није рјешење. Отворим у истој колони БАТАК и укуцам рјешење-ПИЛЕ. Рјешење ми се признаје с тим да је право рјешење колоне-КОКОШКА. Закључујем да су ПИЛЕ и КОКОШКА синоними али КОКОШ и КОКОШКА нису. Знам да Вас смарамо али покушајте да елеминишете овакве глупости типа МРКВА-ШАРГАРЕПА и слично!

... Trudimo se, ali uvek može da se desi propust, naročito jer Supervizor ne koristi te izraze u svakodnevnom govoru, pa može da se desi da se jednostavno ne setim da postoji i ta varijanta. Opcija "prijavi problem sa igrom" baš zato i služi da bi se takvi problemi ispravili umesto da preko foruma svi saznaju konačno rešenje i ne bude im posle zanimljiva igra.

8 za
1 protiv
Supervizor
2011-10-24
???

Zahvaljujem Supervizoru sto mi je omogucio danas ponovno igranje igre Moj Broj i sto je uvazio moju molbu, jer nije bilo do mene nego do EPS-a ;)

Nikada nisam imao problema sa Supervizorom, svaki put su mi odgovori na moje prijave stizali u vrlo kratkom vremenskom intervalu!

5 za
2 protiv
Dejan Svjetlana Popović
2011-10-30
???

Supervizor napisa...

U ovoj temi ćemo kopirati zanimljive primedbe korisnika, čisto da vidite kako je nama zabavno i zanimljivo da ih čitamo...

...Ljudi,hvala na ovoj divnoj igri koja mi je draza od jutarnje kafe.Citam malo primedbe,ne shvatam sto se neki nesto ljute.Lepo je odigrati i uzivati u igranju.Super ste<3

5 za
0 protiv
Jelena Listes
2012-02-11
???

Kakva su ovo glupa pitanja: "Ko je izumio struju?"  Odgovor: "Nikola Tesla"
Struju niko nije "izumio", već je postojala oduvijek.
"Koji je danas datum?" Odgovor: "Prvi april", a danas je 10. mart.
Nije ovo primjedba, ali ako je u pitanju zezanje imalo bi više smisla baš na prvi april.:-)))))
Neko je postavi pitanje (600+1)-9=592? A koji bi rezultat trebao biti?
Al nema veze, ja sam veći biser. Jednom prilikom sam u srednjoj školi na kontrolnom napisala "1+1=1" Provaljivali su me pola godine.
 

4 za
1 protiv
zeki82
2012-03-10
???

zeki82 napisa...

Kakva su ovo glupa pitanja: "Ko je izumio struju?"  Odgovor: "Nikola Tesla"
Struju niko nije "izumio", već je postojala oduvijek.
"Koji je danas datum?" Odgovor: "Prvi april", a danas je 10. mart.
Nije ovo primjedba, ali ako je u pitanju zezanje imalo bi više smisla baš na prvi april.:-)))))
Neko je postavi pitanje (600+1)-9=592? A koji bi rezultat trebao biti?
Al nema veze, ja sam veći biser. Jednom prilikom sam u srednjoj školi na kontrolnom napisala "1+1=1" Provaljivali su me pola godine.
 

... igrači na rang listi dobijaju pitanja mesec dana ranije. Svi ostali će obtit to baš na 1. april.

4 za
2 protiv
Supervizor
2012-03-10
???

 

Supervizor napisa...

... igrači na rang listi dobijaju pitanja mesec dana ranije. Svi ostali će obtit to baš na 1. april.

...Da li su igrači na rang-listi upoznti sa tom činjenicm? Ako jesu, zašto se zeki82 buni? Ako nisu, zašto nisu? Ako zeki82 nije na rang-listi, kaoko je dobila ta pitanja?

4 za
2 protiv
Čika Paja
2012-03-10
???

Jesam na rang listi ali se ne bunim. Piše lijepo da nije primjedba.
Da sam imala vremena i razloga pročitala bih svako pravilo. Nisam i nemam šta da se bunim.
Toliko sam se ismijala odgovarajući na ova pitanja i željela sam da to podijelim s ostalim igračima.

3 za
1 protiv
zeki82
2012-03-11
???

U svakom slučaju, hvala na odgovorima. :-)))))

3 za
0 protiv
zeki82
2012-03-11
???

Od sada ako hoćete da okačite neku sliku na forum, ne morate više da se mislite gde da je uploadujete.

9 za
0 protiv
Supervizor
2012-03-22
???

Цане Вукић napisa...

Kalimist napisa...

Supervizor napisa...

Slobo 77 napisa...

6+3+1*75+20+7 po mom racunanju je 777 a po vasem 111

... ako neko može da provali kako bi to bilo 777, neka javi wink111 može biti tako što se to računa kao: 6+3=9+1*75=9+75=84+20=104+7=111 dakle tačno je ono što kompjuter kaže nego neki pametnjaković nije nikada čuo za zagrade i da kad bi se stavile zagrade to bi ovako izgledalo: (6+3+1)*75+20+7=777 jedino na taj način može biti 777,kao da će neki čovek da otrije novu matematiku i to da se radi prvo ono što nailazi,a ne množenje i deljenje,što bi u prevodu značilo bilo kako bilo da se prvo radi množenje i deljenje,a zatim sabiranje i oduzimanje. 

                                                                                                                          Luka

Cini mi se da je u ovoj zemlji matematicka pismenost niza nego u Avganistanu...Da li je moguce da u tolikoj meri ljudi ne znaju gde da stavljaju zagrade?

... Овај није ни чуо за заграде. Иначе, стање по питању математике ће бити све горе и горе како долазе нове генерације... Пре пар месеци такимчари у ТВ Слагалици (мислим, у полуфиналу) нису знали шта је геометријска средина два броја.

...

2 za
2 protiv
luka
2012-03-23
???

Supervizor napisa...

Jugoslav Korac je ostavio primedbu...

(100*6+1)-9 je po vama 592?

... mozemo samo da ga uputimo na ovu poruku o igri Moj Broj.

...a izvini koliko je, ako nije 592, i kakvu ulogu ima ta zagrada

5 za
0 protiv
Lenjamin Cherokee
2012-06-25
???

Veoma je lako varati. Napravi dva profila i za isti datum imas nekoliko identicnih igara (asocijacije, ko zna zna, spojnice i slova)

1 za
5 protiv
Katerina Stojanovska
2012-09-19
???

Katerina Stojanovska napisa...

Veoma je lako varati. Napravi dva profila i za isti datum imas nekoliko identicnih igara (asocijacije, ko zna zna, spojnice i slova)

...Pa naravno -.-

4 za
1 protiv
.
2012-09-25
???

Како су сирене полу жене полу птице??

2 za
6 protiv
:-)
2012-09-25
???

Iskreno, pitanja za KZZ u poslednje vreme su ludacki teska.

7 za
3 protiv
Dejan Svjetlana Popović
2012-10-25
???

Ne mogu da verujem da se neko setio pitanja 'Kada zvoni za početak četvrtog časa?' I još dodaje 'od V do VIII razreda'!!! Kakva nebuloza! Kao da sve škole u Srbiji imaju istu satnicu kao one U KRUGU DVOJKE!    BRIŠITE GLUPA PITANJA!

17 za
0 protiv
Jelena
2012-12-31
???

Stvarno nema smisla ovo smanjivanje poena...ja sam majka malog deteta,pritom radim i stvarno ne mogu da stignem svaki dan da igram...sedem jedan dan,kada uhvatim vremena i odigram u cugu 15 igara,a posto vi smanjujete poene naravno da odigram tri i iznervirano izadjem sa sajta.Ne pada mi na pamet da produzim rang listu,pa cemu???????Ne znam samo odakle vam ta glupa ideja,mnoge ste razocarali

4 za
1 protiv
daxy-mia
2013-04-27
???

Mogu još i da razumem onoga ko je postavio pitanje u spojnicama: Spojite pedagoge i njohova dela - čovek definitivno ima neviđeni kompleks kad mu na pamet padaju tako umobolna pitanja. Ali nikako ne mogu da razumem supervizora koji se i dalje podsmeva svima nama i bez imalo stida odabrava takva pitanja. Opstanak ovog sajta je pod velikim upitnikom o čemu svedoči masovno odustajanje najboljih sa rang liste!

3 za
3 protiv
Igor 86
2013-05-18
???

 

Igor 86 napisa...

Mogu još i da razumem onoga ko je postavio pitanje u spojnicama: Spojite pedagoge i njohova dela - čovek definitivno ima neviđeni kompleks kad mu na pamet padaju tako umobolna pitanja. Ali nikako ne mogu da razumem supervizora koji se i dalje podsmeva svima nama i bez imalo stida odabrava takva pitanja. Opstanak ovog sajta je pod velikim upitnikom o čemu svedoči masovno odustajanje najboljih sa rang liste!

...Tako je Igore, ja sam zato aktivan samo na forumu i to na temama koje nemaju veze sa sajtom...

1 za
2 protiv
Zare1054
2013-05-18
???

Igor 86 napisa...

Mogu još i da razumem onoga ko je postavio pitanje u spojnicama: Spojite pedagoge i njohova dela - čovek definitivno ima neviđeni kompleks kad mu na pamet padaju tako umobolna pitanja. Ali nikako ne mogu da razumem supervizora koji se i dalje podsmeva svima nama i bez imalo stida odabrava takva pitanja. Opstanak ovog sajta je pod velikim upitnikom o čemu svedoči masovno odustajanje najboljih sa rang liste!

Nisam sreo te spojnice, ali Iz glave cu nabrojati bar 5 dela iz domena pedagogije ili znacajnih imena u toj oblasti, recimo - Rusoov "Emil ili o vaspitanju", Vodic za negu beba Bendzamina Spoka, radovi Marije Montesori, ogroman deo Platonove 'Drzave' je posvecen vaspitanju i indoktrinaciji najmladjih, Hilova Slobodna skola iz Samerhila, itd., tako da predmet spojnice sam po sebi nije sporan, ali se uvek moze uciniti takvim izborom nekih dela i autora koji se uce samo za ispit na Pedagoskom i nigde vise. Ali tako je i sa svim drugim oblastima. Meni mnogo vise smetaju nemastovite, trivijalne i banalne spojnice u kojima treba povezati evropske drzave i glavne gradove, imena i prezimena pojedinaca koji samo iz rerne sto ne vire, itd.

6 za
0 protiv
Erazmo
2013-05-18
???

Nešto sam novo naučila u današnjoj spojnici:
da je glavni grad Velike Britanije - Engleska....
hi, hi, hi....:)

3 za
1 protiv
zeki82
2013-06-02
???

Dva dana mi je kom p bio na popravci i kad sam se danas ulogovao vidim da su mi svi rezučtati obrisani. Odigrao sve partije od prvog dana do petka, 05.jula 2013. pa molim supervizora da mi vrati moje rezultate! Unapred hvala!

1 za
0 protiv
jagodinsky
2013-07-07
???

Evo još jedno bisera:
Ko zna zna: Pravo ime pevačice Seke Aleksić? Odgovor "Svetlana"

Ispravka! Prije izvjesnog vremena, u nekim novinama sam pročitala da je pravo ime dotične Zuhra, prezime zaboravila. Aleksić je navodno prezime njene majke.
Al dobro, ko će sve tim novinama vjerovati, i nije neka informacija vrijedna pamćenja:) Seka je ok, mada njene pjesme odavno ne slušam:)
Pozzzzzz.....

2 za
3 protiv
zeki82
2013-08-07
???

Da li se ikome desilo da kompjuter ne ponudi tačan broj u igri Moj broj?
Ja stalno vrebam pa nikako:)
Mašina uvijek nekako iskopa pravu kombinaciju... za razliku od mene;)

2 za
3 protiv
zeki82
2013-08-09
???

zeki82 napisa...

Da li se ikome desilo da kompjuter ne ponudi tačan broj u igri Moj broj?
Ja stalno vrebam pa nikako:)
Mašina uvijek nekako iskopa pravu kombinaciju... za razliku od mene;)

... Program je tako napravljen da daje samo kombinacije brojeva za koje postoji rešenje.

4 za
0 protiv
Supervizor
2013-09-01
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0230 sec.

Copyright © 2024