NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

greska u ko zna zna

na pitanje ko je izumeo parnu masinu,nijedno od navedenih nije bilo James Watt,sto je ujedno i tacan odgovor!

0 za
10 protiv
Jasminaaa
2011-03-22
???

Jasminaaa napisa...

na pitanje ko je izumeo parnu masinu,nijedno od navedenih nije bilo James Watt,sto je ujedno i tacan odgovor!

...Nažalost, Džejms Vat zaista nije izumitelj parne mašine.

Prvu praktičnu parnu mašinu je izumeo Tomas Sejveri 1698. godine, a prva komercijalna parna mašina je izum Tomasa Njukomena iz 1712. godine.

Vat je parnu mašinu usavršio u periodu 1763-1775, a unapređenja je bilo uveliko i tokom XIX stoleća.

11 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-03-22
???

 tako na jednoj od spojnica je bilo da se spoje price i po cemu su poznate..i bilo je da je tacno pepeljuga i otrovna jabuka i snezana i staklena cipelica...a ustvari je trebalo obrnuto;)

snezana i otrovna jabuka i pepeljuga i staklana cipelica

4 za
1 protiv
Maja4.5.
2011-03-22
???

Dobro, ali to nema veze sa ovim pitanjem iz "Ko zna, zna" wink

4 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-03-22
???

Maja4.5. napisa...

 tako na jednoj od spojnica je bilo da se spoje price i po cemu su poznate..i bilo je da je tacno pepeljuga i otrovna jabuka i snezana i staklena cipelica...a ustvari je trebalo obrnuto;)

snezana i otrovna jabuka i pepeljuga i staklana cipelica

... nije bilo obrnuto, ali jeste bilo igrača koji ne čitaju šta piše kada se pojavi zeleni prozor sa parovima.

5 za
0 protiv
Supervizor
2011-03-22
???

Supervizor napisa...

Maja4.5. napisa...

 tako na jednoj od spojnica je bilo da se spoje price i po cemu su poznate..i bilo je da je tacno pepeljuga i otrovna jabuka i snezana i staklena cipelica...a ustvari je trebalo obrnuto;)

snezana i otrovna jabuka i pepeljuga i staklana cipelica

... nije bilo obrnuto, ali jeste bilo igrača koji ne čitaju šta piše kada se pojavi zeleni prozor sa parovima.

...hm,ok

1 za
0 protiv
Maja4.5.
2011-03-23
???

Марко Екмеџић napisa...

Dobro, ali to nema veze sa ovim pitanjem iz "Ko zna, zna" wink

...znam da nema veze,ali eto sjetila sam se ovoga pa sam napisala..pozz

2 za
0 protiv
Maja4.5.
2011-03-23
???

Maja4.5. napisa...

Supervizor napisa...

Maja4.5. napisa...

 tako na jednoj od spojnica je bilo da se spoje price i po cemu su poznate..i bilo je da je tacno pepeljuga i otrovna jabuka i snezana i staklena cipelica...a ustvari je trebalo obrnuto;)

snezana i otrovna jabuka i pepeljuga i staklana cipelica

... nije bilo obrnuto, ali jeste bilo igrača koji ne čitaju šta piše kada se pojavi zeleni prozor sa parovima.

...hm,ok

...ali ipak ja sam sve tacno odgovorila,a onda mi je pokazalo samo ovo da nije tacno,tj.dole u tacnim rjesenjima je bilo pepeljuga-otrovna jabuka;snezana-staklena cipelica...znam dobro da je ovako pisalo....a to nije tacno:)

pozz

2 za
0 protiv
Maja4.5.
2011-03-23
???

Maja4.5. napisa...

...ali ipak ja sam sve tacno odgovorila,a onda mi je pokazalo samo ovo da nije tacno,tj.dole u tacnim rjesenjima je bilo pepeljuga-otrovna jabuka;snezana-staklena cipelica...znam dobro da je ovako pisalo....a to nije tacno:)

... čisto sumnjam da bi mi ovo promaklo, ali mogu proveriti ako napišete koji je datum u pitanju.

3 za
0 protiv
Supervizor
2011-03-23
???

Supervizor napisa...

Maja4.5. napisa...

...ali ipak ja sam sve tacno odgovorila,a onda mi je pokazalo samo ovo da nije tacno,tj.dole u tacnim rjesenjima je bilo pepeljuga-otrovna jabuka;snezana-staklena cipelica...znam dobro da je ovako pisalo....a to nije tacno:)

... čisto sumnjam da bi mi ovo promaklo, ali mogu proveriti ako napišete koji je datum u pitanju.

...nisam bas sigurna,ali mislim da je upitanju 15.3.2011.

hvala...

1 za
0 protiv
Maja4.5.
2011-03-23
???

Maja4.5. napisa...

Supervizor napisa...

Maja4.5. napisa...

...ali ipak ja sam sve tacno odgovorila,a onda mi je pokazalo samo ovo da nije tacno,tj.dole u tacnim rjesenjima je bilo pepeljuga-otrovna jabuka;snezana-staklena cipelica...znam dobro da je ovako pisalo....a to nije tacno:)

... čisto sumnjam da bi mi ovo promaklo, ali mogu proveriti ako napišete koji je datum u pitanju.

...nisam bas sigurna,ali mislim da je upitanju 15.3.2011.

hvala...

...ili je 01.01.2011.  .........

1 za
0 protiv
Maja4.5.
2011-03-23
???

Maja4.5. napisa...

Maja4.5. napisa...

...nisam bas sigurna,ali mislim da je upitanju 15.3.2011.

hvala...

...ili je 01.01.2011.  .........

... nije. Proverio sam ceo mart, nema toga. Zato je najbolje da se primedbe ostave nakon odigrane igre, jer je onda mnogo lakše odmah ispraviti jer sistem uz Vašu primedbu snimi i koji je datum u pitanju.

3 za
0 protiv
Supervizor
2011-03-23
???

Supervizor napisa...

Maja4.5. napisa...

Maja4.5. napisa...

...nisam bas sigurna,ali mislim da je upitanju 15.3.2011.

hvala...

...ili je 01.01.2011.  .........

... nije. Proverio sam ceo mart, nema toga. Zato je najbolje da se primedbe ostave nakon odigrane igre, jer je onda mnogo lakše odmah ispraviti jer sistem uz Vašu primedbu snimi i koji je datum u pitanju.

...ok...hvala

1 za
0 protiv
Maja4.5.
2011-03-24
???

Maja4.5. napisa...

Supervizor napisa...

Maja4.5. napisa...

Maja4.5. napisa...

...nisam bas sigurna,ali mislim da je upitanju 15.3.2011.

hvala...

...ili je 01.01.2011.  .........

... nije. Proverio sam ceo mart, nema toga. Zato je najbolje da se primedbe ostave nakon odigrane igre, jer je onda mnogo lakše odmah ispraviti jer sistem uz Vašu primedbu snimi i koji je datum u pitanju.

...ok...hvala

...nema problema...mislim da je to bio 1.1.2011,jer tad sam osvojila 32 poena

1 za
0 protiv
Maja4.5.
2011-03-24
???

U današnjem (25.3.) ''Ko zna zna'' za nas ''nesvrstane'' (u rang listu) pojavi se pitanje ''Koliko sinova je imala CARICA Milica?''... Odmah kec iz istorije onom ko je to pitanje poslao, ali i onome ko ga je odabrao (supervizoru?). Mi smo u našoj istoriji imali samo dve carice - Jelenu, ženu cara Dušana i Anu, ženu njegovog sina cara Uroša ''nejakog''. A to što je narod u svojim legendama KNEZA Lazara proglasio za cara, pa samim tim i njegovu ženu Milicu za caricu, nešto je sasvim drugo... S poštovanjem, HZNS, profesor istorije.

5 za
1 protiv
hzns
2011-03-25
???

hzns napisa...

U današnjem (25.3.) ''Ko zna zna'' za nas ''nesvrstane'' (u rang listu) pojavi se pitanje ''Koliko sinova je imala CARICA Milica?''... Odmah kec iz istorije onom ko je to pitanje poslao, ali i onome ko ga je odabrao (supervizoru?). Mi smo u našoj istoriji imali samo dve carice - Jelenu, ženu cara Dušana i Anu, ženu njegovog sina cara Uroša ''nejakog''. A to što je narod u svojim legendama KNEZA Lazara proglasio za cara, pa samim tim i njegovu ženu Milicu za caricu, nešto je sasvim drugo... S poštovanjem, HZNS, profesor istorije.

...to me je podsetilo da je još davno bilo pitanje "ko je bio prvi srpski kralj", sa netačnim odgovorom Stefan prvovenčani, ali se ne sećam kad je tačno postavljeno.

2 za
0 protiv
Kalimist
2011-03-25
???

hzns napisa...

A to što je narod u svojim legendama KNEZA Lazara proglasio za cara

... za ovo sam znao, ali sam totalno prevideo da je Milica njegova žena u trenutku kada sam "pustio" pitanje, pa ne može onda ni ona biti carica.

4 za
0 protiv
Supervizor
2011-03-25
???

Maja4.5. napisa...

Maja4.5. napisa...

Supervizor napisa...

Maja4.5. napisa...

Maja4.5. napisa...

...nisam bas sigurna,ali mislim da je upitanju 15.3.2011.

hvala...

...ili je 01.01.2011.  .........

... nije. Proverio sam ceo mart, nema toga. Zato je najbolje da se primedbe ostave nakon odigrane igre, jer je onda mnogo lakše odmah ispraviti jer sistem uz Vašu primedbu snimi i koji je datum u pitanju.

...ok...hvala

...nema problema...mislim da je to bio 1.1.2011,jer tad sam osvojila 32 poena

...super vizoru da li ste provjerili ovaj datum??

0 za
0 protiv
Maja4.5.
2011-03-25
???

Maja4.5. napisa...

Maja4.5. napisa...

Maja4.5. napisa...

Supervizor napisa...

Maja4.5. napisa...

...ili je 01.01.2011.  .........

... nije.

...nema problema...mislim da je to bio 1.1.2011,jer tad sam osvojila 32 poena

...super vizoru da li ste provjerili ovaj datum??

... ovo "nije" se odnosilo i na 01.01.2011. Prvog januara su bile neke spojnice sa matematičkim izrazima.

1 za
0 protiv
Supervizor
2011-03-25
???

Supervizor napisa...

Maja4.5. napisa...

Maja4.5. napisa...

Maja4.5. napisa...

Supervizor napisa...

Maja4.5. napisa...

...ili je 01.01.2011.  .........

... nije.

...nema problema...mislim da je to bio 1.1.2011,jer tad sam osvojila 32 poena

...super vizoru da li ste provjerili ovaj datum??

... ovo "nije" se odnosilo i na 01.01.2011. Prvog januara su bile neke spojnice sa matematičkim izrazima.

...ok,hvala..nije vise ni bitno

1 za
0 protiv
Maja4.5.
2011-03-25
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0110 sec.

Copyright © 2024