NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Prijavljivanje za kviz "Visoki napon"

Za sve zainteresovane za učešće u "Visokom naponu", od urednika kviza sam dobio sledeću informaciju:

"Kviz Visoki napon će u narednom periodu doživeti određene promene u igri kao i u scenografiji. Testiranje će se obaviti u drugom delu godine /septembar,oktobar/. Kupon za prijavu će izlaziti u avgustu i septembru u POLITICI, ali o svemu ćete biti blagovremeno obavešteni putem medija. Do tada će se emitovati već snimljene emisije."
15 za
2 protiv
Марко Екмеџић
2011-03-24
???

Marko, imao sam nameru da malo polemišem sa tobom na temu "Spremanje za kviz"; naime, ja tu imam neke svoje teorije (a i praksu) koje se ne poklapaju u potpunosti sa tvojim. Ali, odustao sam. A sada vidim da je možda bolje tako smiley, jer ti, izgleda, imaš neke specijalne veze sa uredništvom "Visokog napona". Ako, ako, svaka čast, i hvala na informaciji. Neka nama našeg insajdera na RTSsmiley

4 za
1 protiv
Čika Paja
2011-03-24
???

Informaciju sam prosledio verujući da će biti korisna onima koji žele da se, kao i ja prijave za kviz.

Što se izvora tiče, odaću Vam "tajnu" - pošaljete mail na kontaktcentar@rts.rs, i posle nekoliko dana Vam stigne i odgovor.

Slobodno polemišite, to je mnogo korisnije od Srbima tako drage igre "teorije zavere"... uzgred, da imam "specijalne veze", verovatno bih uzeo više od 250.000...

4 za
2 protiv
Марко Екмеџић
2011-03-24
???

Марко Екмеџић napisa...

Informaciju sam prosledio verujući da će biti korisna onima koji žele da se, kao i ja prijave za kviz.

...da imam "specijalne veze", verovatno bih uzeo više od 250.000...

Sad mi nije jasno - ako si već bio na kvizu i uzeo 250.000 (kao što se iz napisanog može zaključiti), čemu onda ponovno prijavjivanje? Onda si valjda već u njihovoj bazi podataka i sami će te zvati kad nađu za shodno (evo moj slučaj)

4 za
2 protiv
Čika Paja
2011-03-24
???

Menjaju pravila, pa nije isključeno da im se "zagubi" i baza podataka... bio sam u jesen 2009, ove sezone su najavili da će me zvati (opet sam poslao mail i pitao), ali nisu, pa mislim da neće biti zgoreg da se prijavim.

Na testiranju, u leto 2009. godine, rekli su da sa jednim uspešnim testiranjem, prijava važi 2 ili 3 sezone. E sad, da li je 2 ili 3, to oni znaju... ili od novog ciklusa sve ide iznova?

3 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-03-24
???

Eto, znanja nikad dovoljno, uvek može još nešto da se naučismiley.

Zaključak: ako nas ne pozovu do avgusta, prijavićemo se ponovo!

B.t.w.: i ti mene možeš sutra videti na TV (do duše, samo na tenderu, ali bolje išta nego ništa).

1 za
0 protiv
Čika Paja
2011-03-24
???

Pratim redovno, termin petkom u 21h je rezervisan za "Napon" smiley

Kako Vam je ime?

1 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-03-24
???

Марко Екмеџић napisa...

Kako Vam je ime?

Prvo sam planirao da budem  malo zagonetan (u duhu kvizova), ali hajde-de - Stevan.

Gledaćemo se, evo sad vidim, DANAS - uzajamno.

0 za
0 protiv
Čika Paja
2011-03-24
???

Ljudi, moze mala pomoc? Razmisljao sam da se odmah posle emitovanja Slagalice prijavim kod Dekija. Sta mislite, da li je to pametno?

 

Inace, Stevane, obavezno gledam =)

5 za
4 protiv
Zare1054
2011-03-24
???

Momci ja necu biti uz TV sutra ali drzim fige... yes

 

Žare, ne može odmah, samo kada se organizuju testiranje...


 

3 za
0 protiv
Fellow
2011-03-24
???

Fellow napisa...

 

 

Žare, ne može odmah, samo kada se organizuju testiranje...


 

...pa nisam mislio odmah da idem nego da posaljem prijavu.....Koliko dugo treba otprilike da cekam na poziv?

2 za
4 protiv
Zare1054
2011-03-24
???

Testiranja nsu tokom jednog dana, za više grupa, a onda pozivaju nakon nekoliko nedelja, zavisno od dinamike snimanja. Ja sam na testiranju bio u junu, snimao u septembru, a emitovanje je bilo u novembru

1 za
1 protiv
Марко Екмеџић
2011-03-25
???

 

 Marko, hvala na dobrodošloj informaciji.

1 za
1 protiv
dehar2
2011-03-26
???

Jel to Marko koji je bio u Supergeniju 25. marta?

1 za
1 protiv
jagodinsky
2011-03-26
???

Jeste, taj sam smiley

3 za
1 protiv
Марко Екмеџић
2011-03-26
???

Čika Paja napisa...

Eto, znanja nikad dovoljno, uvek može još nešto da se naučismiley.

Zaključak: ako nas ne pozovu do avgusta, prijavićemo se ponovo!

B.t.w.: i ti mene možeš sutra videti na TV (do duše, samo na tenderu, ali bolje išta nego ništa).

...

Pa sinoc je bila utakmica,a posle nje nije bio Visoki napon

2 za
1 protiv
onshort
2011-03-26
???

Da, nisu čak prebacili ni na RTS2... pih, Tijanić!

1 za
1 protiv
Марко Екмеџић
2011-03-26
???

E, da , baš me je razočaralo (a i neke moje prijatelje) kad sam video da je utakmica. Moja lična procena je da će tu epizodu kviza emitovati u repriznom terminu, u ponedeljak u 15.10. Sad sam proveravao na sajtu RTS, ima u programskoj šemi Živi bili, pa videli.

Nego, Marko, gledao sam u petak "Super genija". Bio si dobar (voleo bih jednom sa tobom da odmerim snage, čini mi se da smo tu negde što se znanja tiče), ali kao prvo stvarno nisi imiao sreće pri izboru oblasti, a kao drugo protivnik ti je (ruku na srce) bio dosta jak. Baš u vezi sa tim kvizom imao bih par pitanja:

1) Kada je snimana epizoda emitovana u petak (interesuje me jer ovi na RTS stvarno mnooogo gnjave - ovo što je trebalo da bude emitovano sada, a još nije, snimano je 17. novembra, verovao ili ne). U ugovorima uvek stoji nekl član u vezi sa dužinom prethodnog nepojavljivanja na TV - konkretno na B92 za "Narod protiv" to je bilo 2 meseca. Stoga želim da vidim kada bih mogao da se prijavim i za "Super genija", a da mi "Visoki napon" ne bude smetnja. Osim toga, da li mi možeš reći koliko obično prođe vremena od prijavljivanja do samog snimanja? Ukratko rečeno, interesuje me dinamika od prijavljivanja do emitovanja.

2) Da li uopšte ima svrhe prijavljivati se sada, uzevši u obzir poodmakli stadijum "Super genija"? Ako je sada takmičenje u fazi nekih , šta znam, osmina ili četvrtina finala, onda je možda primerenije sačekati sledeći ciklus?

3 za
1 protiv
Čika Paja
2011-03-26
???

Skupo me je koštala pogrešna procena.

Obzirom da je snimanje brzo, i bez gnjavaže, bio sam u studiju dok su snimane i epizode pre moje, i učinilo mi se da ću imati više sreće sa zagonetnom oblasti, nego što bih imao sa npr. "Našom malom klinikom", i posebno sa NObelom za mir, gde sam znao da bih teško vezao više od dva odgovora za redom.

Pokazalo se da mi je procena bila loša, jer bih kod NMK imao sigurno 3-4 vezana odgovora, obzirom da su prvih 4-5 pitanja uvek lakša od narednih.

Međutim, izvukao sam pitanja o skeletu, i mada sam, onako po sećanju, zaista sa odgovorima uvek bio blizu, propustio sam priliku da lakše uzmem 6, 8 ili više poena, koji bi nastavak kviza obojili možda i drugačije.

No, platio sam svoju grešku taman sa tih još 4-6 poena koji su mogli da prevagnu u nastavku takmičenja. Uz to, potpuno sam zablokirao kod pitanja iz vaterpola, tj. nisam prepoznao Prlainovića na slici.

Protivnik (Bojan) jeste dobar, i nije nezasluženo pobedio, koliko ja sebi zameram pogrešnu procenu. Dakle, verujem da bih ga pobedio da sam bolje odigrao drugu igru.

Dobro mu je išla opšta kultura, iako mislim da je jači od mene u informisanosti o svakodnevnom sportu, a da sam ja jači u onim, nazovimo ih opšte školskim znanjima (kneginje Zorke se nije setio npr. niko).

Kviz se snima u cugu po 5 ili čak više epizoda, i i emituju se obično nakon nekih 15-20 dana. Ne znam kakva im je trenutno dinamika, i koliko su blizu superfinalnom ciklusu, u kom su samo pobednici prethodnih ciklusa, pa zato ne znam vredi li sada se i prijavljivati. A opet, šta Vas košta da probate, to je samo cena SMS-a, na kraju krajeva.

E sad... Principijelno jeste bitno koliko je vremena prošlo od poslednjeg učešća ali i emitovanja kviza, i imaju nepisano pravilo o bar 4-6 meseci razmaka, pa bi to možda bio argument da ne traćite priliku sada. Mada, ako se prijavite, i pozovu Vas, možda se i dogovorite sa njima. Mene su prvi put zvali početkom januara, ali zbog posla tada nisam mogao, pa su me kasnije zvali sad u martu.

Imaju i oni neki interni spisak, pa je gospodin Živorad, kao iskusni kvizadžija, koji je sa mnom bio u prvoj emisiji, pozvan naknadno, kad im je iznenada otkazao jedan od takmičara za taj dan.

Prijavljivanje za sledeći ciklus će biti u septembru, obzirom da kad dođe leto, i ovaj kviz pauzira, kao i većina drugih.

6 za
2 protiv
Марко Екмеџић
2011-03-26
???

Veliko hvala na zaista iscrpnom odgovoru. Sad ću imati neke elemente za procenu situacije i donošenje odluke šta činiti.indecision

1 za
2 protiv
Čika Paja
2011-03-26
???

Nema na čemu.

Nemam preveliko iskustvo u kvizovima, ali ono što sam primetio, rado ću podeliti sa svakim koga interesuje.

3 za
2 protiv
Марко Екмеџић
2011-03-26
???

Stevane, tj. Čika Pajo, solidan tender večeras u "Visokom naponu", iako je odgovor nažalost pogrešan, no nije u principu Vaša greška.

Nagon za smrću nije po Frojdu "Tanatos", već po Vilhelmu Štekelu, Frojdovom sledbeniku.

Naravno, i pojam "Eros" je post-frojdovski.

Frojd je nagon za smrću nazivao jednostavno "Todestrieb", što na nemačkom zaista znači nagon za smrću.

Zapravo, Vi ste odgovorili onako kako su organizatori i zamislili odgovor, tako da je greška suštinski njihova.

Vama svakako čestitka na uzetom novcu, i šteta što je računar bio protiv Vas, pa niste došli do stolice smiley

Uzgred, takmičari nažalost večeras nisu bili u formi... da li je trema, ili šta god, ali se časne starine nisu snašle... koliko god im ionako kilavi Pantelić pomagao smiley

4 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-04-01
???

Marko, puno hvala na lepim rečima, a tender bi bio solidniji da je bio od 200.000, kao što je bilo šansi. Ali, daj šta daš. Kao u svakom kvizu, bitnije je pogoditi zamisao organizatora nego biti tačan. Što se računara tiče, iskern da budem, meni više odgovara nekoliko tendera pre sedanja u stolicu znanja (kao što mi još uvek više "paše" Eros umesto Tanatosa). Do stolice su nama koji smo ostai u "očekujućem rejonu" (termin upotrebljen zbog "profesionalne deformacije") najavili da pozivanje možemo očekivati u aprilu. Navedeni mesec jer upravo počeo, pa ... živi bili, pa videli.

A takmičarima u "stolici znanja ne treba previše zamerati, ipak treba razumeti da godine čine svoje (kao što ja to sada mogu da shvatim, jer sam im ipak mnogo bliži po godinama nego ti, mada se trudim da se to ne primećuje - stoga bih više voleo da mi se ne obraćaš sa "Vi", ako ti ne smeta).

A šta je sa tobom u vezi sa "Visokim naponom"?

1 za
1 protiv
Čika Paja
2011-04-01
???

Марко Екмеџић napisa...

Nagon za smrću nije po Frojdu "Tanatos", već po Vilhelmu Štekelu, Frojdovom sledbeniku.

Naravno, i pojam "Eros" je post-frojdovski.

Naravno, kao što sam ti u nekom od prethodnih postova napisao, čovek se uči dok je živ; ovo nisam znao i stoga hvala na preciziranju.

1 za
0 protiv
Čika Paja
2011-04-01
???

Može, "Vi" je previše zvanično za ljude koji nisu generacijskimnogo udaljeni.

Ja čekam prijavljivanje za taj famozni novi "Visoki napon", obzirom da me nisu zvali ove godine ni jednom... mada, ako snimanja još traju, ko zna :)

I slažem se sasvim, pragmatično gledano, uopšte ne bi bilo zgoreg uhvatiti tender ili dva, pa tek onda sesti u stolicu. Šta god ko pričao, neka doza treme apsolutno uvek postoji, a sjajan način da se razbije je učešće u tenderu... još ako je uspešno, mašala! :)

Deke i bake iz večerašnjeg takmičenja su se mahom utopile u more treme, ali im se ništa ne zamera, pokušali su, neki nešto i osvojili, a svima im ostaje interesantno i nesvakidašnje iskustv :)

1 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-04-01
???

 

 Čitam danas intervju sa Dejanom Pantelićem u TV dodatku lista "Blic" i pročitam da kviza "Visoki napon" više nema- bar ne pod tim imenom. Da li neko zna nešto o tome? Svojevremeno sam pisao RTS-u i tada mi je rečeno da će kviz opstati, uz određene promene. Da li da ovo shvatim kao "gaf" g- dina Pantelića, ili...?

7 za
1 protiv
dehar2
2011-08-12
???

dehar2 napisa...

 

 Čitam danas intervju sa Dejanom Pantelićem u TV dodatku lista "Blic" i pročitam da kviza "Visoki napon" više nema- bar ne pod tim imenom. Da li neko zna nešto o tome? Svojevremeno sam pisao RTS-u i tada mi je rečeno da će kviz opstati, uz određene promene. Da li da ovo shvatim kao "gaf" g- dina Pantelića, ili...?

...znam ja nesto o tome

5 za
8 protiv
klasicna budala
2011-08-12
???

klasicna budala napisa...

...znam ja nesto o tome

...I, šta,sad si ti pametan, za razliku od nas ostalih?! Kao da želiš da porekneš sam sebe (svoj nick)?

5 za
4 protiv
Čika Paja
2011-08-12
???

Šteta što na RTS - u  ne vraćaju kviz  Sam protiv svih ; to bi bilo pravo osveženje umesto Visokog napona, a i  nije se dugo emitovao ( emitovao se sličan njemu na B92 - Narod protiv ).

6 za
4 protiv
Paun93
2011-08-12
???

Čika Paja napisa...

klasicna budala napisa...

...znam ja nesto o tome

...I, šta,sad si ti pametan, za razliku od nas ostalih?! Kao da želiš da porekneš sam sebe (svoj nick)?

...i kao da.. leeetim kada hooodam  , kao da leeetim kada hooodam

3 za
7 protiv
klasicna budala
2011-08-13
???

klasicna budala napisa...

...i kao da.. leeetim kada hooodam  , kao da leeetim kada hooodam

...Stara narodna poslovica kaže:

"Ko je lud, ne budi mu komparativ!"

6 za
5 protiv
Čika Paja
2011-08-13
???

Ko se slaze da treba promeniti "duhovitog"  voditelja kviza "Visoki napon"angry?

8 za
4 protiv
Nuredin Gebreselasije
2011-08-16
???

 

 Ya sada promenjeno ime- sada je "Veliki izazov" . Kupon za prijavljivanje u Politikinom TV dodatku (petkom).

7 za
0 protiv
dehar2
2011-08-26
???

E, baš ti danke. Ovo ti nikad neću oprostiti zaboraviti.smiley

4 za
0 protiv
Čika Paja
2011-08-26
???

Evo konačno i konkretne vesti o novom kvizu ("Drop the money") na TV Pink koji je dehar2 najavio na ovom sajtu . Zvaće se "Multimilioner", a vodiće ga Dragan Nikolić (a ne najavljena Nataša Ninković). Prikazivanje počinje u utorak, 13. septembra u 21 h.

Link na stranu sa uputstvom za prijavljivanje je http://www.rtvpink.com/multimilioner/.

Svim takmičarima puno sreće. Naravno, pokušaću i ja.

4 za
1 protiv
Čika Paja
2011-09-06
???

 

 Zahvaljujem na dragocenim informacijama. Da li je potrebno reći da ću pokušati.

4 za
1 protiv
dehar2
2011-09-06
???

Mada, gledajući večeras ovaj glupavi "Porodični obračun" na tom istom "Pinku", bojim se da ne treba očekivati previše ni od "Multimilionera". Voleo bih da se pokaže da nisam u pravu, tim pre što sam već počeo sa prijavljivanjem.

2 za
0 protiv
Čika Paja
2011-09-06
???

E, da, tek sada kad sam dobio poziv na kasting, setio sam se da na YouTube pogledam kako izgleda kviz "Drop The Money". Utisci: tipično za "Pink"  - glupavo, za zabavu širokih narodnih masa, kao što sam se i bojao. Mene tamo nećete gledati.

4 za
1 protiv
Čika Paja
2011-09-07
???

Da li se neko do sad prijavio za Veliki izazov?

5 za
0 protiv
Zare1054
2011-09-13
???

 

 Kao što sam već napisao, kupon za prijavljivanje za kviz "Veliki izazov" izlazi u dodatku dnevnog lista "Politika" petkom. Prijavio sam se i očekujem da me pozovu na testiranje. Nadam se da sam pomogao. Pozdrav

5 za
0 protiv
dehar2
2011-09-13
???

Na Pink jesam alergičan al na lovu nisam. Nedavno sam saznao za kviz i slao prijave 2-3 puta ali još ne znam kakva su pravila i kako taj kviz izgleda? Ako je nešto kao Trenutak istine onda bolje  povučem prijave i da tražim pare nazad! Mnogo sreće starim kvizadžijama.

4 za
1 protiv
jagodinsky
2011-09-13
???

Prijave treba da "skoncentrišeš", jer se jednom nedeljno stanje resetuje, kao i kod svih kvizova gde je prijavljivanje pomoću SMS. A ako si nestrpljiv da pre večeras u 21 h vidiš kako to "takmičenje" izgleda, idi na YouTube i ukucaj "Drop The Money". Inače, ni ja nisam alergičan na "šušku", ali ne baš po svaku cenu.

3 za
1 protiv
Čika Paja
2011-09-13
???

Je l' bio juče taj kviz na Pinku? Gledao sam fudbal, a u poluvremenu bio Dragan Nikolić, pričao nešto, čini mi se nikakve veze sa kvizom nije bilo.

3 za
0 protiv
baron-samedi
2011-09-14
???

baron-samedi napisa...

Je l' bio juče taj kviz na Pinku? Gledao sam fudbal, a u poluvremenu bio Dragan Nikolić, pričao nešto, čini mi se nikakve veze sa kvizom nije bilo.

...tako ti je to na pinku, nijedan njihov kviz nema veze sa kvizom

5 za
0 protiv
klasicna budala
2011-09-14
???

baron-samedi napisa...

...čini mi se nikakve veze sa kvizom nije bilo.

...Bilo je utoliko što će Gaga voditi taj kviz, pa je pričao o svom "liku i delu". Pominjan je i kviz (više usput).  Sve u svemu: "cilj teme - da prođe vreme", to jest da se popuni termin. A taj njihov kviz više liči na reality show nego na kviz, u šta ćemo se valjda sledećeg utorka ipak uveriti. 

2 za
0 protiv
Čika Paja
2011-09-14
???

Kviz koji ce se prikazivati je cista pervertizacija  znanja i svodjenje coveka na obicnog gramzivca. Cilj ovog skaradnog projekta je trivijalizovanje i banalizovanje kviz koncepta generalno. Sama ideja da hrpa para stoji ispred takmicara i da je takmicar nateran da se bukvalno grabi za novac je budalasta i nakaradna. A to sto su ucesnici par bliskih osoba donosi posebnu kicastu dimenziju i zutom nijansom boji ovaj koncept , svodеци ga na ravan blasfemicnih emisija poput "Trenutaka istine" ili "Мenjam zenu"!

8 za
0 protiv
Nuredin Gebreselasije
2011-09-14
???

jel'  ima neko informacije o testiranju za Veliki Izazov, imamo informacije da je bilo za vikend pa me zanima jeli bio neko od vas?

2 za
1 protiv
mjaguar
2011-09-19
???

Informacija za sve vas.Upravo sam dobio poziv za testiranje za kviz Veliki Izazov.

Testiranje ce biti 24.9. 2011 u 17 casova na hemijskom fakultetu.

Pa se vidimo tamo da se malo druzimo

8 za
0 protiv
crni
2011-09-19
???

 

 Upravo sam dobio istu informaciju. Vidimo se ispred VHA oko 15 do 5.

6 za
1 protiv
dehar2
2011-09-19
???

I ja sam ZA vama.smiley

4 za
0 protiv
Čika Paja
2011-09-20
???

Vidimo se u 6 na testiranju...

2 za
1 protiv
Zare1054
2011-09-21
???

Ali, Zare, mi smo pozvani za u 5.frown

2 za
1 protiv
Čika Paja
2011-09-21
???

Čika Paja napisa...

Ali, Zare, mi smo pozvani za u 5.frown

...Mozda jos nekoga pozovu u 6, meni su rekli tad...

3 za
2 protiv
Zare1054
2011-09-21
???

Verovatno je to za više grupa odjednom u razmaku od sat vremena. Uzgred, ovaj kviz je izazvao ogromno interesovanje, jer je suma novca koja se može osvojiti neograničena ( tako je rekao Dejan Pantelić ) . Mada, ako tako dele novac, verovatno će pitanja biti užasno teška tako da takmičaru ograniče iznos do nekoliko stotina hiljada dinara maksimalno. Valjda je teoretski moguće da se jedan takmičar takmiči cele sezone, pod uslovom da odgovara tačno na sva pitanja. Sve u svemu, videćemo kad počne sa emitovanjem.

8 za
2 protiv
Paun93
2011-09-21
???

I ja sam pozvan na testiranje :-) danas u 6.

5 za
0 protiv
Šćepa
2011-09-24
???

Dakle, testiranje je bilo i prošlo. Od ukupno 60 pitanja  evo jednog dela :

 

- Kako se zove hleb iz grupe zdrave hrane nazvan po jednom američkom doktoru?

- U kom mestu je osnovan prvi slovenski univerzitet?

- U koju grupu jezika spada cincarski?

:Koji pesnik je pisao: "...branim ovo neba u očima, branim ovo zemlje na dlanu..."?

- Kako se zvao pilot u seriji "Ranjeni orao"?

- Šta znači slovo K u nazivima PAOK i AEK?

- U kom gradu se nalazi bista Nefertiti?

- U kojoj zemlji ima najviše glasača na višeparlamentarnim izborima?

- Ko je najkraće vladao Srbijom u XIX veku?

- U koju grupu živih bića spadaju plaštaši, kopljaši i ličmenjaci?

- Ko je napisao "...danas nama kažu, deci ovog veka..."?

- Koji veliki srpski duhovni objekat se nalazi na ulazu u Rugovsku klisuru?

- Kako se zove deo Srbije nazvan po manastirskom imanju?

- Ko je u crtanom filmu zadužen za bezbednost nuklearne elektrane u Springfildu?

U kom okeanu se nalaze Devičanska ostrva?

- Kako se zove film u kome se opisuje ljubav Albanca i Slovenke u Srbiji 1914?

- U kom veku se desila šizma?

- Šta je Jefimija Marku Kraljeviću?

- Kako se zvao junak koji je bio zet majke Jugovića?

- Kako se zove 101. element periodnog sistema nazvan po ruskom hemičaru?

- Kako se jedni imenom zovu prve 4 knjige Novog zaveta?

- Kako se zove najlepša ljubavna pesma u Starom zavetu?

- Kako se zovu svete knjige u staroiranskoj religiji?

- Koji cvet je simbol Japana i njegovog cara?

- Sfinga je kombinacija žene i čega?

- Koje je svetovno ime patrijarha Irineja?

- Kako se zove "ostrvo leda i vatre"?

- Kako se zove Skupština SAD nazvana po jednom arheološkom lokalitetu?

 

To je skoro polovina, pa mlađi neka nastave. Od men' tol'ko.smiley

 

E, da, za one koji žele prvo da vide kako izgleda kviz pa onda da se prijave, novo testiranje biće u januaru. Sprem'te se, sprem'te. smiley

11 za
0 protiv
Čika Paja
2011-09-24
???

Moj utisak je da ce ovde biti mnogo, mnogo teze uzeti novac nego u Visokom naponu, a samim tim i manje izdataka za rts. Izgleda da su napravili hibrid nekoliko vec postojecih kvizova i deluje mi da ce biti zanimljivije za publiku (ovo neodoljivo podseca na PInk i njihove umotvorine) nego za takmicare. Meni se licno ne svidja opcija da moram da se borim protiv nekog drugog na ovom nivou pitanja, bilo jaceg bilo slabijeg protivnika, jer mi deluje da ce se cesto dolaziti u situacije da dobri takmicari ispadaju jer su naleteli na jaceg od sebe i samim tim nemaju puno sanse da osvoje nista osim u slucaju da tzv. sampion kiksne. To je neko moje vidjenje stvari...

Sto se tice pitanja - Ranjeni orao je sam vrh vrhova.

Dosta je bilo pitanja koja su se provlacila kroz ranije epizode VN, ali ok test sve u svemu.

4 za
1 protiv
Teska Divljina
2011-09-24
???

O samom kvizu nisam iznosio svoje utiske, a inače se potpuno slažem sa tobom da su sada rešili da "uštede" novac, jer će protiv nas biti em sveznalice, em još i favorizovani. Sve u svemu, biće "čupavo", ali "nek'se pleše".  A da će za gledaoce biti zanimljivo, biće. Mi ćemo biti tu da ih zabavimo.smiley

6 za
0 protiv
Čika Paja
2011-09-24
???

Pitanja su relativno teska, koliko treba za prolaz?  Ja bih znao  odgovore na otprilike pola od ovoga sto si postavio a drugu polovinu pojma nemam :)

3 za
3 protiv
dejan86
2011-09-25
???

 

dejan86 napisa...

 koliko treba za prolaz?

...Ove godine, za razliku od ranijih, ne postoji "prag znanja", nego će na osnovu rezultata biti napravljena rang-lista. Svi kandidati će biti obavešteni (za 7-10 dana) o svojim rezultatima, a rang-lista će biti postavljena i na Internetu. E, sad, kako će pozivati sa rang-liste, nije mi do kraja jasno. Koliko sam shvatio, na to će imati uticaja i ti njihovi "šampioni". Da se ja pitam, pozivao bih mešoviti sastav - sa vrha, sredine i dna liste. Svaku emisiju će počinjati po 4 izazivača, od kojih će se jedan takmičiti, a ostali su u tenderu (po potrebi) dok onaj prvi ne ispadne, ili nekim čudom ne izbaci šampiona. 

Sve u svemu, izgleda mi da će u ovom kvizu organizator imati skoro potpunu kontrolu nad događanjima (u svakom pogledu). Stoga jedva čekam da vidim kako će prolaziti pozvani kandidati ("izazivači") u prvim emisijama. Nadam se da se među njima neću naći baš ja.smiley

 

U međuvremenu su mi pala na pamet još 2 pitanja:

- Koji srpski pisac je rođen na Zmijanju?

- kako se zove reditelj filma "Mesec od papira" srpskog porekla?

2 za
0 protiv
Čika Paja
2011-09-25
???

I još jedno:

- Kako se zovu stanovnici Palestine, iz Biblije poznati po milosrđu?

3 za
0 protiv
Čika Paja
2011-09-25
???

Čika Paja napisa...

I još jedno:

- Kako se zovu stanovnici Palestine, iz Biblije poznati po milosrđu?

...Samaricani.Nego,zna li neko koliko ljudi sa  im je potrebno za snimanje?rekose da ce snimati u prvom turnusu 25 emisija.Ja bih rekao oko 100.

2 za
2 protiv
Nuredin Gebreselasije
2011-09-25
???

 - Kako se zvao australijski naučnik nastradao od uboda raže?

- Koji srpski prosvetitelj je govorio: "...knjige, braćo moja, a ne zvona i praporce."?

3 za
0 protiv
Čika Paja
2011-09-25
???

Čika Paja napisa...

 - Kako se zvao australijski naučnik nastradao od uboda raže?

- Koji srpski prosvetitelj je govorio: "...knjige, braćo moja, a ne zvona i praporce."?

...Stiv Irvin i Dimitrije(Dositej) Obradovic

1 za
2 protiv
Nuredin Gebreselasije
2011-09-25
???

Sad je lako; a jesi li na ta pitanja odgovorio i na testiranju?wink

2 za
0 protiv
Čika Paja
2011-09-25
???

Čika Paja napisa...

Sad je lako; a jesi li na ta pitanja odgovorio i na testiranju?wink

...Naravno...nego posto sam bio od 18 sati nije mi bilo palo na pamet da se raspitam kod prve grupe o pitanjima.Nisam ocekivao da ce dati samo jedan set pitanja i to za obe grupe.tako da ce mnogi iz druge grupe koji su se raspitali o pitanjima imati bolji skor nego sto su zasluzili.Ja cu imati negde oko 75-80 poena,odprilike.Da li je to dovoljno za takmicenje,ne znam?

2 za
2 protiv
Nuredin Gebreselasije
2011-09-25
???

 

 Evo još dva pitanja:

- Koja je prva žena dobitnica Oskara za režiju?;

- Koje ime povezuje Silvestera Stalonea i jednog našeg fudbalera? 

6 za
1 protiv
dehar2
2011-09-26
???

Evo jos jedno pitanje:

-U koju dinastiju je udajom usla Grejs Keli?

4 za
1 protiv
Zare1054
2011-09-26
???

Imam samo jedno pitanje u vezi kviza, posto nisam ranije ucestvovao. Da li su snimanja ranije bila vikendom ili radnim danom? Posto sam na testiranju cuo da ce se snimati blokovi od 10 emisija nadam se da je vikendom, da ne moram da uzimam slobodan dan na poslu.

2 za
0 protiv
Nenad Veljkovic
2011-09-27
???

Nešo, prema mom iskustvu, do sada su snimanja uvek bila vikendom (jednom smo za "Visoki napon" morali da sačekamo dok se završi "Žikina šarenica", da bi ona kamera na kranu bila slobodna). E, sad, ako ti radiš i vikendom ili ako su promenili "politiku" za ovaj novi kviz, ili ako mene nisu zvali na snimanja radnim danima (pošto nisam iz Beograda), ili... Kao što iz priloženog vidiš, sve ti je to relativno (što je često govorio pokojni Miloš Marić svom zetu Albertusmiley)

 

A kad sam već "stao za govornicu", evo još nekoliko pitanja od subote:

- Kako se zove najpoznatiji književni lik Luisa Kerola?

- Šta je, po Protagori, mera svih stvari?

- Za kog vladara su građena Potemkinova "sela"?

4 za
0 protiv
Čika Paja
2011-09-27
???

 

 Koliko ljudi, toliko iskustava. Moja iskustva sa snimanjem kviza "Visokim napon" su sledeća:

- Snimalo se radnim danom;

- nije se snimalo više od tri epizode po danu.

Videćemo da li će promeniti način rada za novi kviz. 

4 za
0 protiv
dehar3
2011-09-27
???

dehar3 napisa...

- Snimalo se radnim danom;

...Па ја лепо цитирах господина Марићаsmiley

А јеси ли ти наследио на трону дехара2 или...?

0 za
2 protiv
Čika Paja
2011-09-27
???

 

 To je bio nalog moje supruge...

1 za
1 protiv
dehar2
2011-09-27
???

Aaa, znači - ili (iz mog posta). A u profilu za pol dehar3 stoji m! Zato se nisam setiosmiley.

1 za
1 protiv
Čika Paja
2011-09-27
???

Hvala na odgovorima. Nesto imam osecaj da ce biti vikendom, jer rekose pre testa da ce prvi put snimiti pet emisija, a kasnije blokove od po 10.

Nego, jel zna neko da li moze ponovo da se ucestvuje u Slagalici ako sam stigao do polufinala pre 5-6 godina i ako moze koliko jos moram da cekam. Rekoh bolje da pitam nego da dzabe saljem prijave

2 za
0 protiv
Nenad Veljkovic
2011-09-28
???

Nenad Veljkovic napisa...

Hvala na odgovorima. Nesto imam osecaj da ce biti vikendom, jer rekose pre testa da ce prvi put snimiti pet emisija, a kasnije blokove od po 10.

Nego, jel zna neko da li moze ponovo da se ucestvuje u Slagalici ako sam stigao do polufinala pre 5-6 godina i ako moze koliko jos moram da cekam. Rekoh bolje da pitam nego da dzabe saljem prijave

...u principu ne moze, ali jedina ti je nada da napises u prijavi da nisi nikada ucestvovao  i da se nadas da te nece prepoznati na snimanju a s obzirom da si stigao do polufinala to ce biti malo teze

6 za
0 protiv
klasicna budala
2011-09-28
???

Pa, rekli su počeće sa snimanjem posle 15. oktobra, a to je subota, tako da može da bude i vikendom.

1 za
0 protiv
baron-samedi
2011-09-28
???

Poceli su da obavestavaju o rezultatima testa.Sad su me zvali.ja imam 85 poena i u prvih sam 10.pitao sam ih kad ce snimanja,neodredjeni su.

5 za
0 protiv
Nuredin Gebreselasije
2011-09-29
???

Nuredin Gebreselasije napisa...

Poceli su da obavestavaju o rezultatima testa.Sad su me zvali.ja imam 85 poena i u prvih sam 10.pitao sam ih kad ce snimanja,neodredjeni su.

Svaka cast na rezultatu yes  i hvala za informaciju. Sad evo i ja iscekujem poziv, bice valjda do kraja dana

4 za
0 protiv
Nenad Veljkovic
2011-09-29
???

Evo i ja da se prijavim

39. mesto i 73 poena, ništa više nisu rekli, a ja u brzini zaboravih da pitam o snimanju, da li će da objave na sajtu listu kao što su rekli i sl.

4 za
1 protiv
baron-samedi
2011-09-29
???

A ja sam upravo obavešten o osvojenih 70 poena i zauzetom 57. mestu. Za snimanja rekoše da ćemo biti naknadno obavešteni.

4 za
1 protiv
Čika Paja
2011-09-29
???

Izgleda da pozivaju "sve po spisku", t.j. redom po zauzetom mestu na rang-listi. Kolege kvizadžije, javljajte se gde se ko našao , kao i kasnije kad počnu da stižu pozivi na snimanja (možda ćemo uspeti da "provalimo" sistem odabira za takmičenje).wink

1 za
0 protiv
Čika Paja
2011-09-29
???

29. mesto, 78 poena

Čika Paja napisa...

Izgleda da pozivaju "sve po spisku", t.j. redom po zauzetom mestu na rang-listi. Kolege kvizadžije, javljajte se gde se ko našao , kao i kasnije kad počnu da stižu pozivi na snimanja (možda ćemo uspeti da "provalimo" sistem odabira za takmičenje).wink

...mislim da nema sistema, samo nasumicno biraju...

3 za
1 protiv
Zare1054
2011-09-29
???

Nisam baš ubeđen da je tu išta nasumično (kako koja godina života prolazi sve više mislim da u "teorijama zavere" ipak ima nešto).

B.t.w.: Zare, jesi li (tačno) odgovorio na pitanje o veku šizme?smiley

2 za
0 protiv
Čika Paja
2011-09-29
???

Čika Paja napisa...

Nisam baš ubeđen da je tu išta nasumično (kako koja godina života prolazi sve više mislim da u "teorijama zavere" ipak ima nešto).

...ma sve je moguce, saznacemo tek kad nas zovu :)

Čika Paja napisa...

 

B.t.w.: Zare, jesi li (tačno) odgovorio na pitanje o veku šizme?smiley

...jesam, 11. vek...Sto?

2 za
0 protiv
Zare1054
2011-09-29
???

Zare1054 napisa...

...jesam, 11. vek...Sto?

...Zato što je to bilo 1054. godine. Da li ti je ta brojka od nekud poznata?smiley

5 za
0 protiv
Čika Paja
2011-09-29
???

Čika Paja napisa...

Zare1054 napisa...

...jesam, 11. vek...Sto?

...Zato što je to bilo 1054. godine. Da li ti je ta brojka od nekud poznata?smiley

...hehehe ma to sam nasumicno lupao brojeve :) i slucajno to ispade

2 za
0 protiv
Zare1054
2011-09-29
???

A ja sam te već počeo smatrati šizmatikom!smiley Sad si me faktički razočarao.

2 za
0 protiv
Čika Paja
2011-09-29
???

Čika Paja napisa...

A ja sam te već počeo smatrati šizmatikom!smiley Sad si me faktički razočarao.

...Zare je potomak Papa Jovane!wink

4 za
0 protiv
Nuredin Gebreselasije
2011-09-29
???

Da li se neko prijavio za kviz Naslovna strana na Košavi ???

2 za
0 protiv
Paun93
2011-09-29
???

 

Da li neko možda zna link ka stranici sa rang- listom sa testiranja- ako je ima?

2 za
0 protiv
dehar2
2011-09-30
???

dehar2 napisa...

 

Da li neko možda zna link ka stranici sa rang- listom sa testiranja- ako je ima?

...Pitao sam kad su me pozvali, rekli su da nece uskoro.

3 za
0 protiv
Zare1054
2011-09-30
???

Evo i mene su obavestili o rezultatima, a na pitanje kada ce biti snimanje i da li ovo sto me obavestavate znaci da cu biti ucesnik kviza odgovorise sa - Bicete naknadno obavesteni.

4 za
0 protiv
Teska Divljina
2011-09-30
???

 

     Danas pozvan, 60 poena, 116 mesto, obavestiće me naknadno o učešću. Očekivao više,ali šta da se radi.

4 za
0 protiv
dehar2
2011-10-03
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0162 sec.

Copyright © 2024