NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

ZAGONETKE

1.

Nikad ga prije nije bilo, niti će ga ikada više biti, sve ga je manje i manje.

2.

Niko ne bi volio da je ima, a onaj ko je dobije, ne bi je dao za sva blaga ovog svijeta.
 

9 za
0 protiv
cicvara
2010-10-05
???

2. verovatno SIDA

2 za
7 protiv
dejan86
2010-10-05
???

dejan86 napisa...

2. verovatno SIDA

...NE

1 za
0 protiv
cicvara
2010-10-05
???

cicvara napisa...

1.

Nikad ga prije nije bilo, niti će ga ikada više biti, sve ga je manje i manje.

 

...Da nije vreme u sadasnjem trenutku tj, sadasnjost

1 za
0 protiv
Слађан
2010-10-05
???

cicvara napisa...

 

2.

Niko ne bi volio da je ima, a onaj ko je dobije, ne bi je dao za sva blaga ovog svijeta.
 

...Da nije   ZAVISNOST  (od droge npr.)

1 za
0 protiv
Слађан
2010-10-05
???

SLAKI82 napisa...

cicvara napisa...

1.

Nikad ga prije nije bilo, niti će ga ikada više biti, sve ga je manje i manje.

 

...Da nije vreme u sadasnjem trenutku tj, sadasnjost

...Vrlo si blizu rješenja, samo još malo razmisli

1 za
0 protiv
cicvara
2010-10-05
???

SLAKI82 napisa...

cicvara napisa...

 

2.

Niko ne bi volio da je ima, a onaj ko je dobije, ne bi je dao za sva blaga ovog svijeta.
 

...Da nije   ZAVISNOST  (od droge npr.)

...Ne, nedo dragi bog

1 za
0 protiv
cicvara
2010-10-05
???

cicvara napisa...


2.

Niko ne bi volio da je ima, a onaj ko je dobije, ne bi je dao za sva blaga ovog svijeta.
 

Da nije vestacka proteza za kretanje?

6 za
0 protiv
mc80
2010-10-05
???

cicvara napisa...

2.

Niko ne bi volio da je ima, a onaj ko je dobije, ne bi je dao za sva blaga ovog svijeta.
 

...Nesto nasledjeno po ocevoj smrti,npr kuća u nasledstvu...

1 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-05
???

pod 1. je budućnost cheeky

1 za
0 protiv
Fellow
2010-10-05
???

@mc80

Sviđa mi se rješenje koje si ponudio, čak bi se i moglo priznati, al u pitanju je nešto drugo.

@Neparni

Zašto neko ne bi želio kuću u nasledstvo, jedino ako je po hipotekom, onda naravno da ne bi, ali ima veze sa nasledstvom, al ne u onom smilsu kako si ti naveo

Dobro, evo mala pomoć u vezi druge zagonetke, rječ je o jednom, ajd recimo problemu koji daleko više pogađa muškarce, nego dame, na TV-u nude razne preparate za otklanjanje istog.

1 za
0 protiv
cicvara
2010-10-05
???

2. tašta  Šala, naravno. Pomislio sam na cigaretu, ali mi se ipak nekako ne uklapa. Jedva čekam da čujem koji je to "ajde recimo problem" koji bi neko voleo da ima...ne muči nas dugo cicvara :)....

1 za
0 protiv
istok
2010-10-05
???

Fellow napisa...

pod 1. je budućnost cheeky

...Jok

1 za
0 protiv
cicvara
2010-10-05
???

cicvara napisa...

@Neparni

Zašto neko ne bi želio kuću u nasledstvo...

...Vrlo prosto zašto - da bi je dobio,morao bi otac d'umre...

1 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-05
???

mozda PREPOTENTNOST

1 za
0 protiv
Слађан
2010-10-05
???

NeparniValjak napisa...

cicvara napisa...

@Neparni

Zašto neko ne bi želio kuću u nasledstvo...

...Vrlo prosto zašto - da bi je dobio,morao bi otac d'umre...

...ali trebalo bi da je ne da za sva blaga ovog sveta,a kuca se vrlo lako proda za dobre pare

1 za
0 protiv
Слађан
2010-10-05
???

SLAKI82 napisa...

NeparniValjak napisa...

cicvara napisa...

@Neparni

Zašto neko ne bi želio kuću u nasledstvo...

...Vrlo prosto zašto - da bi je dobio,morao bi otac d'umre...

...ali trebalo bi da je ne da za sva blaga ovog sveta...

...Pa ne da je "a koliki je moj deo" rodbini koja se odjednom pojavljuje pravo niotkuda...

1 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-05
???

NeparniValjak napisa...

SLAKI82 napisa...

NeparniValjak napisa...

cicvara napisa...

@Neparni

Zašto neko ne bi želio kuću u nasledstvo...

...Vrlo prosto zašto - da bi je dobio,morao bi otac d'umre...

...ali trebalo bi da je ne da za sva blaga ovog sveta...

...Pa ne da je "a koliki je moj deo" rodbini koja se odjednom pojavljuje pravo niotkuda...

...Joj momci fantastični ste, odavno se nisam toliko nasmijo,

@Cicvara, svaka čast za temu, problem koji više pogađa muškarce nego žene je recimo ćelavost, a i genetski je nasledno, zar ne

2 za
0 protiv
MaLin
2010-10-05
???

Vaskrsija napisa...

NeparniValjak napisa...

SLAKI82 napisa...

NeparniValjak napisa...

cicvara napisa...

@Neparni

Zašto neko ne bi želio kuću u nasledstvo...

...Vrlo prosto zašto - da bi je dobio,morao bi otac d'umre...

...ali trebalo bi da je ne da za sva blaga ovog sveta...

...Pa ne da je "a koliki je moj deo" rodbini koja se odjednom pojavljuje pravo niotkuda...

...Joj momci fantastični ste, odavno se nisam toliko nasmijo,

@Cicvara, svaka čast za temu, problem koji više pogađa muškarce nego žene je recimo ćelavost, a i genetski je nasledno, zar ne

...TOPLO,TOPLO i TOPLO još samo malo pa da bude 100% tačno

1 za
0 protiv
cicvara
2010-10-05
???

cicvara napisa...

2.

Niko ne bi volio da je ima, a onaj ko je dobije, ne bi je dao za sva blaga ovog svijeta.
 

...PERIKA!!!!!!

3 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-10-05
???

 

Evo jedne zanimljive zagonetke koja moze a i ne mora da predstavlja problem :),glasi:

 

 

To i kad skroz nestane uvek pola ostane....
Pola kad mu oduzmeš, to će celo ostati...

 Sta je to?

3 za
1 protiv
Слађан
2010-10-05
???

da nije pod 1. DANAŠNjI DAN (evo ostalo mu još pola sata)

3 za
0 protiv
Слађан
2010-10-05
???

NeparniValjak napisa...

cicvara napisa...

2.

Niko ne bi volio da je ima, a onaj ko je dobije, ne bi je dao za sva blaga ovog svijeta.
 

...PERIKA!!!!!!

...A na šta se stavlja perika, i kako izgleda to na šta se stavlja perika!!!

1 za
0 protiv
cicvara
2010-10-05
???

SLAKI82 napisa...

da nije pod 1. DANAŠNjI DAN (evo ostalo mu još pola sata)

...BRAVO,to je to

3 za
0 protiv
cicvara
2010-10-05
???

Kada izgovoris moje ime, nema me vise. Sta sam ja? Vrlo je laka zagonetka.

Quando pronunci il mio nome non ci sono piu`.

1 za
0 protiv
imagine
2010-10-05
???

imagine napisa...

Kada izgovoris moje ime, nema me vise. Sta sam ja? Vrlo je laka zagonetka.

Quando pronunci il mio nome non ci sono piu`.

...TIŠINA

1 za
0 protiv
Слађан
2010-10-05
???

Tako je, il silenzio.

1 za
0 protiv
imagine
2010-10-05
???

SLAKI82 napisa...

 

Evo jedne zanimljive zagonetke koja moze a i ne mora da predstavlja problem :),glasi:

 

 

To i kad skroz nestane uvek pola ostane....
Pola kad mu oduzmeš, to će celo ostati...

 Sta je to?

...Ajd da probam, recimo POSELO , uzmeš SELO ostane PO, uzmeš PO, ostane cijelo SELO.

0 za
1 protiv
MaLin
2010-10-06
???

Vaskrsija napisa...

SLAKI82 napisa...

..Ajd da probam, recimo POSELO , uzmeš SELO ostane PO, uzmeš PO, ostane cijelo SELO.

...Pa pogodio si sustinu,(zadatak nije matematicki vec je u pitanju igra reci) ali si dao pogresno resenje u svakom slucaju si pomogao nekom da tacno resi, posto cini mi se da ti znas resenje a mozes i sam dati tacno resenje.

1 za
0 protiv
Слађан
2010-10-06
???

PUNA SKOLA DJAKA NIOTKUDA VRATA?

Odgovor: San katolickog svestenika!

11 za
1 protiv
BuridanovMagarac
2010-10-06
???

2.

Niko ne bi volio da je ima, a onaj ko je dobije, ne bi je dao za sva blaga ovog svijeta.
 

ODGOVOR: Ćelava glava

2 za
0 protiv
cicvara
2010-10-06
???

Jedna zagonetka:

Kako treba da se po Evropskim standardima oseća našminkan muškarac u uskim pantalonama ?

4 za
0 protiv
Слађан
2010-10-22
???

Ponosno :-S angry

3 za
0 protiv
Fellow
2010-10-22
???

Ova zagonetka je postavljena učenicima drugog razreda osnovne skole:

Pera i Marko su rođena braća, rođeni su istog dana, iste godine, u istom gradu, od istih roditelja. Ali, Pera i Marko nisu blizanci...kako je to moguće?

Nije li malo preterano za drugi razred osnovne škole? Da ne bude zabune, odgovor znam, samo me interesuju vaša mišljenja....

3 za
0 protiv
wella
2010-11-07
???

wella napisa...

Ova zagonetka je postavljena učenicima drugog razreda osnovne skole:

Pera i Marko su rođena braća, rođeni su istog dana, iste godine, u istom gradu, od istih roditelja. Ali, Pera i Marko nisu blizanci...kako je to moguće?

Nije li malo preterano za drugi razred osnovne škole? Da ne bude zabune, odgovor znam, samo me interesuju vaša mišljenja....

...Nisu rodjeni istog mjeseca, ( istog dana, iste godine ne znaci istog datuma), da slazem se, zaista je preterano za ucenike drugog razreda.

2 za
1 protiv
cicvara
2010-11-07
???

@ cicvara - i ja sam u prvi mah pomislila da je to tačan odgovor, jer mi je delovalo kao jedino moguće rešenje, ali to nije tačan odgovor

3 za
0 protiv
wella
2010-11-07
???

cicvara napisa...

wella napisa...

Ova zagonetka je postavljena učenicima drugog razreda osnovne skole:

Pera i Marko su rođena braća, rođeni su istog dana, iste godine, u istom gradu, od istih roditelja. Ali, Pera i Marko nisu blizanci...kako je to moguće?

Nije li malo preterano za drugi razred osnovne škole? Da ne bude zabune, odgovor znam, samo me interesuju vaša mišljenja....

...Nisu rodjeni istog mjeseca, ( istog dana, iste godine ne znaci istog datuma), da slazem se, zaista je preterano za ucenike drugog razreda.

...mozda su drugi horoskopski znak

0 za
2 protiv
karlosboki
2010-11-07
???

wella napisa...

Ova zagonetka je postavljena učenicima drugog razreda osnovne skole:

Pera i Marko su rođena braća, rođeni su istog dana, iste godine, u istom gradu, od istih roditelja. Ali, Pera i Marko nisu blizanci...kako je to moguće?

Nije li malo preterano za drugi razred osnovne škole? Da ne bude zabune, odgovor znam, samo me interesuju vaša mišljenja....

...Pa Pera i Marko verovatno imaju jos brace ili sestre rodjene tog dana pa nisu blizanci,dakle u pitanje su trojke,cetvorke...

4 za
0 protiv
Слађан
2010-11-07
???

Datum je tacno odredjen DAN, MJESEC i GODINA,

dakle dan i godina ne cine datum, pa zato mislim da sam ponudio tacno rjesenje, ali to ne znaci da zagonetka nema vise rjesenja, po mom misljenju sasvim solidan odgovor je dao i SLADJAN1982.

4 za
2 protiv
cicvara
2010-11-07
???

Дању  лаје , ноћу  плива - шта је то ?

0 za
1 protiv
Сани бој
2010-11-09
???

Сани бој napisa...

Дању  лаје , ноћу  плива - шта је то ?

...Stara fora....

Tastina proteza! Ovo treba da ide u drugu temu :D

1 za
1 protiv
Dvorska budala
2010-11-09
???

Koja rec kada se cita od napred ima slovo K,a kada se cita otpozadi nema K?

2 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-11-10
???

Kamen :)

5 za
0 protiv
Meda
2010-11-10
???

Bacago napisa...

Сани бој napisa...

Дању  лаје , ноћу  плива - шта је то ?

...Stara fora....

Tastina proteza! Ovo treba da ide u drugu temu :D

...izvinite na staroj fori. A u koju drugu temu treba da ide?

4 za
0 protiv
Сани бој
2010-11-10
???

Jedan stariji čovjek kad je osjetio da mu se bliži sudnji dan, pozove svoja dva sina da im sopšti poslednju volju.
Draga moja djeco, ja neću još dugo, te sam rješio da ovo malo imanja ostavim jednom od vas, nije u redu da se tako malo dijeli, a kako obojica imate konje, imanje će pripasti onome čiji  konj izgubi u trci.Možda zvuči malo čudno, al onaj čiji je konj brži, moći će sam sebi da zaradi za život.Dužina staze iznosi 1 km, ali ako u roku od dva sata nijedan od vas ne stigne do cilja, imanje će pripasti državi.Braća se dogovore i odrede dan trke, dođu i sudski činovnici kao bi se sve odvilo po propisu.Kad je jedan od njih dao znak za početak, ni jedan od braće nije htio da potjera konja, ali nakon sat vremena počnu polako da shvataju da bi se vrlo lako moglo deseti da obojica ostanu bez imanja.Zato se dogovore i odluče da se posavjetuju sa seoskim mudracem koji je živio u blizini, kad ih je saslušao, mudrac im je dao savjet kako da trku uspješno privedu kraju, a da opet sve bude po propisu, što su braća i uradila.

Šta im je mudrac rekao?

2 za
7 protiv
MaLin
2010-11-30
???

Rekao im je da zamene konje....

2 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-11-30
???

imagine napisa...

Kada izgovoris moje ime, nema me vise. Sta sam ja? Vrlo je laka zagonetka.

Quando pronunci il mio nome non ci sono piu`.

...nista :)

1 za
0 protiv
Maya
2010-11-30
???

NeparniValjak napisa...

Rekao im je da zamene konje....

...Tako je, čestitam.

1 za
0 protiv
MaLin
2010-11-30
???

cicvara napisa...

1.

Nikad ga prije nije bilo, niti će ga ikada više biti, sve ga je manje i manje.

2.

Niko ne bi volio da je ima, a onaj ko je dobije, ne bi je dao za sva blaga ovog svijeta.
 

1.sada

1 za
0 protiv
Maya
2010-11-30
???

cicvara napisa...

1.

Nikad ga prije nije bilo, niti će ga ikada više biti, sve ga je manje i manje.

2.

Niko ne bi volio da je ima, a onaj ko je dobije, ne bi je dao za sva blaga ovog svijeta.
Bezveze..............

 

0 za
2 protiv
moon16
2010-11-30
???

cicvara napisa...

1.

Nikad ga prije nije bilo, niti će ga ikada više biti, sve ga je manje i manje.

2.

Niko ne bi volio da je ima, a onaj ko je dobije, ne bi je dao za sva blaga ovog svijeta.
 

...neznam

0 za
3 protiv
lazar andjelkovic
2010-12-17
???

2*Pamet???wink

0 za
4 protiv
anitap399
2010-12-17
???

Maya napisa...

imagine napisa...

Kada izgovoris moje ime, nema me vise. Sta sam ja? Vrlo je laka zagonetka.

Quando pronunci il mio nome non ci sono piu`.

...nista :)

...tisina.....

2 za
0 protiv
TwilightGirl
2010-12-21
???

Neki covek ostavi u nasledje trojici sinova 17 kamila s oporukom da najstariji sin uzme polovinu, srednji trecinu i najmladji devetinu od ukupnog broja kamila. Kako braca nikako nisu mogla podeliti nasledje saglasno ocevoj zelji, obratili su se za savet jednom mudracu. Mudrac sve sredi i svako dobi onoliko kamila koliko je otac rekao. Kako je to moguce?

4 za
0 protiv
.
2011-01-12
???

Peppy napisa...

Neki covek ostavi u nasledje trojici sinova 17 kamila s oporukom da najstariji sin uzme polovinu, srednji trecinu i najmladji devetinu od ukupnog broja kamila. Kako braca nikako nisu mogla podeliti nasledje saglasno ocevoj zelji, obratili su se za savet jednom mudracu. Mudrac sve sredi i svako dobi onoliko kamila koliko je otac rekao. Kako je to moguce?

... može li i Supervizor da učestvuje??? wink   Mislim da su pozajmili od nekoga još jednu i onda su mogli da podele 9+6+2 = 17, pa su je vratili.

5 za
1 protiv
Supervizor
2011-01-12
???

Supervizor napisa...

Peppy napisa...

Neki covek ostavi u nasledje trojici sinova 17 kamila s oporukom da najstariji sin uzme polovinu, srednji trecinu i najmladji devetinu od ukupnog broja kamila. Kako braca nikako nisu mogla podeliti nasledje saglasno ocevoj zelji, obratili su se za savet jednom mudracu. Mudrac sve sredi i svako dobi onoliko kamila koliko je otac rekao. Kako je to moguce?

... može li i Supervizor da učestvuje??? wink   Mislim da su pozajmili od nekoga još jednu i onda su mogli da podele 9+6+2 = 17, pa su je vratili.

...Jos bolja je varijanta po mudraca da su imali 35 kamila...Jer,u tom slucaju bi pozajmili jednu,pa bi od tih 36 podelili 18,12 i 4,vratili bi pozajmljenu,i jedna bi ostala mudracu!!!

5 za
1 protiv
BuridanovMagarac
2011-01-12
???

Supervizor napisa...

Peppy napisa...

Neki covek ostavi u nasledje trojici sinova 17 kamila s oporukom da najstariji sin uzme polovinu, srednji trecinu i najmladji devetinu od ukupnog broja kamila. Kako braca nikako nisu mogla podeliti nasledje saglasno ocevoj zelji, obratili su se za savet jednom mudracu. Mudrac sve sredi i svako dobi onoliko kamila koliko je otac rekao. Kako je to moguce?

... može li i Supervizor da učestvuje??? wink   Mislim da su pozajmili od nekoga još jednu i onda su mogli da podele 9+6+2 = 17, pa su je vratili.

...tako je...

2 za
0 protiv
.
2011-01-13
???

BuridanovMagarac napisa...

Supervizor napisa...

Peppy napisa...

Neki covek ostavi u nasledje trojici sinova 17 kamila s oporukom da najstariji sin uzme polovinu, srednji trecinu i najmladji devetinu od ukupnog broja kamila. Kako braca nikako nisu mogla podeliti nasledje saglasno ocevoj zelji, obratili su se za savet jednom mudracu. Mudrac sve sredi i svako dobi onoliko kamila koliko je otac rekao. Kako je to moguce?

... može li i Supervizor da učestvuje??? wink   Mislim da su pozajmili od nekoga još jednu i onda su mogli da podele 9+6+2 = 17, pa su je vratili.

...Jos bolja je varijanta po mudraca da su imali 35 kamila...Jer,u tom slucaju bi pozajmili jednu,pa bi od tih 36 podelili 18,12 i 4,vratili bi pozajmljenu,i jedna bi ostala mudracu!!!

...ali nije bilo 35 kamila...

1 za
0 protiv
.
2011-01-13
???

Evo jos jedne...

Nekakav covek ostavi svome nasledniku dobrog konja i mrsavog magarca s oporukom da ih proda, pa da dobijeni novac za konja da u dobrotvorne svrhe, a novac koji dobije za magarca zadrzi za sebe. Kako je naslednik postupio ako je ispunio oporuku i ako je njemu pripao vetji deo novca???

2 za
0 protiv
.
2011-01-13
???

Stefan napisa...

Evo još jedne...

Nekakav čovek ostavi svome nasledniku dobrog konja i mršavog magarca s oporukom da ih proda, pa da dobijeni novac za konja da u dobrotvorne svrhe, a novac koji dobije za magarca zadrži za sebe. Kako je naslednik postupio ako je ispunio oporuku i ako je njemu pripao veći deo novca???

... Dakle???

1 za
0 protiv
.
2011-06-04
???

wella napisa...

Ova zagonetka je postavljena učenicima drugog razreda osnovne skole:

Pera i Marko su rođena braća, rođeni su istog dana, iste godine, u istom gradu, od istih roditelja. Ali, Pera i Marko nisu blizanci...kako je to moguće?

Nije li malo preterano za drugi razred osnovne škole? Da ne bude zabune, odgovor znam, samo me interesuju vaša mišljenja....

... I šta je rešenje?

 

SLAĐAN1982 napisa...

 

Evo jedne zanimljive zagonetke koja moze a i ne mora da predstavlja problem :),glasi:

 

 

To i kad skroz nestane uvek pola ostane....
Pola kad mu oduzmeš, to će celo ostati...

 Sta je to?

... I šta je ovde rešenje?

1 za
0 protiv
.
2011-06-04
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0143 sec.

Copyright © 2024